Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціальна нерівність і бідність.

Соціальна нерівність і бідність.

Назва:
Соціальна нерівність і бідність.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,02 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Соціальна нерівність і бідність
Соціальна нерівність
Соціальна нерівність зростає, накопичуються несприятливі соціальні обставини, тобто поглиблюється депривація. В постсоціалістичних країнах диференціація доходів зросла до 7-10 і більше разів. Країни поляризуються, має місце спрямованість соціальної і економічної мобільності до полюсів соціальної структури. Формуються взаємовиключаючі інтереси “верхів” і “низів”, багатих і бідних. Сьогодні багатий це не тільки рівень, масштаб його приватної власності але і влада, висота в ієрархічній соціальній структурі суспільства. Через владу, завдяки владі багаті люди збагачуються, через багатство вони і приходять до влади.
Соціальна поляризація зумовлена кумулятивним характером соціальних процесів, що означає концентрацію на одному полюсі багатства, на другому – бідності. Тобто, найбільш ймовірно закріплення високого статусу і його подальше підвищення високо ресурсними групами (процес “накопичення переваг”), представники низько ресурсних груп є головними кандидатами на “поглиблення деривації”1, нагромадження обставин, які поглиблюють бідність.
Новий етап розвитку соціальної структури в Росії, Балабанов А.С. і Балабанові Е.С. вважають інститулізація нерівності. Тобто, виникла постійна ієрархія привілегій і втрат щодо доступу до бажаних благ і цінностей. Це є закріплення стартових позицій для нових поколінь, передача досягнутого багатства і соціального статусу дітям. Бідні (“програвші” в постсоціалістичних країнах) та їх нащадки втратили і втрачають найважливіші економічні, політичні та культурні ресурси суспільства.
Різні макроекономічні теорії будують різні схеми відтворення багатства і бідності. Наприклад теорії “замкнутого кола злиденності” які виникли в західних економічних школах в 40-х роках ХХ ст. пояснюють відтворення несприятливих
1Балабанов А.С., Балабанова Е.С. Социальное равенство: факторы углубления депривации, 2003, № 7, с. 34
обставин різних суспільств через замкнуті цикли в розвитку, в процесі яких суспільство проходить через ряд станів і в підсумку повертається до вихідного. К. Маркс писав про прогресуючу поляризацію і злиденність пролетаріату, М.Вебер – про нерівні життєві шанси. Повторюваний характер соціальних процесів представлений і в теорії структуризації Е. Гіденса.
Концепція “соціального виключення” акцентує увагу на динамічні аспекти нерівності та накопичення і взаємопородження негативних життєвих обставин. Вона протистоїть традиціям вивчення бідності як статичного явища. Вони сприяли розумінню того, що старі методи боротьби з бідністю у вигляді соціальних трансфертів лише піднімають рівень споживання бідних, але не підвищують життєві шанси їх не розв’язує проблеми накопичення негативних життєвих обставин. До них ведуть не тільки низькі доходи, скільки нерівність в доходах.
Сьогодні найбільш масштабний рівень відтворення і поглиблення нерівності пов’язаний із глобалізацією, утворенням всесвітнього інвестиційного середовища та інтеграції національних ринків капіталів. країни “золотого міліарду” нагромаджують доходи, багатства, переваги. Бідна країни виключаються від інвестиційних ресурсів, 72 % світових іноземних інвестицій приходиться сьогодні на капіталовкладення США, ЄС і Японії один в одного. Користуються Інтернетом 93 % населення багатих країні тільки 0,2 % - бідних.
Структура економіки бідних країн (або тих, що розвиваються, доганяють багатих) спрямована на індустріалізацію і експорт сировини. Поки що піднесення рівня споживання можливе лише за рахунок надексплуатації природних і людських ресурсів, що призводить до виснаження, вичерпування їх. Багаті країни завдяки величезним інформаційним і науковим ресурсам безперервно збільшують свої багатства, доходи, шанси, економічний та інтелектуальний капітал. Фундамент їхнього капіталу змінюється.
Механізм породження нерівності доходів залежить не тільки від володіння тими чи іншими ресурсами але й від характеру їх використання. Фактором зростання багатств, доходів у заможних людей є частка стратегічних інвестицій (освіта, придбання нерухомості, збереження прибутків).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Соціальна нерівність і бідність.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок