Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Мас-медіа як джерело агресивних спонукань

Мас-медіа як джерело агресивних спонукань

Назва:
Мас-медіа як джерело агресивних спонукань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,33 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Кількість даних про агресію настільки велика, що було б нерозсудливо, якщо це взагалі можливо, розглянути весь наявний матеріал, тому, обговорюючи дану тему, звернемося до питання впливу засобів масової інформації на агресивність людей.

У широких межах етико-гуманістичного підходу агресія, заподіяння шкоди іншій людині розцінюється як зло, як поведінка, що суперечить позитивній сутності людей. І, відповідно, така поведінка оцінюється негативно. У рамках еволюційно-генетичного підходу внутрішньовидова агресія розцінюється як біологічно доцільна форма поведінки, що сприяє виживанню й адаптації. У рамках даного підходу агресія ні в якій мірі не розглядається як зло, а трактується як такий же інстинкт, як і усі інші, що служить разом із ними збереженню життя.

Ю.М.Антонян і В.В.Гульдан (1991) під агресивністю пропонують розуміти реакцію особистості на фрустрацію потреб і конфлікт, що виражається в суб'єктивній тенденції до ворожої поведінки, направленої до повного або часткового придушення іншої людини або інших людей, їхньому обмеженню, керуванню ними, на заподіяння їм шкоди або страждань. Проте на відміну від жорстокості заподіяння шкоди, страждань або мук не є самоціллю, тобто агресивні дії не плануються і не відбуваються заради шкоди, страждань або мук.

На думку А.А.Реана (1996), агресивність являє собою властивість особистості, що виражається в готовності до агресивних дій у ставленні іншого, що забезпечує (підготовляє) готовність особистості сприймати й інтепретувати поведінку іншого відповідним чином. У цьому плані, очевидно, можна говорити про потенційно агресивне сприйняття і потенційно агресивної інтепретації як про стійкій особистісній особливості світосприйняття.

Агресія - специфічно орієнтована фізична або вербальна поведінка, спрямована на усунення або подолання всього того, що загрожує фізичної і (або) психічної цілісності живого організму (Lemer H. D. , Ehrlich J. , 1994). Неоднозначність і складність агресії пов'язана з багатоваріантністю її складових.

У людей психологи розрізняють два основних типи агресії: ворожа агресія й інструментальна агресія.

Ворожа агресія - агресія, спонукувана злістю і являється самоціллю самоціллю (Myers. G. , 1997).

Інструментальна агресія - агресія, що є засобом досягнення якоїсь позитивної мети (Myers. G. , 1997).

Мас-медіа відіграють важливу роль у нашому житті, в процесі соціалізації особистості, оскільки відомо, що людина протягом свого життя сприймає найбільше інформації про оточуючий світ за допомогою зорового та слухового сприйняття.

Мас-медіа складаються з таких організацій – телебачення, радіо, газети, журнали – все це утворює дуже великий та впливовий сегмент у творенні суспільної думки.

Мас-медіа завжди чомусь вчать – питання тільки “Чому ?” Різні навчальні, розважальні програми сприяють розвиткові дітей ( оволодіння мовою, світосприйняття та ін.), вчать дітей самоконтролю, поваги до себе та інших. Також часто радіо і телебачення проводять різноманітні антиалкогольні компанії, виступають проти куріння, наркотиків та СНІДу.

Але у мас-медіа є й інший бік медалі – шкідливий вплив на людей, особливо на початкових етапах соціалізації. Існує думка, що мас-медіа впливають на агресивність у людей, а особливо у дітей, оскільки телебачення все частіше стає основним каналом сприйняття довколишньої реальності. Багато дітей імітують поведінку та стосунки, які вони бачать по телебаченню, а дуже часто ця поведінка зображується не у найкращому варіанті.

Якщо поглянути на статистичний аналіз, зроблений у США, то отримаємо таку картину. Діти віком від 2 до 5 років дивляться телевізор більше, ніж 23 години на тиждень. Коли у 1978 році (!) проводили опитування дітей віком від 4 до 6 років, на запитання “Кого ви більше любите телевізор чи батька?” – 44% віддало перевагу телевізору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мас-медіа як джерело агресивних спонукань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок