Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціальна політика як фактор людського розвитку

Соціальна політика як фактор людського розвитку

Назва:
Соціальна політика як фактор людського розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Соціальна політика як фактор людського розвитку


Реальне забезпечення прав і свобод людини і громадянина є однією з найважливіших ознак демократичної держави.   Але мало права проголосити, необхідно створити певні  механізми, умови для їх реалізації, що може бути забезпечено надійною системою гарантій у цій сфері. Тобто повинна бути визначена чітка соціальна політика держави.
Під соціальною політикою  прийнято розуміти  цілеспрямований вплив  політичними засобами  на соціальну сферу.  Проте точки зору розходяться при визначені  основного змісту  соціальної політики  та її стратегії: що в ній повинно домінувати - проблеми праці чи розподілу і які групи населення (виробнича чи невиробнича) мають бути основним її об'єктом. 
У світовій теорії та практиці найбільш поширеними є два напрями соціальної політики - ліберальний і патерналістський. Перший пов'язують з такою діяльністю держави, яка створює  необхідні економічні, правові і культурні умови розвитку особистості, забезпечуючи рівні можливості  кожному громадянину.  Патерналістська модель передбачає гарантування державою визначеного рівня доходів та соціальних послуг залежно не від особистого трудового внеску, а, насамперед, від потреб населення, що сприяє розвитку людського капіталу. Якщо  ж визначити соціальну політику, що формується в Україні, то її важко однозначно втиснути в межі конкретної моделі. Це вказує на те, що тут переплелись різні ознаки, оскільки українська соціальна політика дійсно знаходиться на етапі становлення, вбираючи в себе все позитивне світового досвіду, але одночасно допускаючи значні прорахунки, пов'язані насамперед  з популістськими підходами передвиборчих баталій. І як результат - спрощений варіант соціальної  політики лібералізму - модель державної політики соціального забезпечення, суть якої зводиться до надання мінімального рівня соціальних гарантій з боку держави.
На наш погляд, такі підходи до визначення змісту та стратегії соціальної політики є досить звуженими і не відповідають  вимогам сучасності. Основними ж критеріями є гуманітарні. Соціальна політика повинна бути політикою людського розвитку. Людський розвиток забезпечується не тільки зростанням доходів, рівня освіти, охорони здоров'я, розширенням прав  і можливостей вибору, а й процесом становлення особистості. Такі висновки для України мають не лише теоретичне значення, а й практичне, особливо в контексті вибору зовнішньоекономічних пріоритетів. Європейські пріоритети української зовнішньоекономічної політики  повинні стати не лише визначальними для влади, а бути світоглядною основою життєдіяльності більшості  населення.    Гарантії соціальних прав та свобод людини як поняття  -  це система  засобів і способів, що дають можливість  для захисту своїх прав на володіння, користування та розпорядження соціальними благами. За своєю суттю гарантії є умовами, що зобов'язана створити держава для реалізації прав. За змістом - це система заходів, яка спрямована на реалізацію прав (організація охорони здоров'я, відпочинку, соціального забезпечення та інші). За формою гарантії - це передбачені Конституцією і законами України організаційні і правові форми реалізації соціальних прав і свобод.
Для суспільної стабільності, для поглиблення процесів демократизації дуже важливим є існування гарантії самозабезпечення тим, хто працює. Справжня демократія будується на підтримці тих громадян, які в матеріальному плані від влади незалежні, хто має відповідний рівень життя, причому забезпечує його власною працею, набутою освітою, знаннями. На жаль, навіть активна праця українського громадянина не забезпечує йому належного рівня життя. Україна залишається  далеко позаду європейських країн за рівнем оплати праці.  Європейська орієнтація України вимагає досягнення таких відносних показників соціальних стандартів як питома вага оплати праці у ВВП на рівні 55-65 %, співвідношення мінімальної заробітної плати до середньої заробітної плати не нижче 55 %, а також зростання   мінімальної заробітної плати  проти прожиткового мінімуму  на працездатну особу у понад 3 рази, середньої заробітної плати - відповідно в 5-6 разів, середньої пенсії до прожиткового мінімуму на особу, яка втратила працездатність, близько 4 разів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Соціальна політика як фактор людського розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок