Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Іудаїзм - релігія євреїв

Іудаїзм - релігія євреїв

Назва:
Іудаїзм - релігія євреїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План

1. Вступ

2. Заборони

3. Обрізання

4. Культ Ягве

5. Палестинський період

6. Післяполонний період

7. Монотеїзм і богообранство

8. Раввінат

9. Обряди і заборони. Свята

10. Модернізм. Держава Ізраїль

11. Список використаної літератури

Вступ

Релігія євреїв — іудаїзм — одна з деяких національних релігій древнього світу, що збереглася лише з невеликими змінами аж до наших днів. У загальній історії релігій іудаїзм зіграв надзвичайно велику роль, тому що ввійшов дуже істотною частиною до складу християнства й ісламу — двох найбільших су-часних світових релігій.

Іудаїзм називають іноді релігією Мойсея, Мойсеєвим законом (англійці говорять, наприклад, навіть «мозаїзм») — по імені легендарного законодавця євреїв.

Природний і великий інтерес до цієї релігії. Величезна кількість присвя-чених їй творів. Але з цією же особливою роллю іудаїзму зв'язанаі і великі тру-днощі у вивченні його історії. У країнах Європи єврейська релігійна традиція, що прийнята до складу християнської традиції, довгий час вважалася богоодк-ровення істиною, що не підлягає ніякій критиці. Багато вільнодумних учених поплатилися життям за спробу засумніватися в цій істині. Навіть і зараз для ві-руючих євреїв і християн, особливо для католицького і православного духівни-цтва, основна священна книга євреїв — Біблія залишається аж ніяк не історич-ним джерелом, а предметом віри і преклоніння, незаперечним авторитетом, книгою, написаної по натхненню святого духу. Аж до наших днів для церков-ників і реакційної буржуазії захист Біблії від критики є складовою частиною їх-ньої боротьби проти всяких прогресивних ідей. Це і зрозуміло. Адже Біблія по цей час залишається найважливішим ідейним захисником класового експлуата-торського ладу.

З іншого боку, саме тому всяка критика і феодально-кріпосницького і пі-зніше капіталістичного ладу, що виходила від прогресивних суспільних кіл, неминуче включала і містить у собі також і критику Біблії, а отже, єврейської релігії. На цьому полі от уже більш чотирьох століть йде запекла боротьба між силами прогресу і силами реакції. У ході цієї боротьби склалася ціла наука — біблеїстика.

Основне джерело вивчення давньоєврейської релігії — Біблія. Інших, не-залежних від її джерел майже немає. Біблія — з грецької означає «книги». Це не один твір, а велика кількість різних літературних творів. Відповідно до тра-диції, вони поділяються на три великі групи.

Насамперед, це книги закону (по-єврейски Тора), чи так зване «П’ятикнижжя Мойсея», — книги, складання яких приписується легендарно-міфічному Мойсею. Другу групу біблійних книг складають «історичні» книги, чи «писання»: це книга Суддів, Руф, чотири книги Царств (дві книги Самуїла і дві книги Царів), дві книги Паралипоменон (Хронік), книги Ездри, Неємії, Ес-фірь (Єсфірь), Іова, а також Псалтир (Псалми; книга релігійних гімнів, припи-суваних царю Давидові), книга Притчей Соломонових, Екклезіаст, Пісні Піс-нею.

Нарешті, третя група — це пророчі книги: пророків Ісаіі, Ієремії, Ієзекіі-ля, Данила і книги дванадцяти, так званих, «малих пророків»: Осіі (Іосіі), Іоіля, Амоса, Авдія, Іони, Міхєя, Наума, Авакума, Софонії, Огея, Захарії, Малахії.

Усі ці книги разом християни називають Старим завітом (старозавітна лі-тература) , на відміну від власне християнських (євреями не визнаних) книг Нового завіту.

Дійсне походження всіх цих книг дотепер остаточно не встановлено, хоча наукова критика зробила в цьому відношенні дуже багато.

Встановлене приблизно і час походження інших книг Біблії. Хронологія і послідовність їх виявилася дуже несхожої на традиційну.

Таким чином, закордонна буржуазна наука в особі її найбільш прогресив-них представників зробила дуже багато для з'ясування справжньої історії Біблії. Але критикуючи саму єврейську релігію навіть кращі представники буржуазної науки зупинялися на півдороги. Всупереч своїм же дослідженням вони дума-ють, що в основі єврейської релігії лежало щось глибоко самобутнє, відмінне від релігій всіх інших язичеських народів, щось особливо піднесене. Навіть у самих вільнодумних буржуазних дослідників єврейський народ виглядає як особливий, обраний народ, а релігія його — як богоодкровення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Іудаїзм - релігія євреїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок