Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Методика і технологія соціально-педагогічної роботи з групами, дитячими і молодіжними об’єднаннями

Методика і технологія соціально-педагогічної роботи з групами, дитячими і молодіжними об’єднаннями

Назва:
Методика і технологія соціально-педагогічної роботи з групами, дитячими і молодіжними об’єднаннями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,77 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Методика і технологія соціально-педагогічної роботи з групами, дитячими і молодіжними об’єднаннями


ПЛАН
1. Методика діагностики підліткових та молодіжних груп.
а) тенденції неформального руху молоді;
б) причини росту чисельності неформальних груп;
в) основні підходи до класифікації неформальних груп.
2. Методика роботи соціального працівника та педагога з групами різного спрямування.
3. Взаємодія соціального педагога з дитячими та молодіжними організаціями.


1. Методика діагностики підліткових та молодіжних груп.
Насамперед, жити в суспільстві і бути відірваним від нього, одноосібно досягнути та реалізувати свої потреби є значно важче, чи навіть просто неможливо. Тому досягнути це в певній групі або молодіжному об’єднанні. (Доцільна легенда про побудову вежі людьми.., „приказка: гуртом батька легше бити”). Питання стосовно молодіжних об’єднань вже нами були розглянуті. Очевидно, молодь об’єднується у групи. Група молоді – це люди, які взаємодіють один з одним таким чином, що кожний впливає на інших і сам знаходиться під їхнім впливом.
Ознаки групи:–
наявність між членами певних відносин;–
сформованість внутрішньої організації (роз приділення обов’язків, статусів);–
усвідомлення кожним своєї приналежності до групи;–
груповий тиск, спонукання кожного індивіда до поведінки у відповідності до прийнятих норм.
Розрізняють формальні і неформальні групи. Формальні групи формуються керівництвом для вирішення певного завдання. Неформальна група, як правило виникає сама (спонтанно), не має чіткого статусу в суспільстві. Якщо формальна організація створюється по наперед розробленому та продуманому плані, то неформальна є спонтанною реакцією на незадоволення певного роду інтересів. (згадайте, яке визначення ми давали поняттю „неформальний молодіжний рух”? – розуміють систему молодіжних субкультур і широкої неорганізованої молодіжної активності в їх взаємозв’язку між собою та суспільством).
а) Тенденції неформального руху.
По-перше, починаючи із 70-х років збільшилася кількість учасників окремих неформальних організацій (Дані соціологічних досліджень дають підстави стверджувати, що активними учасниками неформальних груп є 10–13 % від загальної кількості молоді). Зазначу, що діяльність більшості неформальних груп є в межах закону, лише 6–9% характерні асоціативні прояви. Всі ці факти свідчать, що це значна кількість молоді, яка потребує до себе певної уваги.
По-друге, спектр інтересів стихійних груп, став досить широким. Якщо 15–20 років тому назад він зводився до десяти найменувань, то сьогодні мова йде про значну кількість (спеціалісти називають їх в межах 70 – 200, в залежності від регіону). Найбільша кількість молоді входить в число груп, які захоплюються сучасними напрямками музики, прихильників естрадних співаків, танцями, захистом оточуючого середовища, політичні крила.
По-третє, новий, більш вищий рівень організації цих груп. Багато цих неформальних груп підтримують різноманітні стосунки між однотипними групами (одного спрямування) у межах України, маючи загально признаних лідерів.
По-четверте, сьогодні для неформальних груп властиве чітке підпорядкування внутрішнім правилам та нормам. Неформальні групи здійснюють суттєвий вплив на свідомість молоді, забираючи пальму першості у інший інститутів соціалізації. Молодь, не знаходячи у сім’ях, школах, навчальних закладах, можливостей для реалізації своїх потреб, само реалізуються через неформальні групи.
По-п’яте, відбувається значне розширення вікового діапазону руху. зокрема, нижня вікова границя – 12-13 років, верхня – 34-36 років.
По-шосте, розширилася географія виникнення неформальних груп. Вони появляють не тільки у великих містах, але і у невеликих містечках, а також і у селах.
Соціальному педагогові необхідно досліджувати та вивчати неформальні групи через наступні причини:–
потрібно знати, що твориться в цій сфері, які спостерігаються тенденції та напрямки для того, щоб могти управляти цим процесом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Методика і технологія соціально-педагогічної роботи з групами, дитячими і молодіжними об’єднаннями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок