Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Конт і його проект нової науки соціології

Конт і його проект нової науки соціології

Назва:
Конт і його проект нової науки соціології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,69 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Конт і його проект нової науки соціології”


План
1. Біографія Огюста Конта. | 3
2. Ідейні витоки соціології Конта | 7
3. Позитивізм, класифікація наук і предмет Контовськой соціології | 8
4. Соціальна статика і соціальна динаміка по Конту. | 8
5. Формування принципів соціологічного методу Конта. | 9
6. Вплив Огюста Конта на розвиток соціології. | 10
Висновок. | 11
Використана література | 12


1. Біографія Огюста Конта.
Чи був Огюст Конт справжнім творцем, «батьком» соціології – питання спірне. Безперечно те, що він став її «хрещеним батьком», оскільки дав їй ім'я, винайшов саме слово «соціологія». Термін «соціологія» складено з двох слів, узятих з двох різних мов: латинського “societas” («суспільство») і грецького ”” («слово», «навчання»). Як би там не було, вже завдяки тому, що Конт винайшов слово «соціологія» він займає важливе місце в історії цієї науки.
Французький філософ Огюст Конт народився 19 січня 1798 року в місті Монпелье в сім'ї урядовця, складальника податей. Батьки Конта були правовірними монархістами і католиками. Але сам Конт досить рано відійшов від прийнятих в своїй сім'ї цінностей і став прихильником ідеалів Великої Французької революції. Після закінчення інтернату-ліцею в рідному Монпелье в 1814 році він вступає до Політичної школи в Парижі, в якій панують ліберальні і республіканські ідеї.
В цей час Конт активно вивчає математику, читає багато праць по філософських, економічних і соціальних проблемах. Своєю поведінкою він як би прагнув довести правильність французького прислів'я: « Хто хоче бути молодим в старості, повинен бути старим в молодості».
В 1817 році Огюст Конт стає секретарем Сен-Симона, змінивши на цій посаді відомого історика Огюстена Тьеррі. Спочатку їх відносини носили дружній характер, і Конт, у принципі є одним з учасників школи сенсимонізму. Але надалі їх відносини псуються і закінчуються розривом в 1824 році.
В 1826 році Конт приступає до читання платних публічних лекцій по філософії вдома. Лекції потім були перервані через його важке психічне захворювання і відновлені лише в 1829 році. З 1830 по 1842 Конт здійснює грандіозний проект: видання 6-млосного «Курсу позитивної філософії». В другій половині 40-х він звертається до проповідничої і практичної організаційної діяльності, він проповідує позитивізм як політичне, релігійне і моральне навчання. І в 1847 році він проголошує Релігію Людства, а в 1848 – створює Позитивістське суспільство. Останніми роками життя він проголошував себе первосвящеником Релігії Людства і займався розробкою нового релігійного навчання і культу. Помер Огюст Конт 5 вересня 1857 року в оточенні своїх учнів.
Огюст Конт ніколи не займав міцних позицій в академічній системі Франції того часу, він всього лише задовольнявся роллю репетитора і екзаменатора в Політехнічній школі і в Коллеж де Франс і ще давав приватні уроки в останні роки життя він в основному жив на засоби, збирані його прихильниками-позитивістами.
В його житті було дві жінки, які зробили на нього безпосередній вплив і разом з Контом увійшли до історії соціології. Першою жінкою була його дружина – Кароліна Массен. Появу Кароліни в своєму житті Конт розцінював, як найсерйознішу помилку, зроблену ним. Через часті конфлікти з дружиною, душевна хвороба Конта часто загострювалася, і, врешті-решт, вони розлучилися. Другу ж жінку Конт обожнював до кінця своїх днів, хоча і познайомився з нею за рік до її смерті. Її звали Клотільда де В, і Конт прославив її в передмові до своєї чотиритомної роботи «Система позитивної політики» і навіть розробив особливі ритуальні дійства, присвячені їй, і неухильно і ретельно виконував їх.
Стиль творів Конта відрізняється растягнутістю викладів, громіздкими фразами і частими повторами. Його абсолютно не хвилювала краса стилю викладу думок. Але в той же час він став автором багатьох афоризмів і девізів. Ось деякі з них: «Порядок і прогрес», «Знати, щоб передбачати, передбачати, щоб могти», «Знати, щоб могти, думати, щоб діяти», «Жити для інших», «Жити при ясному світлі», «Любов як принцип, порядок як підстава, прогрес як мета», «Ми руйнуємо тільки те, що замінюємо» і інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Конт і його проект нової науки соціології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок