Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Консерватизм

Консерватизм

Назва:
Консерватизм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,41 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Консерватизм
Ідейно політичан течія в основі якої можна поставити "Традицію" .Консерватизм це була своєрідна реакція на Французьку революцію, яка за словами консерваторів мала на меті зруйнувати Традицію. Консерватори робили спроби пртиставлення шляхів розвитку:
- революція (негатив ) -еволюційність поступовість (позитив)
- просвітництво ( неефективно)- традиція (раціонально) Позиція консерватизму всі люди народжуються нерівними в своїх прагненях, здібностях, правах. Консерватизм проголошує державвне не втручання в економічну сферу "святість" приватної власності, і держава як арбітр але з жорсткими повноваженнями.
Типи консерватизму.
- традиціоналізм- класичний тип крнсерватизму в якому традиція є своєрідним захистом від соціально- політичних катаклізмів і потрясінь
- лібертаризм- межує з відповідним напрямком лібералізму в основі якого є приватна власність і свобода людини
- неоконсерватизм- грунтується на позиціях регульованого втручання держави в економіку
Пантеон ідеолоів консерватизму:
- Е.Берк- власне з його критики революційних змін у Фанції розпочалось виокремлення консерватизму, як антиреволюційного шляху розвитку суспільства.
- Л.Местр, Шатобріан- акцентували увагу на ефективності традицій і поступових еволюційних змін як панацеї від революціцї.
- Д.Адамс, А.Гамільтон- "Батьки" незалежності США прихильно ставились до традиціоналізму, зокрема традиції осідлості, ідеї республіки де основу складали консервативні фермери не вважали за потрібне занадто широке народне представництво, влада упралвнська мала засновуватись на принципах аристократизму.
Хибність у практичному здійсненні- консерватизмом можуть прикриватись в ім'я стабільності для консервації негативних тенденцій у суспільстві. Міффічний стереотип уявлення що консерватор людин яка негативно ставиться до будь-якого новаторства, переслідує будь-які зміни. З початку 90 х. р. в Україні намітилась тенденція до певного відродження консервативного руху на сьогодні ідеологія консерватизму репзентована таким структурами: Всеукраїське Об'єднання Християн, Християнськими Народний Союз, Республіканська Християннська Партія, Українська Націонал Консервативна Партія, Українська Консервативна Партія. Тенденції функціонування:
-деклароване релігійне ( християнське) підґрунтя , майже відсутність декларацій щодо об'єднання, немає наукового підґрунтя до становлення Українського консерватизму приблизити його до Українських реалій. С певнв спроби з боку голови Консервативної Партії (Щокіна ректора МАУП), але це більше нагадує війнцу з вітряками ( світовим сіонізмом) і закиди в
антисемітизмі які не прекрашають дану політичну партію. Чистого представництва Українських консерваторів в парламенті немає.
Соціалізм
Ідейно політична течія в основі якої лежить проблема вирішення прав трудящих, домінує ідея соціальної справедливості і соціальної рівності суспільне благо є пріоритетним відповідно є домінантою над особистим. Етапи становлення соціалізму:
- утопічний соціалізм прагнення побудувати рай на землі одночасно нівелюються всі людські слабкості до нагромадження капіталу і збагачення
- критичний утопічний соціалізм- етап на якому було зроблено спробу переосмислити роль держави і водночас запропоновано нові оригінальні форми заміни державного апарату
- радикальний комунізм- робітничий клас це "сонце" навколо навколо нього обертається все і це відбувається в орбіті матеріальних відносин як основи суспільного життя
- соціал- демократизм в основі критика революції і домінуючої ролі пролетаріату, еволюція поглядів до держави загального добробуту Пантеон ідеологів соціалізму:
Т.Мор, Т. Кампанелла одні з перших почали трактувати поняття
соціалізму майже ідентичні вчення у питаннях побудови ідеального
суспільства.
Сен- Сімон, Фур'є, Р. Оуен займали спільну позицію щодо недоцільності
поудови громіздких робітничих політичних партій і реформування
держави і нівелювання її ролі.
К.Маркс, Ф.Енгельс, В.Ленін ідеологи проект під назвою"диктатура
пролетаріату" займались виведенням нового вчення марксизму ленінізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Консерватизм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок