Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Рейтинг популярності вищих навчальних закладів України

Рейтинг популярності вищих навчальних закладів України

Назва:
Рейтинг популярності вищих навчальних закладів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,64 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Рейтинг популярності вищих навчальних закладів України”


Вступ. Актуальність теми
Аксіомним є положення про те, що сутнісно трансформуються сьогодні і соціально-економічні, і соціально-політичні, і культуроутворювальні функції вищої освіти, що пов'язано з кардинальними змінами як усередині самої освітньої системи, так і того зовнішнього середовища, що забезпечує фонові впливи.
Проблема освіти – тема для української науки і культури не нова. Вона десятиліттями обговорюється соціологами, педагогами, письменниками, суспільними і державними діячами і з завидною сталістю залишається актуальною сьогодні.
На відміну від педагогіки, соціальної філософії, економіки, психології освіти, соціологія розглядає освіту як соціальний феномен, область соціальної реальності. Вона з'ясовує місце і роль освіти в системі суспільного відтворення, її взаємозв’язки з економічними, духовними, демографічними й іншими суспільними процесами, з динамікою соціальної структури суспільства і його культурою, визначає соціальний стан і суспільну роль викладача в навчанні і вихованні підростаючого покоління. Іншими словами, предметом соціології освіти є система освіти як соціальний інститут і її взаємодія із суспільством. Звідси й основні проблеми, що вивчає сьогодні дана галузь соціологічного знання: суспільні умови виникнення, функціонування і розвитку сучасних систем освіти; виробничо-технічні і соціальні вимоги до освіти, обумовлені науково-технічними змінами; соціальна рівність і нерівність у сфері освіти; навчальний заклад як соціальна система; взаємодія системи освіти з політичними інститутами, соціальною структурою суспільства, національними відносинами, духовним світом людей; роль системи освіти і її підсистем у соціалізації особистості й ін.
Сьогодні у пресі, на радіо і телебаченні, а також в Internet часто з’являються повідомлення про різноманітні рейтинги українських ВНЗ (вищих навчальних закладів). Одначе, майже ніколи не можна зустріти такі важливі супроводжувальні дані, як метод, за яким проводились ці дослідження, об’єм вибірки etc. Отже оцінювати об’єктивність цієї інформації виявляється неможливим.
До того ж ці повідомлення часто з’являються у період вступних іспитів або перед ними, що надає додаткових підстав сумніватися у їх об’єктивності. Видається ймовірним, що ці дані є “результатами на замовлення”, а не даними, отриманими після масштабного, об’єктивного, методично і методологічно опрацьованого, репрезентативного для України соціологічного дослідження.
Крім того не концептуалізоване поняття рейтинґу ВНЗ. Найчастіше (зокрема у ЗМІ) він визначається за вступними конкурсами (показником чол./місце). Але цей показник є лише кінцевим результатом вступної кампанії, який може “підкореговуватись” тими чи іншими ВНЗ у рекламних цілях і залежить від багатьох факторів (наприклад, числа місць державного замовлення чи контрактних місць).
Проблема
Таким чином проблемою даного дослідження є з’ясування факторів, що впливають на рейтинг ВНЗ, соціальні аспекти їх популярності; потреба виділити конкретні складові “рейтинґовості” взагалі і “рейтинґовості” ВНЗ зокрема.
Необхідною є також розробка чіткої методики репрезентативного для України дослідження рейтингу ВНЗ, яка б ґарантувала об’єктивність і аналітичну (можливість різнопланової /стан розвитку вищої освіти загалом, відповідність підготовки спеціалістів з вищою освітою вимогам ринку праці etc./ інтерпретації отриманих даних /в т. ч. первинного масиву: анкет та записів інтерв’ю експертних опитувань) — їх аналізу) корисність отриманої інформації. Розроблена таким чином методика може застосовуватись в наступних аналогічних дослідженнях.
В коло проблемних питань включаємо також наступне: розгляд співвідношення контрактних місць для вступу, обсягу державного замовлення і розрахованого в результаті дослідження рейтинґу, визначення можливої корельваності цих величин. Можливе співпадіння чи відмінність (і міра цієї відмінності) між рейтинґами розрахованими за показниками чол.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Рейтинг популярності вищих навчальних закладів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок