Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Кодекс про шлюб та сім’ю України

Кодекс про шлюб та сім’ю України

Назва:
Кодекс про шлюб та сім’ю України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
реферат з права
Кодекс про шлюб та сім’ю України


Вступ
Кодекс про шлюб та сім’ю України прийнятий 10 січня 2002 р. Знання Сімейного кодексу України дає громадянам зрозуміти, що сім є первинним і основним осередком суспільства, її складають особи, які мають взаємні та рівноправні права та обов’язки. Кожна сім’я створюється на підставі шлюбу та кровного споріднення, установлення та інших прав, що не заперечує закон і моральні засади суспільства. Кодекс дає зрозуміти вагомість шлюбу та його складові які особи мають виконувати.
Наприклад:
Піклування батьків про дітей і навпаки.
Піклування дієздатних та неправоздатних членів сім’ї.
Піклування і повага гідності інших людей.


Стаття І Розділ 1
Сімейний кодекс України визначає засади шлюбу, особисті немайнові і майнові обов’язки подружжя, права і обов’язки батьків та дітей, установлювачів та усиновлених, інших членів сім’ї та родичів.
Регулювання сімейних відносин здійснюється цим кодексом з метою:
зміцнення сім’ї як соціального інституту і як союзу конкретних осіб;
утвердження почуття обов’язку перед батьками, дітьми та іншими членами сім’ї;
побудова сімейних відносин на почуттях взаємної любові та поваги, взаємоповаги та підтримки;
забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку.
Окремі розділи Кодексу присвячені опіці й піклуванню. А також вказано права та обов’язки батьків і майнові питання. Передбачається право подружжя на укладання шлюбного договору, в якому можуть бути застережені багато майнових та інших питань. Розділ 2 Глава 10 “Шлюбний договір”. Кодекс розширює права органів ЗАГСу, які мають права скорочувати строк реєстрації шлюбу з моменту подання заяви.
Шлюб є юридично оформленим добровільним, вільним і рівноправним союзом чоловіка та жінки, що породжує у них взаємні права і обов’язки спрямовані на створення сім’ї, народження і виховання дітей.
Часом виникненням прав: обов’язків в подружжя вважається момент реєстрації шлюбу в органах ЗАГСу. За загальним правилом одруження відбувається після закінчення місячного строку від подання відповідної заяви ст. 23 “Шлюбний вік для чоловіків – 18, для жінок - 17 років. У виняткових випадках ці строки можуть бути зменшеними на один рік місцевими органами влади. Двоєженство і багатоженство не допускається ст. 26. Не можна брати шлюб і родичам по прямій висхідній чи несхідній лінії, повно рідним чи неповно рідним братом і сестрою, а також усиновителя чи усиновленим, особам, з яких хоча б одна визнана судом недієздатною внаслідок душевної хвороби чи недоумства.
Особи, які одружуються, повинні бути взаємно обізнані щодо стану здоров’я одне одного.
Поняття про шлюб та обов’язки подружжя вказані в статтях 23, 24, 25.
Стаття 24 Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Шлюб руйнується на вільній згоді чоловіка та жінки.
Стаття 25. Жінка та чоловік можуть перебувати одночасно лише в одному шлюбі і мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього.
Припинення шлюбу
Згідно статті 104 Сімейного кодексу України Шлюб припиняється внаслідок смерті одного з подружжя оголошене його померлим. Або розірвано у порядку розлучення за заявою подружжя.
Чоловік не має права без згоди дружини порушувати справу про розлучення під час її вагітності і протягом року після народження дитини.
Шлюб розривається державним органом реєстрації актів цивільного стану за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя:
визнаний безвісті відсутнім;
визнаний недієздатним;
засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше 3 років;
шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
Існують два порядки припинення шлюбу – судовий та спрощений:
При спрощеному – припинення шлюбу за взаємною згодою на це подружжя, що не має неповнолітніхдіте2. коли особу визнано недієздатною, душевно хворою. Органи суду повинні вжити заходів для припинення подружжя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кодекс про шлюб та сім’ю України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок