Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціальне самопочуття як чинник формування суспільно-політичних орієнтацій української молоді

Соціальне самопочуття як чинник формування суспільно-політичних орієнтацій української молоді

Назва:
Соціальне самопочуття як чинник формування суспільно-політичних орієнтацій української молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,12 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Соціальне самопочуття як чинник формування суспільно-політичних орієнтацій української молоді


У суспільствах, в яких відбуваються швидкоплинні соціальні зміни, спостерігаються істотні відмінності у ставленні до важливих соціальних проблем між представниками різних вікових груп. Традиційно у старших вікових групах переважають консервативні погляди, які домінували в суспільстві в часи формування їх представників як особистостей. Молодші, у свою чергу, частіше заперечують усталені соціальні цінності та підтримують інноваційні соціальні ідеї.
Для України, як і для країн Східної та Центральної Європи в цілому, наприкінці вісімдесятих років такою стала ідея, яка поєднувала ідеї демократизації суспільно-політичного життя і ринкового реформування економіки. І насамперед молодь сприйняла ідеї соціально-політичних та економічних реформ і взяла в них активну участь.
Яке ж ставлення молоді до результатів цих реформ і до сьогоднішніх соціальних реалій? Адже відомо, що втілення будь-яких соціальних задумів часто приносить розчаруванням тим, хто їх підтримував. Сталося таке розчарування чи ні, яким є соціальне самопочуття різних груп молоді і як воно впливає на суспільно-політичні орієнтації молодих людей та на інтерес до політики в цілому, нам допоможуть відстежити результати соціологічних опитувань, які проводилися Державним інститутом проблем сім’ї та молоді, Українським інститутом соціальних досліджень та Центром “Соціальний моніторинг”.
Соціологічне опитування, яке проводилося цими дослідницькими установами у травні 2002 року*, показує, що соціальне самопочуття молоді істотно впливає на інтерес до політичного життя. Загалом серед молоді широко представлені як ті, хто активно цікавиться проблемами політичного життя, так і ті, кого політика не цікавить. Серед молоді віком від 14 до 28 років близько третини зовсім не цікавляться політичним життям, 28% відповіли, що цікавляться, коли їх це стосується, 36% – “намагаються бути в курсі справ”, 1% – не лише цікавляться, але й беруть активну участь в політичному житті.
При цьому молоді люди, невдоволені своїми умовами життя в суспільстві, частіше, ніж ті, хто умовами життя вдоволений, виявляють ситуативний інтерес до політичних подій, частіше вибираючи варіант відповіді “цікавлюся, коли вони мене стосуються (відповідно 30 і 21%). Молоді люди, задоволені своїм життям, частіше не проявляють інтересу до політики взагалі (відповідно 34 і 45%). Тобто інтерес до політики у молодих людей певною мірою є проявом “нещасної свідомості”, соціального невдоволення.
Більшою мірою політичним життям цікавляться соціально активні молоді люди, які покладаються переважно на себе щодо влаштування власного життя. Так, якщо серед тих, хто відповів, що сам визначає свій життєвий шлях, хто відчуває при цьому себе незалежним у власному виборі, цікавляться політикою (намагаються бути “в курсі справ”) або беруть участь у політичному житті, 43%, то серед тих, хто вважає, що реально не впливає на те, що з ними відбувається, помітно менше – 30%.
Якщо говорити про взаємозв’язок ідейно-політичних орієнтацій та соціального самопочуття молодих людей, то, як свідчать результати опитування, молоді люди, які мають комуністичні орієнтації, рідше висловлюють задоволення власним життям (38%), ніж, скажімо, молоді люди з національно-демократичними орієнтаціями (52%). Найбільш високий рівень задоволення власним життям серед тих, хто не орієнтується в політичних течіях (57%), що, на думку автора, є проявом низького інтересу до політики в цій групі молодих людей, про що йшла мова вище.
Тут можна відзначити ще одну цікаву обставину – рівень задоволення життям молодих прихильників національно-демократичної ідеології і тих її симпатиків, чий вік вищий 50 років, практично не відрізняється (відповідно 52 і 50%), тоді як рівень задоволення життям молодих симпатиків комуністичних ідей істотно вищий, ніж рівень задоволення їхніх однодумців старшого віку (відповідно 38 і 18%). Тобто можна говорити про помітний “емоційний консонанс” різних поколінь симпатиків національно-демократичних ідей і “емоційний дисонанс” різних генерацій симпатиків комуністичної ідеології в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Соціальне самопочуття як чинник формування суспільно-політичних орієнтацій української молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок