Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Етнічні Релігії

Загрузка...

Етнічні Релігії

Назва:
Етнічні Релігії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
«Етнічні Релігії»


Етнічна релігія (рідна віра або язичництво) була заборонена в 988 році на догоду політичним обставинам, шо виникли на той час. Це була наша українська, етнічна, національна релігія.
Якщо подивитися на всю історію людства з точки зору боротьби етнічних спільнот за місце під сонцем, то стають очевидними дві тенденції, які складають відому всім боротьбу протилежностей, як у сучасному світі, так і в давноминулих часах. Це, насамперед, прагнення етносів до збереження своєї самобутності, що переважно виявляється в етнізації суспільно-культурного і релігійного життя, та як протилежність — прагнення певних сил до світового панування, що виявляється в цілеспрямованій нівеляції етнічних (національних) особливостей шляхом космополітизації, інтернаціоналізації, проголошення пріоритетів «загальнолюдських» цінностей над національними.
Виникнення т. зв. «світових» релігій, які краще було б назвати імперськими, стало першим кроком до руйнування гармонії людини з природою. Саме світові релігії перенесли божественність з природи на людину-засновника (пророка, вчителя). Вони оголосили нищівну боротьбу проти етнічних релігій, що призвело до втрати екологічних знань і розмивання етнічних спільнот, їх асиміляції іншими, т. зв. «панівними» етносами.
Світових релігій три: буддизм, християнство й іслам. Якщо буддизм виник первісно як секта ведизму і був відносно толерантним до інших віросповідань, то християнство й іслам, що походять з юдаїзму, виявилися ворожими і руйнівними для етнічних релігій. Нагадаємо, що поняття секта означає вчення чи напрямок, що відокремився від основної пануючої релігії. Саме з цієї точки зору християнство є сектою юдаїзму, що переросла в світову релігію.
Неорелігії є одним із способів модернізації або навпаки архаїзації існуючих релігій. Вони часто є еклектичною сумішшю кількох релігій чи теософських ідей. За способом створення, вони, як і світові, є штучними, тобто мають своїх засновників чи основоположників.
Як правило, неорелігії є власними інтерпретаціями релігійного вчення, пропущеного через призму світогляду автора-засновника. Неорелігії, як і світові, також мають схильність до світового панування, поширюються в усіх країнах шляхом місіонерства, створення міжнародних центрів тощо. Всі ці релігійні напрямки й організації, як правило, добре фінансуються.
До неорелігій можемо віднести й сучасні спроби створення таких всесвітніх релігій, як «Роза мира» Андрєєва, Церква Муна «Єднання світового християнства» та ін.

Більшість неорелігій виникло на грунті християнства як різне трактування його догматів, віровчення, моральних правил, або як відчуття застарілості й потреби оновлення цих канонів. Та є неорелігії, що виникають як заперечення християнства, наприклад силенкіянство. Часто засновниками неорелігій керує манія величі. Так, зовнішнє прикриття національними гаслами, дало змогу Л.Силенку створити нову, тобто свою власну релігію з культом Пророка Силенка. Прошу не плутати цю неорелігію з Вірою Наших Предків — Українським Язичництвом.
Місце українського язичництва — серед етнічних природних релігій. Воно є витоковим, традиційним для України.
Українське язичництво в широкому значенні — це сукупність релігійних вірувань у їхньому еволюційному розвитку, які побутували на теренах України, включаючи: релігію племен найдавнішої доби, які прийнято вважати предками українців як в етнічному, так і в культурно-історичному планах; релігію східно-слов'янських племен Київської Русі до прийняття нею офіційного християнства; народно-побутову релігійність, що існувала паралельно з християнством протягом тисячоліття; сучасне відроджене язичництво. У вужчому розумінні — це традиційна національна релігія українців.
Термін язичництво — нейтральне слово, прийняте не тільки в науці. Воно зафіксоване в писемній пам'ятці — Велесовій Книзі і не має негативного забарвлення. «Язик» — давньослов'янське «народ», тобто сучасне — етнос, нація.

Теологічні та світоглядні засади українського язичництва свідчать про його самодостатній рівень як ідеологічного підґрунтя самозбереження українського етносу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Етнічні Релігії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок