Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Визначення рівня схильності до стресу

Визначення рівня схильності до стресу

Назва:
Визначення рівня схильності до стресу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,20 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
 
Соціологічне дослідження
на тему:
„Визначення рівня схильності до стресу”


Соціологічне дослідження – це система логічно послідовних методологічних, методичних, організаційно-технічних процедур, яка передбачає отримання достовірних даних та фактів яро явища чи процеси, що вивчаються, для їх подальшого використання в соціальному управлінні.
Соціологічне дослідження містить у собі деякі елементи, що притаманні будь-якій науковій діяльності. По-перше, це об'єкт дослідження. У соціології об'єктом дослідження можуть, бути будь-які процеси та явища соціальної дійсності (демографічні, екологічні, економічні, соціальні, міжнаціональна, сімейно-побутові та ін.). По-друге, це суб'єкт дослідження (соціолог-дослідник або група соціологів). По-третє, як будь-яке інше дослідження, соціологічне спрямоване на досягнення певної мети і вирішення конкретних завдань. По-четверте, це засоби, що застосовуються в дослідженні (технічні й організаційні). По-п'яте, це результати дослідження, заради яких воно проводиться.
Основне завдання соціологічних досліджень — добування фактів про соціальну дійсність, її окремі явища, сторони. Соціальний факт — це певним чином фіксований, описаний фрагмент соціальної дійсності. Як же вибрати саме ті факти, які допоможуть знайти науково достовірну відповідь на запитання, що цікавлять дослідника, заохотять його до проведення дослідження? Для цього необхідно виокремити випадковий для явища, що вивчається, факт від невипадкових, сконцентрувавши свою увагу на регулярних, масових, інакше кажучи, — типових фактах. Саме для цього соціологічна наука розробила цілу систему наукових процедур. Ці процедури — результат глибоких теоретичних і багаторазових дослідницьких проробок — є надбанням наукової корпорації соціологів.
І. Методологічна частина
1.1. Обґрунтування проблеми дослідження
Стрес – це сукупність захисних фізіологічних реакцій, які виникають в організмі тварин і людини у відповідь на дію несприятливих зовнішніх факторів (стресів). Уперше слово „стрес” застосував радянський біолог Г.Сельйо в 1936р. Сельйо вважав, що якраз конфлікти організму із середовищем підтримують у робочому стані біологічні механізм захисту від шкідливих дій, тренують їх, що повна свобода від стресу означає смерть.
При стресовому стані об’єм уваги звужений, переключення її загальмоване, м’язи напружені, рухи стають різкими, неточними. Погано скоординованими, порушується пам’ять. Людина забуває послідовність дій, неправильно оцінює ситуацію, припускається грубих помилок.
Захисні й профілактичні дії імунної системи можуть бути придушені стресом і організм втрачає здатність захистити себе від мікроорганізмів. (вірусів, бактерій).
Звідси, люди, які часто перебувають у стресовому стані, більшою мірою схильні до інфекційних захворювань, наприклад грипу.
1.2. мета дослідження
Визначити рівень схильності студентів до стресу, а також підготувати студентів до стресових ситуацій в житті і навчити їх боротися з ними, тим самим послабити негативну дію на організм.
1.3. Завдання дослідження
1) Визначити рівень схильності до стресу у студентів;
2) З’ясувати всі можливі стресові ситуації, які їх чекають у житті і підготувати студентів до них;
3) Навчити студентів боротися зі стресовими ситуаціями, тим самим припинити шкідливу дію на організм людини.
1.4. Об’єкт та предмет дослідження
Об’єкт дослідження – студенти І курсу Івано—Франківського державного медичного університету.
Предмет дослідження – емоційний та психологічний стан студентів.
1.5. Гіпотеза дослідження
Найбільш чутливим об’єктивним показником емоційної напруги є зміна частоти пульсу і дихання, а також електрошкірної провідності. За даними соціальних досліджень, частота пульсу водія за кермом змінюється від 70 до 140 пошт/хв..
Будь-яка емоція супроводиться активізацією нервової системи й появою в крові біологічно активних речовин, які змінюють діяльність внутрішніх органів, кровообігу, дихання, травлення та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Визначення рівня схильності до стресу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок