Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Значення колективу в діяльності медпрацівника

Значення колективу в діяльності медпрацівника

Назва:
Значення колективу в діяльності медпрацівника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,09 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
з психології
на тему:
„Значення колективу
в діяльності медпрацівника”


Майже в кожній професії формується свій професійний колектив, який разом ставить і вирішує певні питання, тому вкрай важливим є дослідження питань колективу, спільної діяльності та взаємодії працівників. Проблема колективу у медичній галузі також існує і її досліджують.
Перед тим як розглядати місце і значення колективу у діяльності медичних працівників, спробуємо з’ясувати поняття “колективу” взагалі. Під поняттям “колектив” розуміють групу людей, об’єднаних загальними ідеями та задачами, які досягли у процесі соціально бажаної діяльності високого рівня розвитку. В колективі, за умови ідеального розвитку, більшість його членів отримує моральне та матеріальне задоволення. Для колективу характерна згуртованість, що характеризується системою внутрішньо групових зв’язків, підґрунтям яких є ступінь збігу установок членів групи і оцінок ними ідей, цілей, завдань і шляхів їх реалізації.
Будь-який учасник (представник) колективу, володіючи комплексом соціальних установок, впливає на колектив. Одночасно він сам знаходиться під впливом колективу. Будь-який внутрішньо груповий поділ насамперед повинен ураховувати можливості співробітництва і взаємодопомоги, а також здатність до саморегуляції і творчості.
В будь-якому колективі формується колективна психіка. Її проявом є загальні почуття, думки, колективні реакції і настрої більшості, що найчастіше виявлено у співчутті і співучасті, коли кожен член колективу емоційно реагує на горе і радість членів групи. Колектив має історію, минуле, справжнє і майбутнє, чого немає натовп або кліка.
Нерідко певні обставини, частіше економічні, можуть призводити до виникнення групового егоїзму, тобто інтереси конкретного колективу виділяються і шануються на противагу інтересам суспільства. Досліджуючи колективну рефлексологію, В.М. Бентерєв дійшов висновку, що суспільна свідомість визначається не завжди і не лише вихованням, але й тим, що століттями нагромаджувалося в людях, стало складової їх інтелекту.
Тривалий час вітчизняна наука не приділяла належної уваги питанням психоаналізу особистості і колективу. Як результат, суспільство виявилося непідготовленим до вибухонебезпечних виявів групового егоїзму, асоціальних дій, міжнаціональних конфліктів. У колективах він виявляється у період налагодження економічних механізмів, нових форм господарювання. Саме в цей час формуються чисельні суперечності між інтересами суспільства та інтересами трудових колективів.
Характеризувати колектив можна за певними показниками. Найінформативнішими з них є зрілість колективу, рівень взаємо пізнання і характер стосунків у ньому. На мікроклімат колективу значний вплив має комфортність кожної особи, яка входить до нього, та задоволення спільною діяльністю.
Колектив - це складна конструкція, де переплітаються думки, почуття, прагнення, інтереси, захоплення найрізноманітніших людей. Тому у виробничих колективах, крім формальних груп, передбачених структурним поділом, можуть утворюватися неформальні групи. Це соціальна спільність, яка формується на підґрунті між особистісних стосунків, не має офіційного статусу. Об’єднання людей відбувається з урахуванням спільних інтересів, а також між особистісних симпатій. Керівникові бажано знати про групи у колективі, оскільки їх дії, крім позитивних, можуть мати анти суспільний характер, особливо за умови негативного лідера.
Доведено, що для групового мислення характерні переоцінка, зайвий оптимізм. У такому разі сильний колектив, де є критика, вільний обмін думками, менш помиляється, рідше підпадає під вплив хибної оцінки оточуючого середовища.
Доведено, що оптимальною для управління за умови максимального застосування соціально-психологічних методів є група із 7-8 осіб. До складу її повинні входити чоловіки і жінки різного віку з різними темпераментами і характерами. Чим різноманітніший за складом колектив, тим простіше ним управляти. Суть демократичних основ організованості колективу полягає в соціальній спрямованості його дій в ім’я кожної людини і загально групової дисципліни кожного члена групи в ім’я усіх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Значення колективу в діяльності медпрацівника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок