Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Основні категорії юнології

Основні категорії юнології

Назва:
Основні категорії юнології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,87 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Основні категорії юнології


ПЛАН
1. Поняття „молоді”.
2. Молодіжна свідомість та її типи.
3. Поняття дітей та культурні відмінності у їхньому вихованні.
4. Підліток – маргінальна людина.


1. Поняття „молоді”.
В Україні на сьогоднішній день налічується понад 11 млн. молодих людей, що становить 22,6% населення країни, незважаючи на велику чисельність і очевидні специфічні особливості представників молодого покоління ця категорія населення ще недостатньо визначена та вивчена. Поняття „молодь” трактується та досліджується різними соціально-гуманітарними науками, зокрема: демографією, політологією, соціологією, філософією, педагогікою, психологією. На сьогоднішній день перед науковцями постала проблема виділення окремої галузі, яка б досліджувала проблеми та питання, що пов’язані із соціальною верствою населення – молоддю. У розумінні М. Ф. Головатого, Н. Черниш, Ю. Г. Волкова цей предмет – „соціологія молоді”; В.В. Павловський схиляється до думки про те, що це має бути комплексна інтегративна наука про молодь під загальною назвою „ювентологія”. Враховуючи той аспект, що чимало часу ми присвятимо дослідженню організованого молодіжного руху – дисципліна носитиме назву „юнологія”. Таким чином, „юнологія” за визначенням В. Головенька, – це наука, що займається вивченням молоді та її фундацій.
Насамперед з’ясуємо дефініцію поняття „молоді”. Воно є доволі дискусійним. Цей термін досліджувало чимало видатних вчених, зупинимося на деяких точках зору. В античній філософії проблеми молоді досліджували: Платон, Аристотель. Вони розглядали питання виховання і навчання молоді, її служіння батькам, державі, збереження традицій, виконання свого обов’язку перед богом і людьми. Піфагор вважав, що молодий вік – це період весни в житті людини, який охоплює дитинство і юність та триває 20 років. Самий мудрий із древніх греків Сократ (470-399р. до н.е.) досить недружелюбно відзивався про молодь: „у них погані манери, немає ніякої поваги до старших. Вони весь час спорять з батьками...”.
У середні віки підходи до цієї категорії населення дещо змінилися, зокрема англійський статут щодо ремісників 1563 року визначав, що молода людина лише досягнувши 24 років і закінчивши період учнівського навчання могла одружуватися і завести власну справу – тобто молодість закінчувалася при досягненні двох умов: 24 роки, закінчення навчання. Сьогодні початок самостійного трудового життя, завершення освіти, отримання професії, матеріальна незалежність змінили віковий ценз категорії „молодь”. Звідси і дискусії хронологічних, абсолютних вікових меж. Порізному їх визначають міжнародні організації та окремі країни. У статистиці ООН та ЮНЕСКО, молодь – це люди у віці від 15 до 24 років включно. На Кубі вік молоді значно довший до 30 років.
На початку ХХ ст. „молодь” розглядається в політичному аспекті, як кожне нове покоління, що засвоїло і продовжує традиції своїх попередніх поколінь. В 20-30 роках В.І. Ленін дав таке визначення соціальної групи населення молоді: це є суб’єкт історичної діяльності, вона є неоднозначною у ній спостерігаються соціальні групи, які відбивають соціальну структуру суспільства. Перше у післявоєнний період наукове визначення молоді знаходимо у В. Лисовського. „молодь – це покоління людей, які проходять стадію соціалізації, засвоюють загальноосвітні, професійні і культурні функції і готуються суспільством до засвоєння і виконання соціальних ролей”. Ще один дослідник дефініції „молодь” В. Голофаст прийшов до висновку, що молодою можна вважати таку людину, основною соціальною функцією якої є підготовка до статусу дорослого члена суспільства. Такий процес включає в себе закінчення „біологічного” дозрівання, досягнення „психологічної зрілості” і засвоєння деякого об’єму соціального досвіду, який властивий дорослим. У радянський період молодь визначалася, як соціально-демографічна група, що виділяється на основі сукупності вікових характеристик, особливостей соціального положення, соціально-психологічних якостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основні категорії юнології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок