Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціодіалектологія: формування та розвиток в контексті гіпотези ТІБУ

Соціодіалектологія: формування та розвиток в контексті гіпотези ТІБУ

Назва:
Соціодіалектологія: формування та розвиток в контексті гіпотези ТІБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,95 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Соціодіалектологія: формування та розвиток в контексті гіпотези ТІБУ


Сучасний розвиток суспільства немислимий без врахування особливостей і тенденцій різнопланових глобалізаційних процесів, зокрема, в частині поширення й застосування в ньому англійської мови.
Одним із вагомих чинників цього впливу стає також рівень міжрегіональної диференціації видатків місцевих бюджетів, який проявляється у залежності внутрішньої міграції від можливостей надання суспільних благ на місцевому рівні (гіпотеза Тібу)[1]. Зазначимо, що в контексті взаємозвязку соціодіалектології та прояву теорії Тібу наукових досліджень не проводилось.
Відомо, що гіпотеза Тібу діє за дотримання певних умов, а саме:
? у державі сформована ефективна модель фіскального федералізму, за якої регіональній владі надано реальну самостійність у сфері як формування доходів бюджету так і фінансування місцевих видатків;
? дуже висока (абсолютна) мобільність населення;
? незалежність споживачів суспільних благ щодо вибору напрямку та місця міграції;
? відсутність недостовірної інформації щодо стану місцевого оподаткування й рівня локальних суспільних благ;
? пряма залежність рівня локальних суспільних благ від стану прямого оподаткування доходів чи власності споживачів цих благ;
? відсутність або зведення до мінімуму „ефекту переливу”.
За виконання означених умов гіпотеза Тібу дозволяє пояснювати ряд регіональних процесів, зокрема, наявність „елітних” та „робітничих” зон (районів) у містах чи регіонах держави, а з ними й проблематику формування соціогруп в контексті соціодіалектології.
Виходячи з аналізу поширення та систематизації підходів розвитку наукового пізнання щодо соціальних груп і ролі комунікацій в них, авторами даного дослідження пропонуються наступні твердження.
Соціодіалектологія – це сучасний науковий напрям знань щодо принципів, закономірностей, законів формування й функціонування як соціальних груп так і мовних діалектичних взаємозв'язків у них, особливостей переходу на інші діалектомовні, а з ними й соціальні рівні з урахуванням тенденцій глобалізації та потреби національної ідентичності.
Соціодіалектологія англійської мови – це окремий сегмент наукового напрямку соціодіалектології та пов'язаний із дослідженням процесів становлення та розвитку соціальних діалектів у англійській, де вона стає мовою макро посередником, а із цим і національною мовою.
Так, малайзійський варіант англійської – це мова якою спілкуються в колишніх колоніях Великобританії, а саме Малайзії та Сінгапурі. У Малайзії вона має статус другої національної мови після малайзійської, а в Сінгапурі – однією із чотирьох офіційних мов країни – малайзійська, англійська, тамільська, мандаринська), де вона відома як Сінгапурська англійська [2-3].
Питання варіантів англійської в постколоніальних країнах 80-90-их років минулого століття розглядали й вітчизняні науковці. Так, Семенець О.Є. у своєму дослідженні висвітлив деякі загальні аспекти просторово-територіального варіювання англійської мови в країнах Азії та Африки. Але проблематика соціальної диференціації азійських варіантів та їхнього місця у формуванні сучасної культури, зокрема, малайзійського варіанту англійської, залишається відкритою для досліджень. Практично не дослідженим залишається аспект впливу азійських мов на стандартну англійську та формування нової мовної парадигми ХХІ століття. Саме ці аспекти комплексної проблеми стали передумовою для даного дослідження.
Соціодіалектологія за своїм фундаментальним змістом має формуватись на певних принципах. На нашу думку, дані принципи мають логічно відображати як тактичні, так і стратегічні орієнтири процесів, які відбуваються на рівні окремих соціальних груп, а з ними, і їхніх діалектичних форм. Зазначимо, що ці принципи можуть бути як стабільними протягом тривалого проміжку часу так і коригуватись, змінюватись у відповідності із ситуацією в конкретній соціогрупі. На даний час в основу соціодіалектології можуть бути закладені такі базові принципи:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Соціодіалектологія: формування та розвиток в контексті гіпотези ТІБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок