Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Національні інтереси як основа формування державності: теоретико-методологічні засади

Національні інтереси як основа формування державності: теоретико-методологічні засади

Назва:
Національні інтереси як основа формування державності: теоретико-методологічні засади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,47 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Національні інтереси як основа формування державності: теоретико-методологічні засади


Нині об’єктивним є висновок, що без чіткого вираженого і твердо обстояного національного інтересу нам ніколи не мати в Україні власної національної держави. Але повсюдного глибокого переконання в цьому ще немає, а тому немає й національно вивіреного шляху до суверенної держави, немає єдиної стратегії державотворення.
Національний вимір буття суспільства не є одвічним. Він почав набувати своїх визначальних рис з настанням доби Нового часу [5, 570], хоча витоки нашого народу, як української етнічної нації, починаються ще в середині першого тисячоліття від Р. Х. [7, 213].
Поміркуймо конкретніше. Україна – держава національна. Тому державні інтереси – соціальні цілі, орієнтири, принципи і настанови, спрямовані на раціональну організацію внутрішньої і зовнішньої політики держави, на адекватну репрезентацію інтересів усіх громадян, суспільства, на всебічний розвиток народу, – цілком можливо і треба розглядати саме як національні інтереси. Чому це так, що являють собою національні інтереси, який їх характер та особливості формування. Ці та інші питання і є визначальними, коли робляться спроби довести, що саме національні інтереси є основою, осердям становлення національної, суверенної, демократичної держави.
Коли мова йде про національну державу, до уваги беруть не лише те, що найчисельнішою етнічною спільнотою на території України споконвіку були українці – понад сімдесят відсотків від загальної кількості мешканців. Але водночас Україна завжди вирізнялася з-поміж інших держав і поліетнічністю свого населення, що і спряло розвитку прекрасних традицій мирного й дружного співжиття, економічної, соціальної та культурної взаємодії і взаємовпливу одної на одну різних етнічних груп, національних меншин. І нині радикально ситуація практично не змінилася попри посилення міграційних та еміграційних процесів, оскільки поряд з так званою титульною українською нацією маємо в Україні й окремі національні меншини, і просто представників багатьох націй і народностей. А відтак, відповідно до загальнодержавних міжнародних принципів і норм щодо прав людини взагалі та міжнародних зобов’язань стосовно окремих національних меншин, основними напрямами державної політики у сфері міжнародних відносин є: максимальне забезпечення рівних конституційних прав і свобод усім громадянам незалежно від раси, їх етнічного походження; перетворення реальної поліетнічності суспільства, його багатокультурного розмаїття в своєрідний консолідуючий фактор суспільства; розвиток культурної самобутності українського етносу; всебічний гармонійний розвиток української культури і мови; створення необхідних умов для розвитку самобутності національних меншин і т. ін. [4]. Тобто, ці та інші складові є тісно поєднаними, взаємозалежними елементами національної політики, спрямованої на вирішення комплексу реальних проблем і суперечностей, що мають місце або можуть виникнути у сфері складних міжнаціональних відносин, зорієнтованої на створення необхідних умов для розвитку українського етносу і національних меншин в Україні одночасно. Позитивом такої політики, наголосимо ще раз, є відсутність гострих міжнаціональних конфліктів, які, на жаль, мали і мають місце в країнах Європи, Азії, Близького Сходу та інших територій.
Проте відсутність в Україні гострих міжнаціональних конфліктів не усуває низки проблем державотворення, пов’язаних з етнонаціональними питаннями, з національними інтересами як такими. Вони породжені не лише наявністю багатьох націй і національних меншин на теренах України, але й регіональною особливістю нашої країни, у зв’язку з чим існує переконання, що Україна – поліетнічна країна. Певною мірою це так, навіть за умови, що в Україні лише 5% громадян належать до інших етнічних груп, а українці та росіяни складають приблизно 95%.
Тенденції, що виразно виявилися останнім часом, свідчать не стільки про поліетнічність України, скільки про те, що український етнос багато втратив перебуваючи тривалий історичний час у своєрідному дисперсному стані, тобто був розколотий, розпорошений не лише по сусідніх державах, а й по всьому світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Національні інтереси як основа формування державності: теоретико-методологічні засади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок