Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціологічна служба підприємства. Організація соціологічного дослідження.

Соціологічна служба підприємства. Організація соціологічного дослідження.

Назва:
Соціологічна служба підприємства. Організація соціологічного дослідження.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,96 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Соціологічна служба підприємства. Організація соціологічного дослідження.


План
1.      Соціологічна служба підприємства. Промислова (заводська) соціологія.
Формування й становлення вітчизняної соціологічної служби на підприємствах.
2.      Соціологічне дослідження. Етапи його проведення і його типи.
Програма соціологічного дослідження.
Робочий план соціологічного дослідження.
3.      Використовування методу спостереження при зборі первинної соціологічної інформації.
4.      Опитування і його види.    Анкетування. Інтерв’ю. Експерт-опитування.
5.      Обробка та аналіз первинної соціологічної інформації. 
Література


1. Проблемі організації соціологічних служб присвячено велику кількість публікацій. Однак питання неможна вважати до кінця вирішеним.
1.1. Виникнення вітчизняних соціологічних служб сучасного типу в системі управління виробництвом датується кінцем 60-х рр., коли на ряді підприємств з’явилися перші небагаточислені групи і лабораторії із фахівців, що називалися заводськими соціологами. Їх виникнення співпало з розробкою в СРСР перших планів соціального розвитку і реанімацією соціології як науки. Основним видом роботи прикладника були тоді довгострокові цільові емпіричні дослідження (передусім масові опитування), що опиралися на унікальні програми та інструментарій, створені для рішення конкретної задачі, а єдиним результатом були наукові звіти з висновками і рекомендаціями. Зазвичай ставилися дві задачі – отримати соціальну інформацію для розробки плану соціального розвитку і вивчити висунуті адміністрацією проблеми у сфері праці й побуту. Особливою проблемою соціологічної служби була її невписуваність в структуру управління підприємством. Повноцінна концепція організації соціологічної роботи в цей період була відсутня.
Обмеженій уяві про задачі заводського спеціаліста сприяла неопрацьованість питання про предмет соціології, тим більше промислової соціології, соціології праці та соціології управління. Так, соціологію праці вважали комплексною, точніше аморфною, наукою, що досліджує будь-які соціальні проблеми, що виникають у виробничій і невиробничій сферах. Правда, погляд на виробництво через призму соціальних відносин сприяв становленню власного предмету заводської соціології, розвитку окремих теорій і, зрештою, розширенню кругозору управлінців, проникненню в їхнє середовище соціологічних знань. 
Другий етап умовно датується серединою 70-х – початком 80-х рр. Найбільше поширення тут отримала т.зв. організаційна концепція В.Герчикова та А.Зайцева. В якості предмета вони вибрали всю сферу соціального управління, а головним інструментом план соціального розвитку колективу (ПСР). З точки зору такої концепції соціологічна служба займала особливе місце – штабної служби при директорі підприємства, відповідаючи за стратегію соціального розвитку і соціального управління на підприємстві.
В цей період формуються перші управлінські програми: стабілізація трудового колективу (СТК), соціально-психологічна адаптація, профілактика соціальної напруги, покращення соціально-психологічного клімату, програми роботи з кадрами. Основний акцент переноситься все ж таки на позавиробничі функції соціолога. Деякі з цих напрямків – стабілізація трудового колективу, соціальна адаптація, зняття соціальної напруги – можна віднести до числа соціальних технологій, про які вперше заговорили саме в цей момент.
Разом з цим невизначеність сфери соціального управління, міждисциплінарний характер програм соціального планування не усунули проблеми перетинання функцій соціолога з представниками інших служб. Соціально-інженерні програми часто вторгалися у сфіеру компетенції інших функціональних служб (економічної, технічної, кадрової), де соціологи виявлялися недостатнім чином підготовленими. Невизначеність управлінських функцій заводського соціолога не сприяла вирішенню питання про підпорядкованість соціологічних служб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Соціологічна служба підприємства. Організація соціологічного дослідження.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок