Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Проблеми розвитку українського молодіжного руху на сучасному етапі

Проблеми розвитку українського молодіжного руху на сучасному етапі

Назва:
Проблеми розвитку українського молодіжного руху на сучасному етапі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Проблеми розвитку українського молодіжного руху на сучасному етапі


Процеси, що відбуваються у зв’язку з розбудовою української держави, привели до значних змін у політичному житті суспільства. З одного боку, формується нова структура політичної системи, а з іншого – якісно змінюються її складові частини.
Виступаючи в лютому 2000 р. у Верховній Раді України з “Посланням про стратегію економічного і соціального розвитку країни на 2000-2004 роки”, Президент України Л. Кучма підкреслював: “Україна є новим державним утворенням. Тобто молодим державним організмом, який постійно й активно шукає нові форми свого розвитку і, якщо хочете, просто приречений на динамізм та здоровий реванш за віки бездержавного існування. Зрозуміло, що для цього потрібна відповідна політика… Перехід до нових форм життя висуває на передній план нову генерацію людей, які прагнуть до самореалізації і мають для цього об’єктивні передумови. Їхня амбітність, підприємливість і працездатність спроможні слугувати локомотивом у прискоренні економічного і соціального розвитку держави. Такі люди вже на підході. Завдання полягає у тому, щоб відкрити їм доступ до політики влади, до живої конкретної роботи”1 .
Важливим фактором виховання таких людей, прискорення процесу соціалізації молоді в цілому є реалізація в країні державної молодіжної політики, яка стала нині одним з найважливіших, пріоритетних і специфічних напрямів діяльності держави і здійснюється в інтересах як молодих громадян, так і суспільства в цілому. Механізмом здійснення цієї політики, як на думку автора, є молодіжний рух, структури якого представлені практично у всіх формах політичної і соціальної організації суспі льства.
У ході становлення правової, демократичної держави в Україні молодіжний рух формується як самостійна складова частина структур самоорганізації суспільства, стає якісно іншим організаційно і за змістом діяльності. Створено державні органи для роботи з молоддю, прийнято основи ювенального законодавства, змінюються методи та напрями роботи молодіжних організацій з молоддю, співпраці з органами влади, інтеграції у міжнародні молодіжні структури. В структурі молодіжного руху виділилися такі три основні складові підсистеми: інституційна (або організаційно-інституційна), регулятивна (або нормативна) та комунікативна (або інформаційна).
Упродовж останніх п’ятнадцяти років свого розвитку український молодіжний рух у складних політичних та економічних умовах (найважливішим, визначальним у політичному плані тут стало здійснення так званої “перебудови” та проголошення незалежності України) пройшов непростий шлях перш ніж набув тих рис, якими він нині характеризується.
По-перше, відбулося формування його регулятивної підсистеми. Перші підвалини були закладені ще законодавством СРСР, до складу якого до кінця 1991 р. входила Україна. Так, 1990 р. був прийнятий Закон СРСР “Про громадські об’єднання”, який вперше за радянської доби виходив з реалій тієї багатопартійності, яка формувалася в країні. Ще більш значною подією для розвитку молодіжного руху стало прийняття 16 квітня 1991 р. Закону СРСР “Про загальні засади державної молодіжної політики в СРСР”. Цей процес поглибився за доби незалежності України. Так, 16 червня 1992 р. було прийнято Закон України “Про об”єднання громадян”, 15 грудня 1992 р. – Декларацію “Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні”, 5 лютого 1993 р. – Закон України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, 1 грудня 1998 р. – Закон України “Про молодіжні та дитячі громадські організації”. Окрім цих основних, базових законів, прийнято низку інших законодавчих актів, що регламентують порядок здійснення державної молодіжної політики.
Значну увагу проблемам молоді, молодіжного руху приділяє Президент України Л.Кучма, що засвідчується, зокрема, його Указами: від 4 грудня 1996 р. “Про додаткові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики”, від 6 жовтня 1999 р. “Про першочергові заходи щодо державної молодіжної політики та підтримки молодіжних громадських організацій” та від 29 березня 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Проблеми розвитку українського молодіжного руху на сучасному етапі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок