Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Діяльність земств у напрямку допомоги населенню

Діяльність земств у напрямку допомоги населенню

Назва:
Діяльність земств у напрямку допомоги населенню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,63 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Діяльність земств у напрямку допомоги населенню”


План
Уведення
Розвиток земської медицини на прикладі Петрозаводского повітового земства
Економічна допомога населенню.
Народна Освіта .
Перша вУкраїні Херсонська земська організація.
Висновок
Введення
З тих пір витекло занадто багато води, щоб можна було серйозно говорити про відродження   земства Однак, більш ніж піввіковий рух у розвитку Росії від кріпосницького укладу до демократичного самоврядування місцевим життям заслуговує пильного вивчення.
Варто звернути особливу увагу на "природність розвитку   земства - знизу, "від землі" у буквальному значенні слова. Воно висувало і виховувало особистостей, становившихся потім суспільними діячами російського масштабу. Причому основою їхньої суспільної діяльності було рішення проблем місцевого керування і за допомогою цього - питань розвитку російської держави.
І відбувалося це завдяки "єдності помислів" земських діячів усіх губерній і повітів, колективності їхніх зусиль - навіть при наявності законодавчих заборон на створення загальземської організації. Причому об'єднання йшло від "господарських", життєвих потреб   земств  у створенні системи керування справами в державі, що сприяє розвиткові утворення, охорони здоров'я, агрономії і т.д.
1.Розвиток земської медицини на прикладі Петрозаводського повітового земства
Сьогодні кожна людина має право на одержання кваліфікованої медичної допомоги. Основи існуючої системи охорони здоров'я були закладені з появою земських установ. Забезпечення населення доступної мед. допомогою було однієї з найважливіших задач, що стояли перед земствами. З цією метою ними була проведена величезна важка робота, і я постаралася простежити процес розвитку земської медицини на прикладі діяльності Петрозаводського повітового земства, адже звертання до історичного досвіду земських установ є в наші дні досить актуальним.
Рамки мого дослідження обмежуються 1890-1910 роками. Саме в цей період дуже активно йшов розвиток земської медицини в повіті.
Тема даної роботи досить вузька, тому джереловою базою дослідження стали архівні матеріали НА РК, серед них: матеріали з'їздів лікарів, журнали Петрозаводських повітових земських збор, матеріали земської статистики, спеціальні нариси з питань охорони здоров'я, а також "Вісник Олонецкого губернського земства" (періодична преса), що давав на своїх сторінках інформацію про те, що відбувалося в повітах губернії.
Головною задачею діяльності Петрозаводського повітового земства була правильна організація мед. допомоги населенню повіту, тому земством почалося створення мережі фельдшерських пунктів. У 1894 р. Повіт складався з 3 лікарських ділянок:
1-ий ділянка містила в собі Ладвинську, Остреченську, Шелтозерську і Шуйськуюволості з місцем проживання лікаря в с.. Ладва;
2-ий ділянка – Спасопреображенську, Сямозерську, Святозерськую і Кондопожськую волості, місце проживання лікаря - с. Кончезеро;
3-ій ділянка - Толвуйську і Великогубську волості, місцем проживання лікаря с. Велика Губа.
Перша лікарська ділянка містила в собі 4 фельдшерських пункти, другий - 6, третій - 3. Крім лікарів і фельдшерів медичну допомогу робили сповитухи, до них більше зверталися у волостях з російським населенням, менше у волостях, заселених карелами.
У повіті була всего одна лікарня, і та губернська. Розташовувалася в місті Петрозаводську, куди добиратися з віддалених місць повіту було складно, тим більше що брали не кожного хворого (штат лікарні визначався 54 ліжками).
Завдяки діяльності Петрозаводського земства до початку 20 століття повіт складався з 5 лікарських ділянок:
1-ий - Ладвинская, Остреченская, Шелтозерська волості,
2-ий – Спасопреображенська, Кондопожська і частина
Шуйськой волості,
3-ій - Толвуйськ і Великогубська волості,
4-ий - місто Петрозаводськ, частина Шуйськой і частина Ладвинской волостей,
5-ий - Сямозерськая , Святозерська волості.
У кожній лікарській ділянці крім фельдшерських пунктів були відкриті приймальні покои.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Діяльність земств у напрямку допомоги населенню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок