Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Ставлення праці і задоволеність нею, як важливі характеристики трудової працездатності.

Ставлення праці і задоволеність нею, як важливі характеристики трудової працездатності.

Назва:
Ставлення праці і задоволеність нею, як важливі характеристики трудової працездатності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,62 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
На тему:
Ставлення праці і задоволеність нею, як важливі характеристики трудової працездатності.


ПЛАН
Зміст та структура поняття “ставлення до праці”
Соціальна сутність задоволеності праці.
1. Ставлення до праці може бути позитивним, негативним, і байдужим. Суть відношення до праці є в реалізації того чи іншого трудового потенціалу працівника під впливом системних потреб і сформованої зацікавленості.
Ставлення до праці характеризує прагнення (чи відсутність його) людини максимально приводити свої фізичні та духовні сили, використовувати свої знання та досвід, здібності для досягнення певних кількісних і якісних результатів.
Воно проявляється у поведінці, мотивації та оцінці праці
Ставлення до праці – складне соціальне явище, що являє собою єдність 3-х елементів:
Мотивів і орієнтації трудової поведінки – мотиваційний елемент, пов’язаний з трудовими мотивами. Вони являються збудниками трудової поведінки і в сукупності утворюють мотиваційне ядро.
Реальної чи фактичної трудової поведінки – це трудова активність працівників, що проявляється в таких формах поведінки як:
Ступінь виконання норм виробітку
Якість виконаної роботи
Дисциплінованість
Ініціативність і інше.
Оцінці працівниками трудової ситуації – це об’єктивне переживання працівників.
Він пов’язаний з їх внутрішнім станом. Як видно з рис 6.1. трудова поведінка працівників характеризується його соціальною активністю.
Соціальна активність – це міра соціальної утворюючої діяльності працівників, що базується на внутрішній необхідності дій, цілі яких визначаються суспільними потребами.
Трудова активність – основний, визначений вид соціальної активності. Вона виражається у замучені працівника у системне виробництво і постійному рості продуктивності праці, ступені реалізації ним своїх фізичних і розумових можливостей при виконанні конкретного виду діяльності.
Трудова поведінка – результативний процес, виробнича мотивація.
Мотивація виражається у трудових мотивах, якими керується працівник у своїй трудовій поведінці. В процесі трудової поведінки працівник оцінює працю.
Оцінка праці – це внутрішній стан працівника, викликаний трудовою діяльністю, його задоволеність оточуючою ситуацією (умовами, оплатою, нормування праці…)
Ціль вивчення ставлення до праці – це виявлення механізму його формування і управління ним.
2. Задоволеність працею – це стан збалансованості вимог, що висуваються працівником до змісту, характеру і умов праці, і суб’єктивної оцінки можливостей реалізації цих запитів.
Існує цілий ряд достатньо – конкретних значень задоволеності праці:
В результаті вивчення думки людей встановлено, що робота і кар’єра мають для них найбільше значення поруч з такими цінностями як здоров’я, особисте життя, повноцінне дозвілля.
Задоволення працею має формальну виробничу вагомість, вона впливає на кількісні і якісні результати роботи, точність виконання і так далі. Ставлення до праці може базуватись на самооцінці працівником своїх ділових якостей і показників. При цьому само задоволеність або не задоволеність в залежності від конкретного випадку можуть позитивно або негативно впливати на роботу.
Турбота роботодавця про задоволення людей їх працею визначає деякі суттєві типи управлінської поведінки, трудової, відносин взагалі.
Задовільні з точки зору працівника характеру і умов праці – це важливий фактор авторитету працівника.
Задовільність працею часто є індикатором плинності кадрів і необхідності відповідних дій з її попередженням.
В залежності від задоволення працею підвищуються або знижуються вимоги працівників в тому числі і стосовно винагороди за роботу.
Задоволення працею є універсальним критерієм пояснення різних вчинків окремих працівників і трудових груп. Вона визначає стиль і спосіб спілкування адміністрації з працівниками.
В рамках підприємства в цілях визначення задоволеності можна виділити показники:
Задоволений | Незадоволений
1) Хороші відносини з колегами по роботі | 1) Поганими санітарно-гігієнічними умовами
2) Зручна замінність, ненормативний робочий день | 2)Нерівномірне забезпечення роботою
3) Різноманітна робота | 3) Фізично тяжка робота
4) Робота вимагає знань | 4) Низькій заробіток
5) Хороша техніка безпеки | 5) Погане обладнання
6) Високий заробіток | 6) Робота не дає можливість підвищувати кваліфікацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ставлення праці і задоволеність нею, як важливі характеристики трудової працездатності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок