Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Методологічні підходи до превентивної реабілітації студентів за даними їх рівня здоров'я та медико-соціальних знань

Методологічні підходи до превентивної реабілітації студентів за даними їх рівня здоров'я та медико-соціальних знань

Назва:
Методологічні підходи до превентивної реабілітації студентів за даними їх рівня здоров'я та медико-соціальних знань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Методологічні підходи до превентивної реабілітації студентів за даними їх рівня здоров'я та медико-соціальних знань


Здоров'я є однією з фундаментальних загально-людських цінностей, і як відомо, саме здоро-ва людина спроможна найбільш ефективно створювати значущі духовні й матеріальні цінності, генерувати нові ідеї та творчо їх втілювати.
Наукові дослідження свідчать, що здоров'я люди-ни на 50 % зумовлене її способом життя. Однак прак-тика засвідчує, що здоров'я молодого покоління за останні десятиріччя має тенденцію до погіршення. Серед сучасної молоді все більше поширюються шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю, наркотиків і токсичних речовин. Розповсюдження ВІЛ/СНІДу набуває характеру епідемії. Більшість студентів страждає від недостатньої рухової активності, відсутності навичок організації навчання та здорового дозвілля, нераціональ-ного харчування тощо.
Вакуленко О.В. у молодіжному середовищі виділяє вісім факторів ризику, які характеризують спосіб життя підлітків як такий, що потребує окремої уваги дорослих: вага, наявність хронічних захворювань, небезпечна сексуальна поведінка, знижена фізична активність, психологічний дискомфорт, куріння, вжи-вання алкогольних напоїв, наркотиків [1].
Книш Т.В. звертає увагу на той факт, що нераціо-нальне харчування, низька фізична активність, пору-шення сну та відпочинку, поряд з поширеністю палін-ня (16 %), вживанням алкоголю (83 %) свідчать про нездоровий спосіб життя переважної більшості студентів. Рівень захворюваності студентів досить високий, особливо рівень хвороб нервової, серцево-судинної системи й органів чуття, що може бути зумовлено як впливом навчального навантаження, так і нераціональним способом життя [3].
Сьогодні досить гостро постає необхідність розроб-ки та запровадження конкретних заходів, спрямованих на покращення здоров'я підлітків і молоді, тому, враховуючи досвід дослідників, які вивчали про-блеми здоров'я молоді, ми вважали за доцільне розглянути наступні питання:
1. Визначити рівень обізнаності студентів щодо здорового способу життя.
2. Оцінити рівень фізичного та психічного здоров'я студентів.
3. З метою розробки методичних і практичних рекомендацій для поліпшення рівня їхнього здоров'я та залучення до здорового способу життя.
Першим завданням нашої роботи було з'ясувати рівень санітарно-гігієнічної культури студентів, їх ставлення до власного здоров'я, раціонального харчу-вання, фізичної активності, шкідливих звичок, стате-вих стосунків, тобто до тих проблем, які входять до поняття здорового способу життя. Для цього була розроблена анкета для ано-німного опитування студентів з медико-соціальних знань. Здійснено   анкетування   240   студентів денного відділення ПФ ХДУХТ. 
Одним з найважливіших реальних важелів збере-ження та зміцнення здоров'я є оптимальна рухова активність. Ставлення наших студентів до фізичної культури демонструє вкрай скептичне сприй-няття цього методу оздоровлення. Так, спортивні розряди мають 7 %, а зовсім не займаються фізкультурою та спортом 25,4 % опитаних студентів. Таким чином, практично третина студентів рухову активність не вважає необхідним елементом загальної культури чи засобом оздоровлення.
У комплексному підході до збереження здоров'я харчування займає особливе місце. Повноцінним своє харчування вважають 94,8 % студентів факультету, при цьому 63,5 % з них вживають їжу не більше двох разів на добу при дієто-логічно обґрунтованій необхідності 3-4 рази на день. Харчовий раціон студентів в основно-му складається з картоплі (71,3 %), м'яса (9,9 %), яєць (6,1%). Зовсім малий відсоток споживання овочів, молочних продуктів і риби (по 1,65 %), лише 5 % регу-лярно вживають фрукти.
За даними анонімного опитування не вживають алкоголь лише 25,4 % студентів. Перевага віддається вину, пиву та шампанському (72 %). Регулярно курять 28,3 % студентів, епізодично - 44,2 %. Більшість респондентів недооцінюють те, що як алкоголь, так і паління створюють у звиклих до них людей хибне відчуття фізичного та психоемоційного благополуччя, призводять до формування залежності, подолати яку тим важче, чим триваліший період споживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методологічні підходи до превентивної реабілітації студентів за даними їх рівня здоров'я та медико-соціальних знань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок