Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Естетичні концепції і вчення про суспільство а. Шефтсбері та Б. Мандевіля

Естетичні концепції і вчення про суспільство а. Шефтсбері та Б. Мандевіля

Назва:
Естетичні концепції і вчення про суспільство а. Шефтсбері та Б. Мандевіля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
РЕФЕРАТ З СОЦІОЛОГІЇ НА ТЕМУ:
Естетичні концепції і вчення про суспільство а. Шефтсбері та Б. Мандевіля


Антоні Шефтсбері
ШЕФТСБЕРІ, АНТОНІ ЕШЛИ КУПЕР (Shaftesbury, Anthony Ashley Cooper, Thіrd Earl of Shaftesbury) (1671-1713), англійський філософ і літератор. Народився 26 лютого 1671 у Лондоні в будинку свого діда, знаменитого лорда-канцлера в царювання Карла ІІ. Одержав домашнє утворення під доглядом Джона Локка (у 1686-1689), що був особистим секретарем хазяїна будинку . Учився в Уинчестері. У 1695 став членом палати громад від Пула , що знаходився під контролем вігів. За станом здоров'я був змушений залишити посаду і присвятив себе головним чином заняттям філософією. Провів рік у Роттердамі , де вступив у дружні відносини зі швейцарським протестантським теологом Ж.Леклерком, автором Історичного і критичного словника Пьером Бейлем і голландським теологом Ф.ВАН Лимборхом. У 1699 успадкував титул і місце в палаті лордів, однак майже не приймав участі в політичному житті, оскільки незабаром після сходження на трон королеви Анни партія торі повернулася до влади, а стан здоров'я Шефтсбері знову погіршився.
У 1704 лондонський світ був схвильований прибуттям в Англію групи французьких селян, фанатичних протестантів, що залишили батьківщину після скасування Нантского едикту. Лунали вимоги про переслідування цих "французьких пророків", однак Шефтсбері в Листі про несамовитість (Letter Concernіng Enthusіasm, 1708) запропонував замість цього виставити фанатизм на посміховище . Його навчання про глузування як найкращий спосіб перевірки істиності тверджень поставило під сумнів серйозність його ідей; підозру не змогла розсіяти і робота Шефтсбері Загальне почуття: досвід про волю дотепності і почуття гумору (Sensus Communіs: An Essay on the Freedom of Wіt and Humour, 1709).
У 1711 Шефтсбері відправився на південь, у Неаполь. В Італії він провів два роки і за цей час переробив тритомну працю Характеристики людей, манер, думок і часів (Characterіstіcks of Men, Manners, Opіnіons, Tіmes, v. 1-3, 1713, вперше опублікований у 1711, але в новому виданні включавший ранні есе) і написав ряд інших робіт. Він також зробив начерки Міркування про мистецтво: живопис , скульптуру і т.д. (Dіscourse on the Arts of Paіntіng, Sculpture, etc.). Вмер Шефтсбері в Неаполі 15 лютого 1713.
В основі філософії Шефтсбері, іноді названої деїзмом, лежить представлення про природу як гармонійне ціле, що свідчить про її божественне походження. Чеснота і краса суть відтворення гармонії, що виявляється людиною в природі. Для їхнього збагнення потрібне особливе почуття, що виступає посередником між розумом і відчуттями. Шефтсбері першим ужив термін "моральне почуття". Чесноту , подібно гарному смакові, можна розвити вправою, однак вона властива людині від природи і бере початок у природних схильностях. Цей оптимістичний погляд, що йде врозріз з ідеями Томаса Гоббса і багатьох релігійних ортодоксів, уплинув на Болингброка, а через нього на А.Попа і його Досвід про людину, а також на Колриджа. Шефтсбері був учнем кембріджських платоників і намагався зберегти дух платонізму в епоху, коли пануюче положення займав емпіризм його вчителя Локка. Шефтсбері розглядав поета як "Прометея під владою Юпітера" і природу як твір мистецтва, створене Богом, що в зародку містило пізнішу теорію романтизму; його погляди вплинули на Хатчесона, Юма, Дж.Батлера, Вольтера і Дідро, Гердера, Канта і німецьку ідеалістичну філософію.
Написав ряд творів, що були видані під загальною назвою Характеристики людей, удач, думок, часів (1711). Ця книга одержала велику популярність. Свою концепцію Шефтсбери сформулював у наступному принципі: "Краса і благо - це те саме " [Эстетичні досвіди. С. 209]. Цим принципом він затверджував єдність краси і добра, краси і моральності. Головними ознаками прекрасного є гармонія, помірність, пропорційність, що суть також і головні ознаки моральності. Моральна краса - це гармонійне сполучення щиросердечних проявів особистості . Шефтсбері затверджує , що егоїстичні прагнення і потяги людини підкоряються її альтруїстичним установкам .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Естетичні концепції і вчення про суспільство а. Шефтсбері та Б. Мандевіля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок