Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Держава в працях Гобса і Локка

Держава в працях Гобса і Локка

Назва:
Держава в працях Гобса і Локка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,83 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Держава в працях Гобса і Локка


План
Вступ.
1. Поняття держави по Гобсу.
1.1. Виникнення держави по Гобсу.
1.2. Державний механізм по Гобсу.
1.3. Державна церковна політика.
2. Вчення про державу в філософських поглядах Локка.
2.1. Політичні погляди раннього Лока.
2.2. “Природний стан” за вченням Лока.
2.3. Власність.
Висновок
Література.
Вступ.
Сьогодні впливовою є думка про те, що в разі обговорення представницької де-мократії належить згадувати Лока. Ключові локівські поняття консенсусу, тобто визнання певної форми з боку більшості громадян, тобто коли парламент і уряд застосовують політичну владу як довірені особи народу і цю довіру можуть втратити, належать до усталеного понятійного інструментарію су-часної політичної науки. Це доводить незмінну актуальність політичних ідей Лока.
В творчій спадщині Гобса у різний спосіб знаходили вияв похмурі та гіркі риси його особистості, Гобсу приписували мізантропію, зневіреність та озлобленість. Але про це не може бути й мови. Проти такого припущення говорить наявність великого ; кола друзів, стосунки з якими навряд чи підтримувалися б впродовж десятиліть Друзі більше говорили про його веселість і врівноваженість, про його свіжість і граціозність, про його жартівливість. Він був людиною класичної освіти і, як Монтень, ставився до стародавніх неначе до своїх сучасників. Проте як у творах любого йому Фукидида було закарбовано у мармурі жахи революційних змін, так напру-жені й тверді рядки Гобса зберігають страхіття розпаду релігійного та політичного порядку — достоту як і мушля, в якій тремтить і клекоче полонений океан.
1. Поняття держави по Гобсу.
1.1. Виникнення держави по Гобсу.
Під час розгляду гобсівського вчення про державу важливо мати на увазі ту змі-ну, яка відбувається в його працях: Гобс лише поступово розвиває вчення про дер-жаву, що постає як єдність, як персона, як штучна людина і, нарешті, як deus mortalis у повному обсязі в елементах закону – права, а в De cive – громадянин, ще залишаються метою, а ідея держави конденсується вже у Левіатані.
Виникнення держави Гобс описав у De cive. При цьому він переймає принципи побудови і поняття старого вчення про договір. В Англії були ще живі середньо-вічні уявлення про те, що володаря обмежено правом, а право панування має харак-тер договору. За цим стоїть схоластичне природно-правове вчення про суспільний договір і протиставлений йому договір про панування. Думка, що міститься в його основі, є такою: перш ніж суспільство підкориться тій чи іншій групі (договір пану-вання), ця група спершу має сама правничо інституалізуватися. Це значить, що спо-чатку має відбутися вихідне consociatio, акт злуки попередньо ізольованих індиві-дів, і тільки після цього можна перейти на другу сходинку договору про покору чи панування. Розрізняють три рівні: status naturalis; громадянське суспільство; полі-тичну структуру панування (або, з погляду права, - природне право, приватне пра-во та державне право). Тут йдеться не про конкретні історичні ступені розвитку, а про правничі категорії: якщо порушуються політичні чи гро-мадянські права, то відбувається відступ до попереднього «природного» права, че-рез що володареві закривається шлях до «абсолютного», звільненого від права па-нування.
Гобс перескочив другу сходинку. У той час як теорія договору постулювала, що народ як первинна, правовим чином конституйована universitas виник до появи договору про панування, а також що ця universitas продовжувала жити в утвореній державі і могла утримувати володаря у рамках права, Гобс поєднав суспільний до-говір із договором про покору: «народ» після укладання договору більше не є суб'єк-том права, він «помирає» в акті укладення договору. Надалі чинним є лише дого-вір про панування, і порушення цього договору народом — порушень з боку воло-даря не буває — відкидає індивідів, що втратили захист, до природного стану, до bellum omnium contra omnes. Між абсолютною анархією та абсолютним пануван-ням ніякого середнього стану немає, а тому суспільний договір як окрема величина зникає і стає надалі частиною договору про панування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Держава в працях Гобса і Локка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок