Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДТРИМКА ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СОЦІУМІ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДТРИМКА ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СОЦІУМІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДТРИМКА ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СОЦІУМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,29 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 378.013.42
Н. О. МАКСИМОВСЬКА
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДТРИМКА ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СОЦІУМІ
Розглядається проблема соціально-педагогічної підтримки особистості в динамічному інформаційному соціумі, яка полягає у формуванні комунікативної культури, активізації позитивного соціального розвитку особистості, нейтралізації негативних впливів засобів масової комунікації.
Ключові слова: соціально-педагогічна підтримка, інформаційний соціум, комунікативна культура, масові комунікації.
Рассматривается проблема социально-педагогической поддержки личности в динамичном информационном социуме, которая состоит в формировании коммуникативной культуры., активизации позитивного социального развития личности, нейтрализации негативных влияний средств массовой коммуникации.
Ключевые слова: социально-педагогическая поддержка, информационный социум, коммуникативная культура, массовые коммуникации.
The article includes the discussion of the problem of social-pedagogical support of the individual in a dynamic informational society, which includes the forming of communicative culture, activation of positive social development of the individual, neutralizing the influence of mass communication.
Key words: social-pedagogical support, informational society, communicative culture, mass communication.
За будь-яких часів головні досягнення суспільної діяльності визначаються зокрема їхньою впливовістю на формування гармонійно розвинутої особистості, здатної до ефективного функціонування в соціальному
просторі, орієнтування в різноманітних соціокультурних умовах, виявлення своїх здібностей у соціальному середовищі. Однак нині соціальні процеси мають тенденції до прискорення та різноспрямованості й тому людині іноді складно повністю реалізувати себе в соціумі не в останню чергу через неоднозначну інформацію та неспроможність опанувати багато засобів масової комунікації.
Динамічний сучасний світ потребує пошуку нових підходів до прогнозування розвитку особистості в соціокультурному середовищі, впливу системи масових комунікацій на цей процес. На нашу думку, одним з таких підходів є соціально-педагогічний, який уможливлює дослідження формування комунікативної культури як особистості, так і соціуму в інформаційному просторі, сприяючи активізації позитивних і нейтралізації негативних впливів різноспрямованої інформації на людину.
Значна увага в сучасних наукових доробках приділяється дослідженням інформаційного суспільства (Г. Бортко, Д. Дюжев, О. Зощенко, А. Ко- лодюк, Н. Марчук та ін.). Процес взаємодії людини і засобів масової комунікації в соціальному просторі, котрий дедалі глобалізується, в якому володіння інформацією стає однією з провідних ознак ефективного розвитку, цікавить учених різних галузей, зокрема соціальних педагогів. Питаня, що пов'язані з масовими комунікаціями, їх впливом на соціальний розвиток сучасного індивіда, можливостями та ризиками існування особистості в інформаційному соціумі, вивчають Т. Алексєєнко, Г. Лактіонова, А. Муд- рик, А. Рижанова й ін.
Однак невизначеною залишається проблема соціально-педагогічної підтримки особистості в сучасному інформаційному просторі в процесі взаємодії з системою масових комунікацій, тому метою публікації є розкриття сутності соціально-педагогічного підходу щодо впливу системи масової комунікації на соціальний розвиток людини в інформаційному суспільстві.
Відомо, що інформаційний соціум визначають як «цивілізацію, основою розвитку й існування якої є особлива нематеріальна субстанція, умовно іменована «інформацією», що має властивість взаємодії як з духовним, так і з матеріальним світом людини» [2]. Останнє особливо важливе для розуміння сутності нового суспільства тому, що, з одного боку, інформація формує матеріальне середовище життя людини, постаючи в ролі інноваційних технологій, комп'ютерних програм, телекомунікаційних систем та ін., а з іншого, є основним засобом міжособистісних взаємин, постійно виникаючи, видозмінюючись і трансформуючись у процесі переходу від однієї людини до іншої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДТРИМКА ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СОЦІУМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок