Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Вуду

Вуду

Назва:
Вуду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,43 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вуду - одна з найцікавіших афро-карибских релігій. Тут я дам вам скорочений огляд її основних елементів і понять. Як релігійна система вуду характеризується злиттям африканських і індіанських релігій з деяким домішком католицизму. Як духовна система вуду безперервно розвивається, щоб забезпечити служіння широкому діапазону духів loa. Немає ніякої централізації. Кожен храм функціонує самостійно і незалежно, що забезпечує можливість широкого варіювання в теорії і практиці, що робить раціональний аналіз цієї релігії дуже важким.

У вуду один бог, Bondye. Він віддалений від людини і досить жорстокий. Нижче стоять три категорії духовних істот:

- loa. Це різні духи членів сімейства, духи головних сил Всесвіту - добра, зла, відтворення, здоров'я, всіх аспектів повсякденного життя. Вони взаємодіють з людьми, входять в них ( одержимість ), допомагають.

- Божественні близнята Marassa. Таємниче поєднання протилежних початків - добра і зла, щастя і смутку і т.д. Якщо їх почитати, вони допомагають досягти успіху.

- Духи мертвих. Це душі предків, які померли, але ще не були "покликані" родичами. Ігнорувати мертвих небезпечно.

Людська душа складається з двох частин:

- gros bon angre - енергія, яка дає людині життя, вселяючись в нього при народженні і покидаючи його після смерті.

- ti bon angre - має відношення до індівудуальності і специфічна у кожного.

Жерцями можуть бути як чоловіки houngan так і жінки mambo. Релігійні обряди проводяться в храмі або біля нього. Жерці завжди направляють їх. Під час церемонії обов'язково використовується барабан і танець. Майже всі учасники стають одержимими loa, які займають тіло людини на якийсь час. Майже на кожній церемонії має місце жертва тварини. Убита тварина випускає життєву енергію, яку одержують loa. Крім того, в жертву приносять овочі, фрукти, мінерали, рідини і ін. Африка визнана Святою землею, яка стала батьківщиною людства, і де з'явилося одкровення про loa.

Жерці - лідери общини і духовні лідери. У їх функції входять:

- зцілення

- виконання релігійних церемоній викликання або заспокоєння духів

- проведення присвячення

- прогноз майбутнього

- заклинання і створення захисту

- створення зілля для різних цілей ( від чар любові до чар смерті )

- сповідь

Повноваження houngan або mambo абсолютні в межах храму, тому що тільки вони навчені взаємодії з loa і інтерпретації складного навчання вуду.

Багато хто дивується, взнавши, що за послуги жерців необхідно платити гроші. houngan або mambo - це професіонали, які згаяли багато часу, щоб досягти вищої точки свого присвячення, за що вони теж платили гроші. Їх діяльність є непростою і небезпечною роботою, по-цьому немає нічого гідного осуду у тому, що вони вимагають оплати своїх послуг.

Ціни на послуги різні ( розглядаються ціни на Гаїті ), і в значній мірі залежать від того, скільки клієнт може заплатити. Наприклад, за прогноз беруть приблизно 20 долларів США. Амулети коштують від 20 до декількох сотень дол., залежно від складності задачі, ними виконуваної. Жерці своїм першим правилом вважають вираз "hougan pa travay pou granmesi", тобто чаклун не працює за велике спасибі.

Присвячення у вищий жрецький розряд asogwe, стоїть близько 1000 долларів США, в sur point стоїть 250-750 дол., в hounsi canzo - менше 200.Посвящение у вуду може бути проведено тільки на Гаїті, оскільки необхідні трави, ритуальні предмети і т.п. можуть бути знайдені тільки там.

Ритуали складаються в основному з наступних компонентів:

1. Ухвалення їжі перед головною церемонією.

2. Створення veve, символу з муки або зерна, символізуючого loa, якому присвячується ритуал.

3. Гра на тріскачці і бій барабанів.

4. Спів.

5. Танець hougan або mambo і hounsi ( вивчаючі вуду ). Танець продовжується до тих пір, поки один з танцюристів ( звично це hounsi ) не стає одержимим loa. Одержимий поводитиметься як loa, присутні відноситимуться до нього з повагою.

6. Тваринна жертва ( козел, вівця, курча і т.п. ). Звичайно їм перерізують горло і збирають кров в судину. Одержимий може випити частину крові, задовольняючи голод знаходиться в ньому loa. Убита тварина готується і з'їдається учасниками церемонії.

У вуду істинне спілкування з божествами здійснюється через одержимість, або "руку божественної благодаті". Таким чином, кожен прихильник не тільки має прямий контакт з світом духів, але і фактично приймає його в своє тіло. Коли loa входить в людину, це схоже на удар по потилиці або ногам. Людина спочатку намагається чинити опір, бігаючи по кругу і розмахуючи руками. Іноді спостерігаються судоми в хребті.

Люди, що знаходяться поряд, піклуються про нього, вживаючи заходи по запобіганню травмам. Раптово опір припиняється і loa бере тіло під свій контроль.

hougan або mambo можуть визначити, який саме loa володіє людиною. Вони діють як посередники, щоб викликати loa і допомогти loa піти, коли його місія закінчена. loa, який оволодів прихильником, також повинен попрощатися з hougan, перш ніж піти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вуду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок