Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Суспільно-політичні погляди в праці Володимира Винниченка “Заповіт борцям за визволення”

Суспільно-політичні погляди в праці Володимира Винниченка “Заповіт борцям за визволення”

Назва:
Суспільно-політичні погляди в праці Володимира Винниченка “Заповіт борцям за визволення”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,76 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
УДУВГіП
Кафедра: соціології і політології

Реферат
з політології на тему:
Суспільно-політичні погляди в праці Володимира Винниченка “Заповіт борцям за визволення”


Виконав:
Студент 4 курсу
ФПМ, АУТП-42
Корнійчук А.М.
Перевірив:
Новічков Г.В.

Рівне – 2003
План.

1.Вступ:
1) Навчання та початок політичної діяльності
2)Винниченко-політик в боротьбі за вільну Україну
3)За кордонами рідної України
2.Державницька ідея В. Винниченка
3.Заповіт Володимира Винниченка
4.Уроки української історії в праці В. Винниченка “Заповіт борцям за визволення”:
1)Українська державність
2)Дві орієнтації
3)Національна рада
4)С. Петлюра
5)Позиції й дії “двох” орієнтацій
6)“Президент” Андрій Лівицький.
5.Висновок
6.Список використаних джерел.


Вступ
Після проголошення України незалежною державою в українській літературі почало з’являтися багато нових імен. Одним із них є ім’я Володимира Кириловича Винниченка. Ще в 1909 році Михайло Коцюбинський писав: “Кого у нас читають? Винниченка. Про кого скрізь йдуть розмови, як тільки річ торкається літератури? Знов Винниченка.” Іван Франко по праву вважав Винниченка “найяскравішим з талантів-початківців”. Леся Українка писала про молодого Винниченка: “Безталанний не може випадково виявити те, чого у нього нема. Тільки талант міг створити такі живі постаті, ці природні діалоги і, особливо, цю широку яскраву картину”.
Понад п’ятдесят років нас переконували, що ми не маємо цього генія. Та “все повертається на круги своя”... І сьогодні ми переконуємося в цьому. Адже після тривалого забуття ім’я Володимира Винниченка, його творча спадщина знову привертають до себе увагу.
Поступово п’єси Винниченка завойовують глядачів України. Його твори заносять до шкільних програм з української літератури, політичну і громадську діяльність вивчають на уроках з історії України.

Навчання та початок політичної діяльності
Народився Володимир Кирилович Винниченко 16 липня за старим стилем 1880 р. у селянській родині в селі Веселий Кут Єлісаветградського повіту на Херсонщині (тепер – Григорівка Кіровоградська область); навчався у сільській початковій народній школі, згодом у Єлісаветградській чоловічій класичній гімназії, та не закінчив її, бо треба було добувати якісь кошти на прожиття. Наймитував у поміщиків; йому судилося зазнати того, що й іншим селянам-бідарям, заробітчанам, – жорстоку експлуатацію, приниження людської гідності, голод, духовну сліпоту й відчай, що вибухає сліпою помстою.
У Златополі В. Винниченко екстернатом складає іспити за середню школу і з 1900 року стає студентом юридичного факультету Київського університету. Уже 21-річним бачимо його серед активістів української соціал-демократії. Спочатку він входить до складу Революційної Української Партії (РУП), заснованої в Харкові 11 лютого 1900 р. У жовтні 1905 р. РУП реорганізувалася в УСДРП (Українська соціал-демократична робітнича партія) – і Винниченко став одним з її лідерів.
Програма УСДРП передбачала ліквідацію самодержавства і встановлення демократичного ладу в Росії, ліквідацію залишків феодалізму в соціально-економічній сфері, право націй на самовизначення, запровадження свободи слова, друку, маніфестацій тощо. Своїми програмовими положеннями УСДРП була пов’язана як з РСДРП, так і з рештою українських партій. Але цікаво, що і з тими, і з тими вона перебувала у стані постійного конфлікту. За словами історика, “якщо у першому випадку “агресором” виступали російські соціал-демократи, котрі припускали можливість існування будь-якої національної соціал-демократії, крім української; то в іншому – саме УСДРП виступила ініціатором роздмухування “класової боротьби” всередині українства”.
Щодо Володимира Винниченка ця загальна ситуація доповнювалася деякими суттєвими відтінками, що про них точно сказав Євген Чикаленко, – він дуже добре знав вдачу свого “хрещеника”: хоч Винниченко і належав до соціалістичної партії, писав Є. Чикаленко, проте “я вважаю, що по вдачі своїй він швидше анархіст”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Суспільно-політичні погляди в праці Володимира Винниченка “Заповіт борцям за визволення”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок