Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Роль і місце побутового обслуговування населення в системі факторів соціально-економічного розвитку регіону

Роль і місце побутового обслуговування населення в системі факторів соціально-економічного розвитку регіону

Назва:
Роль і місце побутового обслуговування населення в системі факторів соціально-економічного розвитку регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 357.147
Ю.О. Ткаченко, канд. екон. наук
Черкаський державний технологічний університет
Роль і місце побутового обслуговування населення в системі факторів соціально-економічного розвитку регіону
Досліджена роль побутового обслуговування населення в системі факторів соціально- економічного розвитку регіону, охарактеризовано особливості виробничих і соціальних побутових послуг. Визначено ряд факторів, що зумовили прискорення у розвитку ринку послуг, послуга, сфера послуг, побутове обслуговування, фактори соціально-економічного розвитку
В середині двадцятого століття споживання послуг в розвинутих країнах починає переважати над споживанням матеріальних благ. Споживання послуг перетворилось в домінуючий сектор національного господарства, що нарощує свою частку у структурі виробництва валового внутрішнього продукту та чисельності зайнятих, що отримало назву «сервісної революції». Сектор послуг в економіці західних країн переживає в даний час переродження, в ході якого на зміну традиційним методам ведення бізнесу приходять нові. Впровадження в процеси обслуговування більш нових досконаліших технологій і ретельно розроблених систем сервісу, які відповідали запитам вимогливих споживачів, слугують «перепусткою» на нові ринки послуг.
З розвитком системи побутового обслуговування населення, її адаптації до зростаючих потреб населення та якісних вимог ринку, актуальним є дослідження його ролі й місця в системі факторів соціально-економічного розвитку.
Висвітлення сучасних проблем розвитку сфери послуг знайшли відображення в численних працях провідних науковців, таких як Т. Арбузова, М. Абрамов, Е. Горбунов, К. Кларк, В. Семенов та ін. Характеристику окремих аспектів ринку побутового обслуговування можна знайти у працях Є. М Жильцова, А. М. Єжова, А. К. Єршова, О. І. Кочерги, К. Маркса, Л. С. Співак, Л. П. Хмелевської та інших. Проте чіткого визначених особливостей побутового обслуговування населення в системі факторів соціально-економічного розвитку на сьогодні не існує, тому вирішення даного питання є актуальним і потребує значної уваги.
Метою дослідження є визначення ролі та місця побутового обслуговування населення в системі факторів соціально-економічного розвитку.
Послуга є корисною дією праці в межах економічних відносин, результатом якої є специфічні товари - діяльність із задоволення будь-якої потреби. Це задоволення може бути миттєвим чи розтягнутим в часі; ефект від такого споживання або відразу зникає, або зберігається протягом певного періоду часу.
В економічній літературі немає єдиної позиції щодо структуризації сфери послуг. До теперішнього часу спроби структуризації цієї сфери зводились до вирішення задач типу: матеріальне чи нематеріальне виробництво, виробнича чи невиробнича праця. Поняття виробничої і невиробничої праці обов'язково включало в себе етичні оцінки (загальноприйняті в той чи інший період розвитку) і було тісно пов'язано з уявленнями дослідників та їх сучасників про основні джерела багатства та матеріальні статки нації.
Ще в XIX столітті багатьма вченими усвідомлювалась умовність і непохитність тої межі, яка розділяла виробничу і невиробничу працю. Поступово в суспільній свідомості та в економічній науці утвердилась думка, що продукти та послуги є багатством, благом, а тому - невід'ємним елементом національного суспільного продукту. Межа між виробничою і невиробничою працею в процесі суспільної революції стає все менш помітною.
Деякі вітчизняні економісти радянського періоду, наприклад, академік С. Г. Струмилін, також вважали умовним поділ праці на виробничу та невиробничу [1]. Однак, в ті роки такий підхід не був популярним, і більшість теоретиків у повній відповідності з вимогами тогочасної ідеології доводили, що виробничою є лише та праця, що була затрачена в сфері матеріального виробництва. Наслідки, які мало народне господарство, лише можна назвати „дивними результатами" (користуючись виразом А. Маршала) [2, С.85]. Вони були досить тривожними і лежали в основі більшості проблем, що постали перед вітчизняною економікою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль і місце побутового обслуговування населення в системі факторів соціально-економічного розвитку регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок