Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Буддизм - найдавніша світова релігія

Загрузка...

Буддизм - найдавніша світова релігія

Назва:
Буддизм - найдавніша світова релігія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,74 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з релігієзнавства
Буддизм - найдавніша світова релігія


Буддизм є найдавнішою з світових релігій. Якщо звернутися до буддиста із запитанням про те, як ви-никла релігія, котру він сповідує, то відповідь буде короткою: її проголосив людям Шак'ямуні (пус-тельник з племені шак'їв) понад 2,5 тис. років тому в Індії.
За легендою, після численних перероджень Будда (що означає на санскриті "освітлений вищими знан-нями") прийшов на землю, щоб виконати свою місію порятунку, вказати людству шлях до виходу із страж-дань. Для свого останнього переродження, а він про-йшов їх 550, під час яких побував 85 разів царем, 83 рази пустельником, 5 разів рабом, тричі парієм, а також великою кількістю різноманітних тварин, Буд-да обрав царевича Сіддхартху (563-483 pp. до н. е.), який належав до знатного роду (родове ім'я — Гаутама).
Рід належав до племені шак'їв, що жило 600— 500 pp. до н. е. в долині р. Ганг, в середній її течії. Мати Сіддхартхи — дружина правителя Майя (або Махамайя) — одного разу побачила уві сні, що їй у бік увійшов білий слон, а через деякий час вона народила дитину, яка з'явилася на світ незвичайним способом (вийшла з боку матері). Малюк зробив кілька кроків і вигукнув заклик, котрий почули усі боги Всесвіту. Пологи застали Майю в містечку Лумбіни, що знаходиться тепер на території' Непалу, у 10 км на північ від індійського кордону. Цариця переселилася зі своєї столиці до батьків. Через сім днів після пологів вона померла. Боги подарували \ новонародженому подарунки.
Дізнавшись про народження царського сина, па-лац повелителя шак'їв відвідав старий мудрець Асита. Побачивши та тілі новонародженого "риси величі", Асита засміявся і заплакав. "Я сміюсь, — сказав він, — від радості, що рятівник явився на землю, і шгачу тому, ,що мені не випадає щастя жига довго, щоб побачити звершення ним свого подвигу". Ново-народженого назвали Сіддхартхою, що означає "той, хто виконує своє призначення'^
Однак повелитель землі зовсім не хотів втратити сина, що обов'язково сталося б, якби син вирішив присвятити себе релігії. Тому він оточив дитину пік-луванням і багатством, старанно маскуючи від нього похмурі сторони життя. Ще хлопчиком Сіддхартха вражав усіх своїми непересічними здібностями, си-лою, спритністю та розумом. Досягнувши повноліття, він одружився. Дружина подарувала йому сина. Житт тя сім'ї сповнилося радості і щастя.
Одного разу, проїжджаючи під час прогулянки містом в оточеній танцюючими та співаючими дівчатами колісниці, Сіддхартха побачив вкритого гнійними ви-разками хворого, згорбленого роками слабого старця, поховальну процесію та аскета, що поринув у думи.
Ці "чотири зустрічі" все в ньому перевернули. Він дізнався про страждання, які випадають на долю лю-дини. Тієї ночі він крадькома залишив свій дім, щоб на самоті знайти шлях, який звільнив би людей від страждань. Шлях до порятунку відкрився на березі річки Напранджани в містечку Урувіл'я (нині Бух Бодх-гая), коли під час відпочинку під деревом Сід-дхартху осяяла істина, і він став Буддою.
Вважають, що суть відкриття, зробленого Гаута-мою у день великого прозріння (що й є суттю власне буддизму), викладено Буддою у першій же його про-повіді. В ній коротко розкривається вчення про чоти-ри "святі істини": "жити -« значить, страждати", "причина страждань — бажання'*; "для звільнення від страждань необхідно позбавитися бажань"; "шлях по-збавлення від бажань — дотримуватися вчення Буд-ди", яке може привести віруючого до головної мети його буття — нірвани (заспокоєння, згасання), тобто стану повного подолання людських почуттів, бажань, досягнення вічного блаженства у житті з божеством і абсолютного спокою.
Хоча страждання викликаються насамперед фак-торами біологічними (смерть, хвороба, народження) і психологічними (смуток, відчай), однак буддизм не залишає без уваги фактори другого порядку.
Будді, наприклад, приписують такі слова: "Воло-дарі царств, котрим належать багатства і скарби, по-жадливо поглядають один на одного, підкоряючись своїм ненаситним бажанням.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Буддизм - найдавніша світова релігія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок