Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Головні функції соціології та її роль в житті суспільства

Головні функції соціології та її роль в житті суспільства

Назва:
Головні функції соціології та її роль в житті суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,55 KB
Завантажень:
540
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Головні функції соціології та її роль в житті суспільства
ПЛАН
Вступ
Кожна з галузей науки має предмет, що розкривається в змісті, системі теорій, законів, категорій, принципів і т.п. і виконує особливі функції стосовно практики, досліджує визначену сферу суспільних відносин, ті або інші явища, процеси, у загальному все суспільство. Існує визначена взаємозалежність між предметом, змістом і функціями науки.
Якщо, абстрагуючи від інших наук і від потреб, що розуміються в широкому змісті, практики, то не можна не усвідомити функції окремої науки. Саме потреби практики висувають на кожнім етапі життя суспільства нові вимоги до гуманітарного знання в цілому й окремих його галузях. Але сучасне механічне з'єднання різних механізмів керування, владних інститутів і структур, соціальних сфер політики, економіки, а щось ціле. Виникає потреба саме в галузі знань, що вивчає суспільство у всіх його аспектах. Такою наукою і є соціологія - наука про суспільство.
1. Поняття соціології
Що ж і як вивчає соціологія? Соціологія (фр. socіologіe, латин. Socіetas - суспільство і гречок.- Logos - наука про суспільство ) - наука про суспільство , окремих соціальних інститутах (держава , право, мораль і т.п. ), процесах і суспільних соціальних спільнотах людей.
Уперше поняття соціологія введена в науковий оборот ще в середині XІ ст. основоположником позитивізму, французьким вченим Огюстом Контом. Спочатку соціологія позначала суспільствознавство, але з часом предмет соціології безупинно мінявся й уточнювався, супроводжуючи поступовим відділенням соціології від філософії.
Справа в тім, що до середини XІ ст. потреби соціального розвитку і внутрішня логіка еволюції науки про суспільство вимагали нових підходів, формування типу соціальних явищ. І у відповідь на потребі формування цивільного суспільства виникає соціологія.
Адже йшов процес становлення суспільства, що затверджувало торжество прав і воль людини, духовну, економічну незалежність і автономність, громадянина замість звичного нормативного порядку феодально-абсолютистського пристрою суспільства з його найжорстокішою тотальною регламентацією суспільно-політичного, економічної і духовного життя людей. Розширення меж свобод і прав людини, істотне збільшення можливостей вибору будили інтерес людини до знання основ життя соціальної спільності людей, соціальних процесів і явищ з метою раціонального, ефективного використання придбаних прав і воль.
Але і вільна конкуренція в економіці, політиці, духовній сфері поставили в пряму залежність результативність діяльності підприємців - від уміння і використання знань про конкретний соціальних механізмах, настроїв і чекань людей і т.п. І галуззю знань, що допомагає глибше і конкретніше пізнати суспільство, основу соціальної взаємодії людей з метою раціонального використання волі самоорганізації стала соціологія.
Адже соціологія вивчала суспільство, соціальні відносини і соціальні спільності, їхня діяльність, а філософія хоча і вивчає особистість і соціальні спільності як об'єкти і суб'єкти діяльності, але робить це на високому рівні узагальнення - на рівні розкриття їхньої сутності, а не в розгортанні сутності в дійсності, виявленні життя у всьому її суперечливому існуванні як це робить соціологія.
Поступово, у міру нагромадження соціальних знань, відбувався ріст теоретичних соціологічних концепцій, кожна з яких обґрунтовувала визначений аспект соціальних відносин, давала інтеграцію соціальною, виступаючою чільною категорією соціології. Використовуючи різноманітні методи наукового пізнання, соціологія осмислює суспільство, громадське життя не як гранично загальну абстрактність, а як реальність, намагаючись з достатньою повнотою уловити і виразити в положеннях, теоріях її багатоколірність і внутрішню неоднорідність. Соціологія як визначений тип знань про суспільство виходячи з надр соціальної філософії, переймає філософську культуру, визнаючи особливе значення теоретичного узагальнення, цілісного концептуального осмислення соціальних явищ. Разом з тим, соціологія прагне до подолання тієї обмеженості, що виявляє філософія при аналізі реальних соціальних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Головні функції соціології та її роль в житті суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок