Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціологічні погляди Джорджа Мілля

Соціологічні погляди Джорджа Мілля

Назва:
Соціологічні погляди Джорджа Мілля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,39 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Соціологічні погляди Джорджа Мілля”


План
1. Дитинство та юність Джорджа Мілля.
2. Діяльність Джорджа Мілля.
3. Внесок Джорджа Мілля у соціологію.
Використана література.


МІЛЛЬ, ДЖОН СТЮАРТ (Mill, John Stuart) (1806–1873), англійський філософ і економіст. Народився в Лондоні 20 травня 1806 в сім'ї Джеймса Мілля, шотландського економіста і філософа, що займав високий пост в Ост-Індській компанії.
Кальвіністські погляди, шотландська освіта і дружба з Ієремієй Бентамом і Давидом Рікардо привели до того, що Джеймс Мілль став строгим і догматичним послідовником утилітаризму. Вирішальне значення для його філософії мала локковська теорія свідомості.
Згідно Джеймсу Міллю, при народженні людини свідомість є як би листом чистого паперу, на якому далі записується досвід. Слідуючи цій теорії, він дав своєму сину домашню освіту, що відрізнялася надзвичайною інтенсивністю і строгістю. Від природи Джон Мілль був обдарованим хлопчиком, тому система його батька знаходила підтвердження на практиці: дитиною Джон читав по-грецьки і навіть почав писати історію Риму. Коли йому виповнилося чотирнадцять років і освіта була визнана закінченою, він одержав, як сам виразився, «фору в чверть століття перед сучасниками».
За це довелося заплатити високу ціну: у Мілля не було друзів-ровесників, він не грав в ігри, був фізично слабкою дитиною і цурався суспільства. Йому не дозволялися дні відпочинку, дитячі витівки і розважальне читання. Крім того, хлопчику ставився обов'язок передавати знання сестрам і братам, на яких у його батька вже не було часу. Єдиною утіхою служило товариство Ієремії Бентама, який був близьким другом сім'ї і відрізнявся веселим вдачею і ексцентричною поведінкою. Мілль також провів рік на півдні Франції разом з братом Бентама, винахідником Семюелем і його сім'єю (1820–1821). Там він вперше «вдихнув вольне і тепле повітря континенту» і придбав смак до всього французького.
Володіючи значними інтелектуальними здібностями, Мілль в той же час відрізнявся в юності упертістю, був відлюдник і холодний. У 1823 він поступив на роботу в Ост-Індську компанію і просувався по службі, як і його батько, поки не досяг положення головного експерта і матеріальної незалежності до кінця життя. Приблизно у той же час його ув'язнюють на день або два за розповсюдження серед робочих брошур Френсиса Плейса про засоби попередження вагітності – Мілль сподівався, що це допоможе зупинити хвилю дітовбивств.
Взимку 1826 у віці двадцяти років він пережив нервовий зрив, головним чином унаслідок перевтоми, а частково тому, що нескінченні дискусії і різноманітні проекти удосконалення людства перестали його цікавити. Через півроку після одужання він був повний рішучості щоб не стало повернути атрофовані емоції. Мілль з жадністю читав Вордсворта і познайомився з ним особисто. Запалений ідеями сенсимоністів, він поїхав до Парижа в розпал подій 1830. Мілль став близьким другом поета і есеїста Дж.Стирлинга і, слідуючи його порадам, приєднався до круга прихильників С.Т.Колріджа, у той час верховного жерця консерватизму. Мілль навмисно шукав зустрічі з людьми, ідеї яких значно відрізнялися від ідей його батька; він відчував непереборну огиду до всього вузького і сектантського. Іноді його думки про людей різко мінялися, як це було з Томасом Карлейлем, рукопис якого – Французька революція – Мілль, не маючи такого наміру, випадково знищив і до автократичного містицизму якого він відносився украй негативно.
Високо цінований Міллем Огюст Конт врешті-решт, на його думку, став страждати манією величі. Іноді його оцінки виявлялися пліднішими – як у випадку з Алексисом Токвілем, робота якого Про демократію в Америці послужила фундаментом власної політичної теорії Мілля: демократія сама по собі не є панацеєю від всіх бід і навіть може породити тиранення неосвіченого натовпу, якщо не супроводжується розумовим і етичним вихованням народу.
Проте всі ці проблеми незабаром зблякнули для Мілля поряд з «головним благословенням його існування» – Гаррієт Тейлор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціологічні погляди Джорджа Мілля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок