Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Методика розрахунку і оцінка демографічних показників

Методика розрахунку і оцінка демографічних показників

Назва:
Методика розрахунку і оцінка демографічних показників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,20 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Методика розрахунку і оцінка демографічних показників


ЗМІСТ
ВСТУП
Вміння проводити розрахунки різноманітних показників є невід'ємною складовою частиною професійної підготовки кожного фахівця, що має справу з аналізом масових явищ, будь то соціально-суспільні, економічні, технічні, наукові та інші. Робота цих груп фахівців неминуче пов'язана зі збором, розробкою й аналізом даних статистичного (масового) характеру. Нерідко їм самим приходиться визначатися з методикою розрахунку оцінки показників, проводити статистичний аналіз різних типів і спрямованості або знайомитися з результатами статаналізу, що був виконаний іншими. В даний час від працівника, зайнятого в будь-якій області науки, техніки, виробництва, бізнесу та інше, що пов'язана з вивченням масових явищ, потрібно, щоб він був, принаймні, методично та статистично грамотною людиною. У кінцевому рахунку, неможливо успішно провести розрахунки демографічних показників без засвоєння методик розрахунку. Тому велике значення має знайомство з загальними категоріями, принципами і методологією статистичного аналізу.
Як відомо, для статистичної практики країн СНД в останні роки найважливішим питанням залишалося адекватне інформаційне відображення соціально-економічних явищ. Сюди, зокрема, можна віднести і одержання й аналіз даних, що характеризують зміну демографічних показників, недержавну зайнятість населення і безробіття, нові види міграції громадян і підтримку виниклих незаможних соціальних груп, а також багато чого іншого. Разом з тим, нагальна потреба одержання адекватної й однозначної інформації в даний час систематично зростає.
Зростаючий інтерес до демографічних показників викликаний сучасним етапом розвитку економіки в країні, формуванням ринкових відносин. Це вимагає глибоких знань в області збору, обробки й аналізу інформації.
ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ ДЕМОГРАФІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ТА МЕТОДОЛОГІЧНА ОСНОВА
Для дослідження такого соціально-економічного явища як демографія потрібно насамперед зібрати необхідні зведення – статистичні дані. Під статистичними даними (інформацією) розуміють сукупність кількісних характеристик соціально-економічних явищ і процесів, отриманих у результаті статистичного спостереження, їхньої обробки чи відповідних розрахунків.
Статистична інформація необхідна державним органам управління для розрахунків демографічних показників. Основними властивостями демографічної статистичної інформації є її масовість і стабільність. Перша риса зв'язана з особливостями предмету дослідження статистики як науки, а друга – говорить про те, що один раз зібрана інформація залишається незмінною і, отже, має здатність застарівати. Тому і висновки про стан і розвиток демографічної ситуації, зроблені на основі аналізу інформації, отриманої кілька років назад, можуть бути неповними і навіть невірними.
Статистичне спостереження за демографічними явищами – це масове, планомірне, науково-організоване спостереження, що полягає в реєстрації відібраних ознак у кожній одиниці сукупності. Таке спостереження вимагає опитування ряду осіб та отримання інформації від органів державної влади по заздалегідь визначеній програмі.
Методика проведення статистичного спостереження демографічних явищ включає наступні етапи:
° підготовка спостереження;
° проведення масового збору даних;
° підготовка даних до автоматизованої обробки;
° розробка пропозицій по удосконалюванню статистичного спостереження.
Проведення дослідження і розрахунків демографічних показників вимагає ретельної, продуманої підготовки. Від неї багато в чому будуть залежати надійність і вірогідність інформації, своєчасність її одержання.
Підготовка дослідження і розрахуків – процес, що включає різні види робіт. Спочатку необхідно вирішити методологічні питання, найважливішими з який є визначення мети й об’екту демографічного дослідження, складу ознак, що підлягають реєстрації; розробка документів для збору даних; вибір звітної одиниці й одиниці, щодо якої буде проводитися спостереження, а також методів і засобів одержання даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Методика розрахунку і оцінка демографічних показників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок