Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Співучасть соціальних організацій у керованому розвитку

Співучасть соціальних організацій у керованому розвитку

Назва:
Співучасть соціальних організацій у керованому розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,82 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
На тему:
Співучасть соціальних організацій у керованому розвитку


Соціальні організації беруть участь у розвитку двома шляхами: а) розвиваючи самих себе; б) впливаючи на інші соціальні організації, керівні та регулятивні інституції в напрямі визначення суспільством власної історичної перспективи та приведення у відповідність із нею структури історичної діяльності.
Перший шлях – розвиток самої соціальної організації – передбачає вдосконалення всіх її структурних елементів: мети, засобів, консолідації соціогрупової структури: подолання існуючих суперечностей між формальною і неформальною структурою (передбачає одночасне поліпшення адміністративної системи і людських відносин), зняття розбіжностей між внутрішнім і зовнішнім середовищем. Це означає гуманізацію внутрішньої будови соціальної організації на основі її основного цільового призначення – підвищення ефективності організованих форм діяльності.
Мета, як уже говорилось, є своєрідним законом існування соціальної організації, бо остання є доцільно діючою соціальною структурою (соціальним утворенням). Правильне, чітке і грамотне визначення мети є найбільш вагомою частиною даної роботи. Щоправда, в багатьох (якщо не більшості) випадків мета соціальної організації здається очевидною. Скажімо, само собою зрозуміло, що завдання промислової соціальної організації полягає в тому, щоб виробити максимально можливий обсяг товарів, грошей або послуг. Кожна окрема промислова (економічна) організація має чітко визначений критерій діяльності: прибуток, що визначається переважанням здобутків перед витратами (грошей, енергетичних або людських ресурсів, матеріалу, техніко-технологічних затрат). Ціль безпосередньо фінансової організації, наприклад, банку, полягає у накопиченні грошей (капіталу, кредитних ресурсів, цінних паперів та інших авуарів). Те ж саме стосується сільськогосподарських, риболовних, добувних (хутра, золото, шерсть та ін.), добровільних артілей або виробничих кооперативів.
Але сказане стосується у першу чергу промислових (економічних, виробничих) соціальних організацій. З самоочевидністю мети політичних організацій не так все просто. Можна сказати у загальному вигляді, що ціль полягає в захопленні і утриманні влади. Але дуже багато партій існують зовсім не для цього. Наприклад, більшість комуністичних і робітничих партій, які діяли і продовжують діяти в промислово розвинених країнах, так ніколи до влади і не добрались, їх суспільне призначення, наскільки можна судити з точки зору сучасного історичного досвіду, полягало і полягає в тому, щоб знаходитись у постійній опозиції не тільки щодо конкретного уряду або політичного режиму, а існуючого соціального порядку як такого.
Захоплення влади або опозиція – це взагалі одне з основних питань, щодо яких і стратегічно, і тактично повинна визначатись політична організація. Базисну лінію дій визначає її конкретна природа: її сутність (політична партія, культурно-ідеологічна група політичного спрямування, громадська організація, група політичного протесту або лобі), а також конкретні обставини даного суспільства і даної історичної ситуації.
Щодо культурно-ідеологічних організацій, сказане буде більш справедливим, адже їх мета полягає в досягненні престижу – соціального схвалення і підтримки, завдяки яким вони можуть посилити свій вплив на перебіг соціальних процесів узагалі, перспективно зорієнтованих соціальних процесів, зокрема. Але одразу ж виникає питання: який саме культурний продукт, ідеологічну систему, соціальну утопію чи міф має запустити в соціальний обіг культурно-ідеологічна організація, аби добитися колективного схвалення і підтримки? У яких саме суспільних верствах вона може її віднайти і за якої тактики дій?
Кожна політична та культурно-ідеологічна організація для свого існування потребує коштів, інколи досить значних. Отже, постає питання про пошук і накопичення фінансово-матеріальних ресурсів. А як бути в тому випадку, коли гроші знаходяться в одних руках, а на морально-психологічну чи організаційно-дієву підтримку можна розраховувати у зовсім інших прошарків населення?
Висновок можна зробити такий: самоочевидність мети соціальної організації існує лише в деяких випадках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Співучасть соціальних організацій у керованому розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок