Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Релігія та війна

Релігія та війна

Назва:
Релігія та війна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ

1. Хрестові походи – яскравий приклад релігійних війн

2. Чи містять у собі релігії войовничість і стимул для воєн?

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

«Чому виникають війни?» - питання, над котрим почали замислювались ще за сивої давнини, питання яке, мабуть, рано чи пізно задавав собі кожен із нас, але тим не менш приходив до своєї суб’єктивної відповіді. Одні розглядають це питання поверхово – дійшовши певного висновку, переставши над ним міркувати, продовжують жити власними суб’єктивними стереотипами. Інші – задають це питання собі все життя... Для когось війна стала другою матір’ю, а хтось в умовах війни прожив все життя, для інших це засіб досягнення певних цілей, решта - знайомі з війною лише з екранів телебачення. Проблема війни і миру стала однією із глобальних проблем сучасності, важливість якої збільшується, але невиявленими залишаються причини її зростання до такого рівня.

З однієї сторони релігії різних видів виступають за те, щоб люди між собою жили в мирі та злагоді, але історичний досвід показує й протилежне, що саме релігійні розбіжності зумовлювали військове протистояння.

Релігійна війна - збройний конфлікт між представниками різних релігійних груп. Релігійна війна дуже часто спричинена релігійними відмінностями між країнами з різною релігією, або з різними течіями в межах однієї релігії, часто в межах однієї країни.

Приклади:

• Релігійні війни у Франції між 1562 і 1598 роками

• Релігійні війни у Німеччині в XVI ст.

• Тридцятирічна війна 1618—1648 років.

• Релігійні війни в західній Індії

• Хрестові походи

• Релігійне протистояння в Північній Ірландії

• Релігійне протистояння на Близькому Сході.

В різних періодах історії, війни, де основні причини були релігійні, називалися також священними. Така назва застосовувалась дуже часто до конфліктів, де існувала справжня, або уявлена загроза існуючій релігії, або культурі країни. Серед основних релігій світу священні війни набували таких назв:

• Хрестові походи - в християнстві, зокрема в католицизмі.

• Джихад - священна війна в ісламі.

• Мільхемет Міцвах - священна війна в іудаїзмі.

1. Хрестові походи – яскравий приклад релігійних війн

Хрестові походи - військово-релігійні походи західно-європейського рицарства і цивільних осіб до країн Близького Сходу під гаслом боротьби за визволення Гробу Господнього і Святої землі від "невірних".

В них брали участь феодали, міщани, селяни, купці, навіть діти.

Перший хрестовий похід був організований у 1095 року з ініціативи папи Урбана II з метою звільнення священного міста Ієрусалима і Святої землі від мусульман. Первісне звертання папи було адресовано тільки французькому лицарству, але згодом похід перетворився в повномасштабну військову кампанію, а його ідея охопила всі держави Західної Європи. Лицарі і простий народ усіх національностей по землі і морю висувалися на Схід і в липні 1099 року завоювали Єрусалим. Під час 1-го хрестового походу було засновано Иерусалимское королевство і інші христианские государства.

Ідея 1-го хрестового походу зокрема і всього хрестоносного руху в цілому бере джерела з обстановки, що склалася в Західній Європі по закінченню епохи Раннього Середньовіччя. Після розділу імперії Каролінгів і звертання в християнство войовничих венгрів і вікінгів наступила відносна стабільність. Однак за попередні кілька століть у Європі сформувався цілий клас воїнів, яким тепер, коли границям держав більш не загрожувала серйозна небезпека ззовні, не залишалося нічого іншого, крім як гнітити селянство, влаштовувати міжусобиці і конфликтовати один з одним.

Тим часом на Сході почали активну експансію мусульмани, які завоювали велику частину Північної Африги, Египет, Палестину, Сирию і християнську Іспанію. Реконкіста стала першим військовим рухом християн проти мусульман і надовго занурила іспанське лицарство і найманців з інших частин Європи в боротьбу з ісламськими завойовниками. Норманни тим часом боролися за контроль над Сіцилією, Пізу, Геную і Арагон спільно осаджували мусульманські фортеці на Мальорке і Сардинії, обороняючи узбережжя Італії і Іспанії від набігів мусульман.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Релігія та війна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок