Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціально-психологічні особливості готовності молоді до подружнього життя

Соціально-психологічні особливості готовності молоді до подружнього життя

Назва:
Соціально-психологічні особливості готовності молоді до подружнього життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,67 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Соціально-психологічні особливості готовності молоді до подружнього життя


Суспільство, яке прагне економічного розвитку і процвітання, має бути кровно зацікавлене в міцній та здоровій сім’ї. Нинішні зміни, які відбуваються в Україні, стосуються і проблем сім’ї, повернення її цінностей, як запоруки існування держави, її благополуччя. У 2004 році в Україні, як і у всьому світі, буде відзначатися десяьтиріччя Міжнародного року сім’ї. Указом Президента України 2004 рік оголошено Роком сім’ї в Україні.
Основою для формування сім’ї є шлюб як санкціонована суспільством форма стосунків між особами різної статі.
Для кожної дорослої людини шлюб означає збагачення, наповнення свого життя новим значенням і змістом. Молоді люди вірять в те, що життя стане кращим, цікавішим після того, як вони візьмуть шлюб. Такі сподівання лежать в основі сім’ї, яку вирішили створити двоє.
Це підтверджують результати соціологічного дослідження дорослого населення України “Цінності – 99”. Відповідаючи на запитання анкети “Наскільки Ви погоджуєтеся чи не погоджуєтеся з наступним твердженням: “Шлюб чи тривалі постійні стосунки необхідні, щоб бути щасливим”, переважна більшість респондентів (73%) надали перевагу шлюбу.
Незважаючи на певне невдоволення сімейними турботами, які з’являються після укладення шлюбу, лише 17% дорослого населення погодилося з тим, що “шлюб – це застарілий спосіб організації сім’ї”, а 77% категорично не підтримують такої думки, ще 6% вагаються (за результатами соціологічного дослідження дорослого населення України “Цінності – 99”, проведеного в межах Європейського дослідження “EUROPEAN VALUES SURVEY”. Усього опитано 1207 респондентів віком від 18 років і старших, (див. рис. 1).
Про пріоритетне значення сфери сімейного життя свідчать оцінки респондентів тих можливих змін, які можуть відбутися в нашому способі життя найближчим часом. Так, респондентам був запропонований орієнтовний перелік змін, зокрема, в сфері матеріальних благ, важливості роботи, розвитку техніки, розвитку особистості, у ставленні до влади, спрощенні способу життя, посилення місцевої влади, а також зміни стосовно значення сімейного життя. Перше місце зайняли відповіді респондентів з позитивною оцінкою стосовно того, що було б “добре”, якби приділялось “більше уваги розвитку особистості” (87,8%). На другому місці щодо пріоритетності у списку зазначених можливих змін у способі життя виявились зміни саме в сімейному житті. У своїх відповідях 86,4% респондентів зазначили, що було б “добре”, якби “більшого значення надавалося сімейному життю” (за результатами соціологічного дослідження дорослого населення України “Цінності – 99”).
Втішає те, що цінність родини у свідомості сучасної молоді продовжує залишатися пріоритетною впродовж останніх років. Зокрема, дані соціологічного дослідження, проведеного Державним інститутом проблем сім’ї та молоді (2003) показують, що на шкалі загальнолюдських цінностей для переважної більшості молодих людей на першому місці стоїть “хороша сім’я” (88% респондентів). Серед інших найбільш важливих цінностей для молоді є: здоров’я (85%), діти (82%), матеріальне забезпечення (78%), кохання (72%). Названі цінності безпосередньо пов’язані з родиною, її життєдіяльністю, оскільки реалізувати їх можна передусім у сім’ї.
Міцність сім’ї багато в чому залежить від її соціально-економічної та правової захищеності. Водночас причини окремих сімейних проблем часто залежать від особливостей виховання та культури сімейного спілкування, від індивідуальних характеристиках членів сім’ї тощо.
Сьогодні процес трансформації сучасної сім’ї як соціального інституту супроводжується тривожними ознаками її дезорганізації – збільшенням кількості розлучень, сімейно-побутових конфліктів, зниженням рівня народжуваності, послабленням виховного потенціалу тощо.
На жаль, мрії та уявлення про “хорошу сім’ю” не здійснюються у значної частини молодого подружжя вже в перші роки подружнього життя, про що свідчать офіційні статистичні дані (див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Соціально-психологічні особливості готовності молоді до подружнього життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок