Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Інформованість громадян України щодо причин та наслідків соціального сирітства

Інформованість громадян України щодо причин та наслідків соціального сирітства

Назва:
Інформованість громадян України щодо причин та наслідків соціального сирітства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,32 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Інформованість громадян України щодо причин та наслідків соціального сирітства


Сім’я є природним середовищем формування особистості. Такий висновок грунтується на низці переконливих фактів. Насамперед сім’я забезпечує: природність процесу виховання; емоційний контакт дитини з дорослими членами родини, який ґрунтується на довірі; виховання в такому мікросередовищі, яке найповніше відповідає вимозі поступового залучення дитини до соціального життя; тривалість виховного впливу батьків; інтегративний характер виховання; індивідуальний підхід до кожної дитини; взаємозацікавленість у стосунках; контроль за негативними проявами серед дітей, за негативними впливами на них як внутрішніх, так і зовнішніх факторів – однолітків, засобів масової інформації, мистецтва, молодіжної субкультури тощо [3, 4].
Щодо забезпечення влаштування дітей, які позбавлені можливості виховуватися в рідній родині, пріоритетним напрямом розвитку соціальної політики держави має стати підтримка та розвиток саме сімейних форм влаштування на противагу інституційним закладам. Історично складеними формами влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування, в сім’ю в Україні є усиновлення та встановлення над нею опіки (піклування). Останнім часом набувають розвитку нові соціальні інститути сімейного виховання дітей-сиріт – прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу. Розробка подальших напрямів соціальної політики держави стосовно захисту прав дітей-сиріт, дітей, які залишилися без батьківської опіки, потребує ґрунтовного вивчення та узагальнення існуючої практики влаштування таких дітей у сім’ї громадян України.
Саме на ці питання спрямоване соціологічне дослідження з питань ефективності родинних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведене Державним інститутом проблем сім’ї та молоді у 2004 р. на замовлення Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді.
Поширення практики влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї безпосередньо залежить від обізнаності населення України щодо причин та наслідків соціального сирітства, специфіки різних форм сімейного виховання дітей-сиріт. Саме на визначення цих питань було спрямоване масове опитування громадян України, проведене в березні 2004 р. в межах соціологічного опитування “Ваша думка: березень 2004 р.”. Опитування проведено у 27 територіально-адміністративних одиницях України: у 24 областях, Автономній Республіці Крим, у м. Києві та м. Севастополі. Всього опитано 2021 респондент віком від 18 років і старше.
З приводу причин соціального сирітства респондентам було запропоновано визначити фактори, що провокують його поширення в Україні – “На Вашу думку, які найбільш суттєві причини поширення соціального сирітства в Україні?”. На думку громадян України, найбільш суттєві причини, що провокують зростання кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – це причини, пов’язані в першу чергу з внутрішньосімейними процесами (див. рис. 1). До них відносяться зростання кількості дітей, позбавлених батьківського піклування, пов’язані із зростанням рівня алкоголізації населення України (58%), низький рівень матеріального забезпечення сімей з дітьми (56%), безвідповідальне ставлення батьків до виконання своїх обов’язків стосовно дітей (56%), зловживання батьків наркотичними засобами (52%). Перелічені причини тісно пов’язані між собою і, як правило, в кризових сім’ях спостерігається кілька факторів ризику виходу дитини з сім’ї.
Щодо державної політики підтримки сімей з дітьми, то її незадовільний рівень, відсутність дієвих програм роботи, і як наслідок, зростання соціального сирітства визначають 45% опитаних громадян. Ще одним фактором відмови батьків від виховання власних дітей називають зниження рівня моральності населення України, знецінення підвалин сім’ї (38%).
Третина респондентів причиною поширення соціального сирітства визначає злочинну діяльність батьків, залучення дітей до кримінальних та протиправних дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Інформованість громадян України щодо причин та наслідків соціального сирітства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок