Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Релігійно – етичне вчення Христа

Загрузка...

Релігійно – етичне вчення Христа

Назва:
Релігійно – етичне вчення Христа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Реферат на тему:
Релігійно – етичне вчення Христа
 
 
 
 


Зміст
1. Вступ...............................................................................................................3
2.Походження християнства.............................................................................3
3.Корінна відмінність християнства від язичеських вірувань.......................5
4. Історичні передумови християнства............................................................6
5.Основи християнської віри............................................................................9
6.Духовні й нравственні проблеми Нагорної проповіді................................9
7. Значення християнства для розвитку європейської культури..................11
8.Використана література.................................................................................12
За зіркою Віфлеємською
Вступ
Більш мільярда чоловік — чверть людства — пов'язує себе з християнством. Ця релігія, найбільша в чисельному відношенні у світі, представлена на всіх континентах і існує у всіляких культурних середовищах. Що ж спільного в бурхливих проявів віри під час паломництва у Мексиці, холодною урочистістю і скромністю шведського лютеранства, майже підпільним життям віруючих у СРСР у роки комунізму, героїчною боротьбою польського народу за свою віру, добровільним висновком ченців у монастирях і інтелектуалізмом деяких західних християнських філософів?
Протягом майже 20 століть своєї історії християнство, по суті, ніколи не ототожнювало себе з якою-небудь політичною, культурною чи соціальною системою. Його поширення є насамперед результат жагучого прагнення щирих християн донести слово Боже до інших людей. Часто політичний експансіонізм християнської держави підтримував силоміць зброї зусилля місіонерів із двозначною метою досягти своїй цілей, одночасно послуживши справі віри. Однак ще частіше християни, Озброєні силоміць тільки переконаннями і вірою, відправлялися нести далеким народам свою віру і надію, що дав їм Ісус Христос — Син Божий.
Їхнє навчання часто відкидалося, а самі вони піддавалися переслідуванням. Потім, поступово, це навчання любові доходило до людей, воно затверджувалося, воно перетворилося в універсальну цінність, невід'ємну частину багатьох філософських систем, що не завжди усвідомлюють, до якого ступеня християнство прямо чи побічно наклало свій слід на все людство.
Ісус — цілком достовірний історичний персонаж, що народився у Віфліємі в 4 р. до н.е., — є центром усіх християнських конфесій. Для них він одночасно і зміст їхнього існування, і засновник, і приклад для наслідування. Більш того, для християн він є Богом — Богом, що свідомо побажав жити на Землі, незважаючи на всі тяготи людського існування.


2. П о х о д ж е н н я х р и с т и я н с т в а


Християнство виникло в Палестині в I cт. н.е. Його споріднення з іудаїзмом виявляється в тім, що перша частина Біблії, Старий завіт, священна книга як іудеїв, так і християн (Друга частина Біблії, Новий завіт, визнається тільки християнами і є для них найголовнішою).


Християнська апологетика стверджує, що на відміну від всіх інших релігій світу християнство не створене людьми, а дано людству Богом у готовому і закінченому виді.
Однак історія релігійних вчень свідчить про те, що християнство не вільне від релігійних, філософських, етичних і інших впливів. Християнство засвоїло і переосмислило попередні ідейні концепції іудаїзму, древніх східних релігій, філософські погляди. Усе це збагачувало і цементувало нову релігію, перетворювало її в могутню культурно - інтелектуальну силу, здатну протиставити себе всім національно-етнічним культам і перетворитися в масовий національний рух.


Засвоєння первісним християнством попередньої релігійно-культурної спадщини аж ніяк не перетворювало його в конгломерат розрізнених представлень, а сприяло принципово новому вченню одержати загальне визнання.


П о ш и р е н н я х р и с т и я н с т в а
 


Навчання Христове поширювалося спочатку на сході, серед євреїв і греків, у країнах грецької мови.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Релігійно – етичне вчення Христа

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок