Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Модель соціального експерименту із запровадження інституту прийомної сім’ї в Україні

Модель соціального експерименту із запровадження інституту прийомної сім’ї в Україні

Назва:
Модель соціального експерименту із запровадження інституту прийомної сім’ї в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,55 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Модель соціального експерименту із запровадження інституту прийомної сім’ї в Україні


Позитивна практика розвитку інституту прийомної сім’ї в Україні доводить необхідність дотримання етапності в реалізації соціальних програм, що мають на меті підтримку нових напрямів діяльності та форм роботи. У першу чергу це стосується необхідності проведення соціального експерименту як початкового етапу реалізації соціальної програми.
Сутність соціального експерименту полягає в тому, що в ході його реалізації провадиться науково обґрунтований вплив на соціальну групу (колектив) з метою визначення змін їх життєдіяльності*. У ході експерименту провадиться контроль, вимір, фіксація одержаних даних, оцінювання ефективності запропонованих методів діяльності, узагальнення результатів роботи з подальшими змінами та корекцією методик.
Соціальний експеримент зі створення прийомних сімей в окремих областях України реалізувався Державним інститутом проблем сім’ї та молоді в межах проекту “Трансформація державної системи інститутів піклування про дитину” за матеріально-технічної підтримки ЮНІСЕФ. Юридичною базою його реалізації були положення Кабінету Міністрів України “Про проведення експерименту з утворення прийомних сімей у Запорізькій області та затвердження Положення про прийомну сім’ю” від 2 березня 1998 р. № 241, а також “Про проведення експерименту з утворення прийомних сімей у деяких регіонах України” від 15 вересня 1999 р.
№ 1713.
Проведення соціального експерименту передбачало розв’язання таких питань:
- вивчення юридичного та соціального підґрунтя запровадження прийомних сімей в Україні;
- створення юридичної бази функціонування прийомних сімей;
- розробка наукових методик та технологій роботи з різними категоріями клієнтів;
- створення прийомних сімей в окремих регіонах України.
Метою реалізації соціального експерименту було визначено розробку технологій створення та функціонування в Україні нової сімейної форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – прийомної сім’ї. Очікуваний результат – створення прийомних сімей в окремих регіонах України.
Одним із основних напрямів реалізації проекту була робота з нормативно-законодавчою базою. На початковому етапі вона полягала у вивченні існуючого законодавства стосовно захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Такий аналіз дозволив у подальшому розробити юридичні механізми створення прийомних сімей, став підґрунтям розробки проекту нового положення про прийомну сім’ю.
Реалізація соціального експерименту була завершена в 2000 р. і позначилася створенням прийомних сімей у п’яти регіонах України –
м. Київ, Запорізька, Одеська, Харківська області та АР Крим. Оцінка ефективності роботи була проведена на міжнародній конференції “Дитинство в Україні: права, гарантії, захист” (листопад 2000 р.), на якій досвід роботи зі створення прийомних сімей було визнано позитивним, і в резолюції була винесена пропозиція до Кабінету Міністрів України щодо поширення інституту прийомної сім’ї по всіх регіонах України.
Діяльність у межах проведення експерименту здійснювалася за такими напрямами:
- юридичне забезпечення реалізації проекту;
- науковий супровід;
- практична робота в областях – створення прийомних сімей.
Партнери реалізації програми
Програма зі створення прийомних сімей в Україні реалізується в тісній співпраці структур різного рівня впливу і підпорядкованості. Саме таке поєднання є гарантією запровадження практики функціонування прийомних сімей на рівні державної інституції.
Щодо рівнів впливу і залучення спеціалістів, то умовно можна поділити сфери впливу програми на державний та місцевий рівень (див. рис.1).
Діяльність з формування соціальної політики, спрямованої на розвиток запровадження та поширення інституту прийомної сім’ї в Україні, здійснювалася Кабінетом Міністрів України, Державним комітетом у справах сім’ї та молоді України, Державним центром соціальних служб для молоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Модель соціального експерименту із запровадження інституту прийомної сім’ї в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок