Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Рівень комунікабельності студентів

Рівень комунікабельності студентів

Назва:
Рівень комунікабельності студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Соціологічне дослідження
на тему:
„Рівень комунікабельності студентів”


Соціологічне дослідження – це система логічних, послідовних методологічних, методичних, організаційно-технічних процедур, яке передбачає отримання достовірних даних та фактів про явища, що вивчаються, для їх подальшого використання в соціальному управлінні.
І. Методологічна частина:
1.1. Обґрунтування проблеми дослідження:
Згідно зі словником іноземних мов – комунікабельний (франц. – communicable – той, що з’єднується, з лат. – comunico – з’єдную) – схильний, здатний до комунікації, встановлення контактів і зв’язків.
Праця, пізнання, спілкування – найважливіші області людської життєдіяльності. Форми і методи трудової діяльності людина вивчає протягом багатьох років, способами пізнання світу ми також оволодіваємо довготривалий час, а ось спілкуванню людина не вчиться цілеспрямовано ніколи і ніде. Проте є такі види людської праці, які просто неможливі без спілкування.
Спілкування – явище багатопланове, яке включає в себе, на думку вчених, цілий комплекс компонентів. Виділимо три основних:
- комунікабельність – здатність мати задоволення від процесу комунікації;
- соціальне споріднення – бажання знаходитися в суспільстві, серед інших людей;
- альтруїстичні тенденції (в альтруїстичних емоціях виділяють бажання приносити радість людям, з якими людина спілкується).
Основним компонентом комунікативних здібностей є спілкування в найрізноманітніших його проявах. Ми знаємо компанійських людей, які швидко, легко і оперативно організовують спілкування; ми знаємо людей, гіпертрофована компанійскість яких робить їх надокучливими, вони втомлюють. Такі люди будь-яку розмову прагнуть перевести на себе, стати центром комунікації. В житті зустрічаються люди і мало компанійські, які лише приймають участь у розмові не виступають в активній комунікативній ролі, але своєю комунікативною поведінкою допомагають спілкуванню, підтримують його. І є люди, рівень комунікативності яких надзвичайно низький. Вони вкрай некомпанійські, знаходитися з ними в одному товаристві досить важко, розмова, як правило, не клеїться.
1.2. Методи дослідження
Виявити рівень комунікабельності у студентів моєї групи, визначити причини, які призводять до непорозуміння між ними, що негативно впливає на навчальний процес.
1.3. Завдання дослідження
1) Дослідити рівень пристосування студентів у новому колективі;
2) З’ясувати можливість спілкування з людьми, для підвищення рівня комунікабельності;
3) Визначити кількість студентів, які обирають товариське оточення, ніж осамітненість.
1.4. Об’єкт та предмет дослідження
Об’єкт дослідження – студенти 32 групи Івано-Франківського медичного університету.
Предмет дослідження – індивідуальні характеристика комунікабельності студентів.
1.5. Гіпотези дослідження
1) Бути комунікабельним у вузькому розумінні – бути схильним до спілкування з людьми, бути індивідуальним в цьому спілкуванні, вміти і хотіти говорити;
2) Які риси мають мати генії спілкування. ВЛеві рахує: „плюс інтерес, мінус тривожність, плюс зворотний зв’язок, плюс артистизм, плюс-мінус упередженість, плюс передбачення, плюс симпатія”.
1.6. Наукова та практична новизна.
Студенти повинні використати соціологічне дослідження в тій мірі, в якій вони в стані адекватно зрозуміти і оцінити соціологічні параметри в порівнянні з даними їх спостережень.
Таким чином, вони не будуть просто пасивними споживачами даних, а зможуть критично оцінити результати соціологічного дослідження.
ІІ. Методична частина
2.1. Методологія соціологічного дослідження.
У даному дослідженні використовуємо метод анкетування з:
- індивідуальними питаннями;
- закритими питаннями;
- відкритими питаннями.
2.2. АНКЕТА
Вам потрібно жати відповідь на усі нижчеподані запитання. Вільно виражайте свою думку на кожне питання: якщо ваша відповідь на запитання позитивна, то помітьте його знаком „+”, якщо не згідні – знаком „-”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Рівень комунікабельності студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок