Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Іудаїзм

Іудаїзм

Назва:
Іудаїзм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН

I. Вступ.

II. Виникнення іудаїзму.

III. Межі поширення.

IV. Іудейська Біблія.

V. Іудейські обряди і свята.

VI. Висновки.

VII. Список використаних джерел.

І. Вступ.

Іудаїзм – це перша й найдавніша монотеістична релігійна система. Всі три монотеіс-тичні релігійні системи, що відомі історії світової культури тісно пов’язані одна з ін-шою, виходять одна з іншої і своїми коренями сягають в один і той же регіон на близь-кому сході. Про іудаїзм написано багато. Ця релігія зі всіма її догматами та обрядами, багатими історико-культурними традиціями, що зафіксовані у священих писаннях, фу-ндаментально досліджувалась багатьма спеціалістами. За століття кожна значна релігія розвиває у собі велику кількість різноманітних течій. Іслам містить у собі кілька конку-руючих течій, християнство поділено на сотні конфесій. Сучасний іудаїзм також не є однорідним. У даному рефераті я намагаюсь описати іудаїзм як однорідну релігійну систему, не акцентуючи увагу на різні течії іудаїзму.

Враховуючи, що окрім 14,8 млн. іудеїв у світі проживає щонайменше 1750 млн. ві-руючих, релігія яких тісно пов’язана з іудаїзмом, легко зрозуміти, що вивчення іудаїзму є обов’язковим для розуміння феномену світових релігій.

ІІ. Виникнення іудаїзму.

Нема нічого дивного у тому, що перша монотеїстична релігія виникла і набула харак-терних рис саме на близькому сході. Саме в цьому регіоні виникли найдавніші зародки цивілізації. Саме тут ще у ІІІ тисячолітті до н.е. сформувались перші достатньо розви-нуті релігійні системи. Існуючі в той час у цьому регіоні централізовані деспотії, в пе-ршу чергу Єгипет, сприяли появі монотеїзму, адже сама ідея абсолютної влади перед-бачала наявність лише одного верховного правителя. Але не слід сприймати такий зв’язок спрощено. Звісно концентрація земної влади у руках однієї особи могла спри-чинити появу думки, що і на небесах структура влади схожа на земну, але тоді незро-зуміло, чому монотеїзм не виник у Єгипті, якщо тенденції до його появи з’явились ще за часів Ехнатону . Справа у тому, що розвиток релігії багато в чому залежить від інер-ційних консервативних норм і традицій. Активно функціонуючи для збереження існу-ючої системи, звичні норми та традиції рідко дозволяють новим релігійним системам зайняти місце старих. Це може відбутися лише за надзвичайних обставин, коли відбу-ваються значні зміни у сталій структурі. Також для заміни культів древньоєгипетських богів, котрі були загальновизнані і котрі оберігались впливовими жрцями, на єдине бо-жество потрібна була сила, якою міг володіти лише володарюючий деспот – фараон. Але Ехнатон не мав такої влади. Отже, саме там, де виникнення монотеїзму було най-більш вірогідним, протидія релігійної системи, що спиралася на міцний пласт традицій, не дозволила ідеї єдиного верховного божества бути визнаною. Але ідея монотеїзму поширилася на всьому близькому сході і була підхоплена і розвинута відсталим кочо-вим племенем древніх євреїв, що деякий період перебувало у контакті з великою імпе-рією фараонів.

Виникнення культу Яхве (Ягве).

В основному історія древніх євреїв і процес формування їх релігії відомі зі Старого Завіту Біблії.

В середині ІІІ тис. до н.е. численні кочові племена хапіру вдерлися на територію Па-лестини. Ними була підкорена частина країни - Ханаан . Культура ханаанців була до-сить розвинутою. З часом плем’я хапіру змішалося з корінним населенням і почало на-зиватися євреями – від древньоєврейського слова “івриш” – окраїна. Так почали нази-вати народ, який жив на березі моря.

На початку ІІ тис. до н.е. євреї, як і багато інших семітських племен Аравії і Палес-тини були політеїстами. Вони досить легко визнавали богів інших народів, особливо тих, що були завойовані ними. Це не заважало кожному коліну єврейського народу ма-ти свого власного бога. Яхве був одним з таких богів: він був покровителем племені Іуди. Пізніше культ Яхве витіснив богів-покровителів інших колін і став єдиним для всіх євреїв. Чому ж саме Яхве став єдиним богом древніх іудеїв?

В Біблії сказано, що слід за Іосіфом, сином Іакова, весь єврейський народ опинився у долині Нилу. Єгипетський фараон призначив Іосіфа своїм міністром, тому єврейський народ мав рівні з єгиптянами права. Але після смерті Іосіфа євреї залишалися у Єгипті ще декілька століть, причому вони були перетворені на рабів. З народженням Моісея єврейський народ нарешті отримав надію на визволення – справжнього месію, котрий зміг увійти у безпосередній контакт з Яхве, і зміг вивести євреїв з Єгипту з його допо-могою. Згідно Біблії Моісей був першим єврейським законодавцем, саме йому нале-жать відомі десять заповідей. Моісей вважається чи не засновником іудейської релігії, що іноді навіть називається його ім’ям – мозаїзм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Іудаїзм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок