Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Середовище соціалізації

Середовище соціалізації

Назва:
Середовище соціалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
“Середовище соціалізації”


Життя — подія, а побут — лише вічне повторення, зміцнення, збереження подій у відлитій нерухомості, нерухомій формі. Побут — кристалізація життя. Це образне визначення побуту, яке дала поетеса Зінаїда Гіппіус, показує його велике значення в набутті людиною соціального досвіду. А якщо дивитися на це питання ширше, то можна побачити, що на соціалізацію впливає ціла гама різних факторів: регіон, де живе той або інший індивідуум, засоби масової комунікації, субкультура і т. ін. І всі вони значущі, і всі мають враховуватися.
Аналіз середовища почнемо з такого важливого поняття, як регіон.
Регіон — частина країни, що являє собою цілісну соціально-економічну систему, володіє спільністю економічного, політичного і духовного життя, спільним історичним минулим, культурною і соціальною своєрідністю.
Регіон — це простір, на якому відбувається соціалізація людини, формування, збереження і трансляція норм способу життя, збереження і розвиток (або навпаки) природних і культурних багатств.
Кожна країна і об'єктивно, природно-географічно, і суб'єктивно, в свідомості її жителів, являє собою сукупність територій-регіонів, що різняться між собою. Вплив регіональних умов на соціалізацію різноманітний і визначається низкою характерних особливостей регіону.
Природно-географічні особливості регіону (ландшафт, клімат, корисні копалини і т. ін.) багато в чому визначають ступінь його урбанізованості, характер економіки, кількість і міру стабільності населення, тобто опосередковано впливають на багато аспектів соціалізації життя. Клімат може справляти й безпосередній вплив на людину, на її здоров'я, працездатність, психічний стан, тривалість життя.
Соціально-географічні особливості регіону включають у себе густоту населення, характер поселень (міра урбанізованості), традиційні заняття жителів, а також близькість — віддаленість від інших регіонів і засоби сполучення всередині регіону і з іншими регіонами. Ці особливості впливають на соціалізацію, в основному, побічно, бо від них багато в чому залежить стиль життя, мобільність, джерела інформування населення, що відповідним чином позначається на розвиткові дітей, підлітків, юнаків.
Клімат і економіка визначають ступінь і характер урбанізованості регіону, а вона, в свою чергу, впливає на створення умов для соціального і культурного розвитку і самоорганізації людей, що його населяють, визначає мобільність жителів у різних аспектах (соціальному, територіальному, професійному та ін.).
Соціально-економічні особливості регіону — це типи і характер виробництва на його території, перспективи розвитку регіону, професійний склад жителів і їх рівень життя, економічні зв'язки з іншими регіонами (а часом і з іншими країнами).
Соціально-демографічні особливості регіону — це національний склад населення, його статевовікова структура, типи сімей (повні — неповні, однолітні — багатодітні і т. ін.), міграційні процеси.
Регіони розрізняються за етнічним складом населення. В одних переважає моноетнічний склад. В інших — відносно рівномірно поєднуються два-три етноси. В третіх — утворився етнічний коктейль.
Багато значить і ступінь стабільності населення. Нестабільний склад населення, з одного боку, сприяє взаємозбагаченню людей, які приїхали з інших регіонів, а з другого — формує тип «перелітних птахів», є причиною неукорінення великих груп населення, їх відриву від культурно-історичних традицій.
А стабільність населення, сприяючи збереженню традицій, може в той же час відігравати консервативну роль, перешкоджаючи процесам розвитку.
Історичні і культурологічні регіональні відмінності проявляються у властивих населенню характерах, стилі життя, звичаях, прикметах, традиціях, народних святах та іграх, у фольклорі, архітектурі та інтер'єрі осель. Нерідко специфічна мова жителів — від використання окремих особливих слів і виразів, незначних нюансів у вимові (наприклад, суржик харківсько-сумського регіону) до діалекту, що суттєво відрізняється від основної мови (наприклад, жителів гірських районів Івано-Франківщини).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Середовище соціалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок