Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Нетрадиційні культи та неорелігії в Україні

Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Нетрадиційні культи та неорелігії в Україні

Назва:
Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Нетрадиційні культи та неорелігії в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,88 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Нетрадиційні культи та неорелігії в Україні
Характерною особливістю релігійної ситуації в сучасній Україні є закріплення і функціонування в ній численних нетрадиційних культів та неорелігій. Серед них доцільно виокремити неохристиянські рухи на загальнохристиянських засадах. Це різні міжнародні християнські місії, центри яких розташовані за кордоном, секти і новітні церкви: "Міжнародна християнська місія", "Християнська місія "Еммануїл", "Армія спасіння", "Лівобережна церква Христа", "Церква Христа святих останніх днів", "Християнська церква "Калварі Чапел", "Євангельська церква США", "Біблійна баптистська церква", "Церква "Скелі", "Церква Філадельфія", "Вогняний кущ", месіанська релігійна громада "Дім Бога Всемогутнього", Київський християнський центр "Нове життя", християнська церква "Хвала і поклоніння" тощо. Є також релігійні рухи і секти вітчизняного і російського походження. Це, наприклад, спілка християнської міжконфесійної згоди "Логос", "Собор євангельських церков", "Церква Богородиці" та ін.
Нетрадиційні культи і релігії неоорієнтального напряму репрезентовані в Україні переважно неоіндуїзмом ("Міжнародне товариство відомості Кришни", місія "Світло душі", товариство "Шрі Ауробіндо", "Товариство ведичної культури", міжнародне товариство "Всесвітня чиста релігія", Київський центр "Шрі Чін-Моя" тощо) і течіями буддистського змісту (дзен-буддизм, тибетський буддизм, власне буддизм, ламаїзм).
Серед езотеричних релігійних об'єднань в Україні активно діють "Реріхівське товариство", асоціація "Живої Етики", послідовники Олени Влаватської, Данила Андреєва, Олеся Бердника; неоязичництво представлене РУН-вірою, "Рідновірою", "Великим вогнем"; синтетичні неорелігії — "Вірою багаї", "Великим білим братством", "Церквою об'єднання Муна"; сайєнтологічні рухи — "Діанетикою — фондом Хаббарда", "АСТІКА", "Вогненою квіткою" В. Калінаускаса, системою Порфирія Іванова, різними психотехнологіями.
Наведена класифікація нетрадиційних культів і неорелігій в Україні, звичайно, умовна, але має полегшити орієнтацію людини в океані рухів і сект. Багато з них перебувають лише в зародковому стані, однак більшість уже відома в Україні за результатами своєї діяльності. Прикладом може бути РУН-віра (Рідна українська національна віра). Цей релігійний рух є реформованою дохристиянською релігією України-Русі. Вперше її обґрунтовано у працях професора В. Шияна, вихідця з України, який емігрував до Канади, насамперед у "Вірі предків" — книзі, що є священною для рідновірців.
У складі РУН-віри сформувалася група на чолі з Л. Силенком, що створила Об'єднання синів і дочок (ОСІДУ) РУН-віри, осередки якого існують у США, Канаді, Австралії, Англії, Німеччині, Новій Зеландії, а тепер і в Україні. Нині за кордоном налічується приблизно 40 громад прихильників РУН-віри, які називаються "станицями". Центр ОСІДУ РУН-віри знаходиться поблизу Нью-Йорка, в Оріані. Там розташована головна культова споруда РУН-віри — собор Святиня Матері України.
У 1972 р. у Чикаго відбувся І Собор ОСІДУ РУН-віри (такі собори проходили також у 1980—1983 рр.). На ньому було затверджено основний закон (статут) релігії. В законі проголошувалося, що прихильники РУН-віри не визнають многобожжя, а обстоюють монотеїзм, вірують в єдиного і всюдисущого господа Дажбога (джерела буття). Святим Письмом проголошена "Мага Віра" Л. Силенка. Крім неї, є ще катехізис РУН-віри "Навчання. Пісні. Молитви". Друкованим органом РУН-віри є часопис "Самобутня Україна". Керівним органом у період між соборами є "Священна Рада Святині Матері України" на чолі з Л. Силенком. Окремі громади віруючих мають керівні органи — правління станиць.
На думку лідерів, РУН-віра є самобутньою вірою у безсмертя українського народу, сучасне духовне українське розуміння Бога, Віри, Моралі, Правди, Волі, Єдності, Любові. Л. Силенко вважає, що причиною наявності значної кількості релігій є безліч різних розумінь Бога. Але Бог, незалежно від того, як хто його називає і розуміє, лише один, і саме він надав кожному народові можливість розуміти його по-своєму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Нетрадиційні культи та неорелігії в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок