Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Професійна орієнтація

Професійна орієнтація

Назва:
Професійна орієнтація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Останнє можливе лише в тому випад, якщо вимоги професії, зміст праці збігаються з індивідуальними особливостями і можливостями особистості, тобто професію вибрано свідомо.
Повне розкриття задатків людини можливе, якщо вона правильно підготується до майбутньої діяльності, вибере професію, оцінить свої здібності, визначить свою придатність, глибоко усвідомить можливості професійного росту в певній сфері, враховуючи вимоги суспільства і свої інтереси.
Допомогти людям вибрати життєвий шлях, адаптуватися до професії, вплинути на раціональний розподіл трудових ресурсів покликана система профорієнтації.
Професійна орієнтація - це цілісна система, яка складається із взаємозв’язаних компонентів, об'єднаних спільністю цілей і єдністю управління: професійна освіта, професійна активізація, професійна психодіагностика, професійний відбір (добір), професійна адаптація і професійне влховання. І Професійна освіта, передбачає надання повних знань про особливості різни; і професій, умови правильного вибору однієї з них, виховання позитивного став \ лення до різних видів професійноїі громадсі.коїдіяльності, формування мотиво-І ваних професійних намірів, в основі яки;; лежить усвідомлення соціально-1 економічних потреб суспільства і психофізіологічних особливостей особи.
Професійна освіта об'єднує професійну інформацію, професійну пропаган-ду і професійну агітацію, які покликані н здавати людині певні відомості про найбільш масові професії народного госи одарства, інформувати про способи! умови оволодівання ними, пропагувати гр; мадську цінність найбільш необхідних наданий час професій. ^
Не менш значним компонентом про( />оріагпщиє розвиток інтересів і нахилів людей в різних видах професійної діяльної лі (професійна активізація). Вона Скла-дається з таких важливих елементів, як форму зання і виховання професійних інтересів, виховання поваги до певної професії, любові до праці.
Метою професійної'психодіагностики є вивчення особистості з метою профорієнтації. В процесі профдіагностики вивчаюп ^ хараютерні особливості осо би: інтереси, потреби, нахили, здібності, професійні наміри, професійну направленість, риси характеру, темперамент, сган здор ов'я.'
Професійна консультація виявляє відповід» гість індивідуальних психологічних особливостей людини до специфічних ВИМА 'Гтіачії іншої професії. Розрізняють такі види консультацій: довідкові, при яких в. "-«'являють шляхи пра-цевлаштування, вимоги до прийому на роботу, можливості опанування різними професіями, термін підготовки, систему оплати, перспективь професійного рос-ту; формувальні, мета яких -здійснювати керівництво, корекцій * вибору професії; медичні мають на меті виявити стан здоров'я людини, її" пЈ ^'хофізіологічні властивості щодо професії, що вибирається/якщо необхідно, п >реоріентацп в іншу або близьку до вибраної сферу діяльності.
Професійний відбір здійснюється в спеціальних лабораторіях і переважно для професій, пов'язаних з важкими умовами праці. Мета професійного відбору - виявити придатність людини до конкретного виду праці. Якщо у претендента спостерігається відсутність хоч би однієї професійно важливої якості, йому відмовляють у працевлаштуванні. Такий крок потрібний, щоб захистити людину від небажа-них, можливо серйозних наслідків стихійного вибору. При здійсненні профвідбор) перевага надається тим претендентам, які мають більш високий рівень професійно важливих якостей, властивостей і сприятливі перспективи їх розвитку.
Слід відрізняти профвідбір від профдобору. При проведенні профвідбору вибирають найбільш відповідну даній професії особу, тобто ідуть від професії до особа, а при профдоборі вибирають відповідну даній особі професію, тобто ідуть
від особи до професії.
Завершальним компонентом профорієнтації є професійна адаптація, яка являє собою активний процес пристосування людини до виробництва, нової соціальної ситуації, умов праці особливостей конкретної спеціальності. Успіх професійної адаптації є одним із основних критеріїв правильного вибору професії, оцінкою ефективності усієї профорієнтаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Професійна орієнтація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок