Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Сленг як явище молодіжної субкультури

Сленг як явище молодіжної субкультури

Назва:
Сленг як явище молодіжної субкультури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему
Сленг як явище молодіжної субкультури


План
Поняття сленгу, його коротка характеристика. Деякі відомості з історії проблеми. Особливості проблеми для України.
Взаємодія сленгу та інших форм арго Арго (від франц. argot – просторіччя) – соціальний діалект; відрізняється від літературної мови специфічною лексикою і вимовою, але не має власної граматичної й фонетичної систем. різної форми герметизації на прикладі взаємодії із субкультурою наркозалежних.
Використання сленгізмів у ЗМІ.
Додаток: короткий словник найбільш поширених сленгізмів.
1. Молодіжний сленг є засобом спілкування великої кількості людей, об’єднаних віком, та й то досить умовно. Носіями сленгу є, як правило, люди 12 - 30 років. Однак, ми не можемо погодитися з думкою деяких дослідників, що сленг обслуговує лише незначне число життєвих ситуацій (на цій позиції стоять Лапова Е.Б. О молодежном жаргоне // Русский язык. - Минск, 1990. - Вып.10; Подюков И.П, Маненкова Н.Ю. Жаргонизированная лексика и фразеология в обиходно-разговорной речи молодежи // Лингвистическое краеведение. - Пермь, 1991; Уздинская Е.В. Семантическое своеобразие современного молодежного жаргона. // Активные процессы в языке и речи. - Саратов, 1991). Сленг охоплює практично всі області життя, описує практично всі ситуації, крім нудних, оскільки сленговое слово народжується як результат емоційного ставлення мовця до предмета розмови. Сленг — це постійна словотворчість, в основі якої лежить принцип мовної гри. Нерідко саме комічний, гральний ефект є головним у сленговом тексті. Молодій людині важливо не тільки "що сказати", але і "як сказати", щоб бути цікавим оповідачем.
Етимологія слова „сленг” невідома. Уперше термін slang був зафіксований у 1750 році зі значенням "мова вулиці". У сучасних словниках зустрічається як мінімум два основних тлумачення слова сленг:
по-перше, особлива мова підгруп чи субкультур суспільства;
по-друге, лексика широкого вживання для неформального спілкування[8]. При цьому, друге значення у сучасній лексикографії превалює над першим. "Сленг займає проміжне становище між усім відомими словами і виразами для неформального спілкування і лексикою вузьких соціальних груп"[7]. Тому в англомовній лексикографії проблема полягає не в тому, щоб відокремити сленг від жаргону Жаргон (від франц. jargon та галло-романського gargone – базікання) – мова якоїсь вузької соціальної чи професійної групи, не зовсім зрозуміла для сторонніх.
Словник іншомовних слів./Під ред. О.С. Мельничука.-К., 1974. й арго, а в тому, щоб зафіксувати перехід слів зі сленгу в розмовну мову (popular speech).
Таким чином, під молодіжним сленгом ми розуміємо сукупність постійно трансформованих мовних засобів високої експресивної сили, що використовуються в спілкуванні молодими людьми, які перебувають у фамільярних, дружніх відносинах.
Письмові тексти, хоча вони відображають лише малу частку всіляких говорів і в них чутні тільки окремі звуки живого вуличного різноголосся, доводять існування різноманітних арго в різні культурно-історичні епохи. При цьому саме ті тексти, у яких використаний потенціал так званих знижених стилів, є найбільш багатими, експресивними, хвилюючими навіть для сучасного читача. З пам’яток літератури Київської Русі тут доречно згадати "Моління Данила Заточника", про тональність якого не вщухають суперечки і донині; "Сповідь" протопопа Аввакума, шалена лайка якої звучить зовсім не книжно, але жваво і природно. Але все-таки за цими джерелами, неможливо уявити повною мірою усне мовлення Київської Русі, тому нам залишається лише шкодувати, що цілеспрямоване вивчення й опис вітчизняних розмовних стилів почався лише у ХІХ столітті.
Вперше жаргонна лексика широкого вжитку була представлена в лексиконі Микуцкого (Микуцкий С. Материалы для сравнительного и объяснительного словаря русского языка и других славянских наречий. - СПб., 1832) і, звичайно, у словнику Даля. Більшість інших досліджень ненормативної (не плутати з „нецензурною”) мови велося, в основному, у формі лексикографічних описів мови окремих соціальних і професійних груп: злодіїв, жебраків, бродячих торговців і ремісників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Сленг як явище молодіжної субкультури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок