Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Морально-релігійні проблеми в період молодості

Морально-релігійні проблеми в період молодості

Назва:
Морально-релігійні проблеми в період молодості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Морально-релігійні проблеми в період молодості


Розгляд проблематики людини в період молодості вважається особливо важким як для батьків і педагогів, так і для самої молоді. Разом із дорослішанням змінюється ситуація молодої людини: до неї вже ставляться вищі вимоги з боку різних соціальних інститутів, та й сама молодь ставиться до себе значно прискіпливіше, мусить дати відповідь на численні внутрішні й зовнішні запитання і вимоги.
«В молодих людях є потужний потенціал добра і творчих можливостей»[1], які потрібно розвивати. Великий вплив на розвиток молодої людини має моральне виховання, яке супроводжується кризами. Відносини з оточуючими, зміни середовища формують в молоді інший світогляд, переосмислюються моральні і духовні цінності. Період молодості є «часом бурі і пожадливостей»[2], часом в якому молодь хоче найбільше себе проявити, переступаючи інколи моральні закони і суспільні норми. Найбільш небезпечними видами девіантної поведінки молоді є карні злочини, пияцтво, наркоманія, суїциди. Молода людина вважає, що виконання моральних норм повинно бути релятивним, залежати від ситуації, моральне і аморальне можуть «товаришувати» між собою. Особливо бурхливого розвитку і зросту набуває молодіжний рух «неформалів».
Моральний розвиток повинен супроводжуватись з релігійним. Релігія повинна розвивати віру молодої людини, зміцнити відносини з Богом. Віддаючи себе повністю Богові, перебуваючи в Бозі, людина стає вільною, віднаходить правдиву дорогу, а це є найголовнішим як для морального, духовного так і фізичного зросту. Віддалення від Бога, перехід на сторону атеїзму стає причиною втрати свободи: молода людина потрапляє в різного роду залежності.
Під час написання даної статті досліджувався портрет сучасної молоді, який базується на моральності і релігійності. Дослідження базувались на досвіді різних вчених: психологів, соціологів, релігійних педагогів, а також власних спостережень. Велось спостереження за молоддю з метою пояснити її поведінку, роблячи синтез думок різних науковців. Дане дослідження дало змогу зрозуміти виклики і потреби сучасної молоді, а це є дуже важливим, оскільки проблемою її виховання і розвитку займаються три соціальні інститути: сім'я, навчальний заклад і Церква. Церква є останнім інститутом, в якому молодь може знайти захист і притулок, будучи відкиненою суспільством. Церква отримала місію від Бога навчати, прощати і освячувати кожну людину, а особливо молодь, яка є її живим камінням.
В наш час термін «криза» вживається більше у негативному значенні, багато людей, зокрема молодь старається його уникати. Слово «криза» походить від грецького «ксйуйт» і означає: відокремлення, вибір, спір, перевага, суд, незгода, засудження розв'язання, інтерпретація [3]. Застановляючись над суттю кризи, можна виявити декілька її характерних рис: вона може бути позитивним досвідом, оскільки відкриває перед людиною нові можливості, але через брак правильного шляху розв'язання, може на молоду людину вплинути негативно. Все залежить від того, якою є реакція на кризу, і чи знайде в своїй безпорадності людина допомогу іншої. Дехто переживає багато криз, інші хоч і не багато, проте дуже важких. Криза допомагає встановити певну ієрархію цінностей та рішень. Можна сказати, що криза дає молодій людині досвід. Для порівняння можна взяти країни Далекого Сходу, в яких для кризи використовували два ієрогліфи: один означав небезпеку, якої не уникнути, а інший - нагоду, можливість. Отже, криза в далекосхідному народі поєднує в собі те, що є водночас небезпекою і шансом, загрозою і перспективою[4]. Кризи молодої людини можна поділити на екзистенційні, кризи розвитку, ситуаційні кризи і релігійні кризи.
Серед типів екзистенційних криз людини є криза ідентичності. Джерелом цієї кризи є труднощі з відповіддю на питання: хто я? Ким я є як людина, студент, робітник, батько, священик? Сучасний світ є дуже багатий на інформацію, а також є дуже приманливий. В пресі, телебаченні, радіо, інтернеті можна побачити дуже багато цікавих пропозицій, всі вони рекламують молоді шлях до успіху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Морально-релігійні проблеми в період молодості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок