Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Політична ідентифікація як компонента соціальної адаптації особистості

Політична ідентифікація як компонента соціальної адаптації особистості

Назва:
Політична ідентифікація як компонента соціальної адаптації особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,49 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з соціології
Політична ідентифікація як компонента соціальної адаптації особистості
Протягом всього життєвого шляху, крок за кроком, особистість розгортається у всій своїй широті, багатогранності та багатоликості. Невід'ємним від особистісних змістів та сенсів є образ громадянського та політичного "Я". Усвідомлення своїх прав та обов'язків, керування ними уможливлює спільну гармонійну дійсність багатьох. Жити серед інших означає бути включеним у суспільно-політичні взаємини, поєднаним із культурними та соціальними цінностями, адаптованим до норм соціальної поведінки.
Пристосування, загалом, пов'язано з досягненням індивідом стану внутрішньої рівноваги, а також його гармонії із соціальним оточенням, що вимагає певної узгодженості норм і цінностей, акцептованих даним соціальним оточенням (Kolоdziej A., ). Дійсно, в ситуації, коли взаємодія із соціальним оточенням сприяє задоволенню потреб особистості, можемо говорити про успішну інтеракцію. У такий спосіб соціальна адаптація передбачає задоволення психосоціальних потреб індивіда у певній спільності. Показником цього є ситуація взаємозалежності інтересів індивіда і соціальної групи, тобто в ситуації, коли норми і цінності індивіда і групи співпадають. По-друге, тут спостерігається оптимізація дій індивіда в групі у напрямку реалізації своїх інтересів (винагороджуються дії як з боку індивіда, так і групи). Такі дії - це дії, що призводять до задоволення потреб (інтересів) індивіда чи групи. Відтак, соціально адаптована особа - це така особа, потреба і інтерес якої співпадають з інтересами соціальної групи, і яка діє на користь потреб та інтересів групи, причому дії самої групи також призводять до реалізації інтересів індивіда. Так, засадовим у процесі соціальної адаптації є, насамперед, активна взаємодія двох підсистем.
Варто зауважити, що нами розглянуто оптимальний, гармонійний тип взаємодії. На практиці взаємодія систем "Я" і "спільнота", визначаючи як особистісний розвиток індивіда, так і суспільну злагоду у спільноті, має психологічні особливості розвитку та становлення. Крім гармонійного типу взаємодії систем "Я" і "спільнота", можливі інші шляхи розвитку: розрив між вказаними вище системами; втрата "Я" заради "спільноти"; зруйнування "спільноти" заради "Я"; повне злиття "Я" зі соціальною групою. Тобто, на перетині соціально-політичного та особистісно-біографічного буття проблема адаптації особистості до соціальних реалів тісно пов'язана з формуванням у неї системи переконань та ставлень.
Максимальне навантаження при вивченні явища соціально-політичної адаптації відводиться явищу політичної ідентифікації. Оскільки засвоєння індивідом нормативно-ціннісних засад соціального життя конкретного суспільства та становлення його політичних переконань відбувається шляхом накладання соціальної інформації на індивідуально-психологічну основу, то ідентифікація виконує адаптаційну функцію. Відбувається усвідомлення особистістю себе як членом громади, громадянином, пристосуванню до вимог і норм життєдіяльності суспільної та політичної систем. Тільки тоді, коли індивід усвідомлює своє політичне "Я", можливе його орієнтування у політичному просторі: розпізнавання "своїх" та "чужих", інтерпретування їхніх мотивів та інтересів, розуміння "правди" та "неправди", поділ вчинків на гідні та низькі, адаптація до дійсності.
Соціально-політична адаптація молоді значною мірою залежить від їхньої системи переконань. Процес формування політичних переконань вивчав Ю.Єжак . Психолог встановив, що на формування політичних переконань найчастіше впливають: а) погляди на виховання та їхні методи і засоби в сім'ї, школі; б) вплив політичної ідеології у конкретному суспільстві; в) розбіжність між теорією і практикою чи словом і ділом; г) специфічні психологічні риси молоді та старших людей.
Ю.Єжак проаналізував процес формування політичних переконань молоді. Ним було запропоновано багатошарову концепцію переконань . На його думку, система політичних переконань, сформована в процесі індивідуальної історії життя особистості під впливом різноманітних чинників, складається з таких компонентів:
· внутрішній прошарок - це генетично перші, дитячі емоційні погляди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Політична ідентифікація як компонента соціальної адаптації особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок