Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Чому в нашому теперішньому житті не захищена і не влаштована молодь випускних класів?

Чому в нашому теперішньому житті не захищена і не влаштована молодь випускних класів?

Назва:
Чому в нашому теперішньому житті не захищена і не влаштована молодь випускних класів?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,49 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Чому в нашому теперішньому житті
не захищена і не влаштована молодь випускних класів?”


Хочеться розпочати з фрази “Молодь править світом – коли постаріе”. Цей вислів належить мудрій людині, великому мрійнику, англійському письменнику та мислителю Джорджу Бернардові Шоу. У цій фразі нема й тіні знущання чи сарказму – це всього лише констатація факту. Практика державного управління, вироблена суспільством упродовж століть, на жаль, майже не зазнала змін і на початку третього тисячоліття. Поки молода людина N набирається знань і досвіду, необхідних для того, щоб активно впливати на світ, виявляється, що всі місця за “пультом управління” вже захоплено попередніми поколіннями, які, звісно, не збираються цими місцями поступатися. Згодом N, діставшись першого ж владного крісла, чинитиме абсолютно аналогічно і, виголошуючи з високих трибун полум’яні промови на оригінальну тему “молодь – наше майбутнє”, геть-чисто забуде, які ж саме проблеми бентежили його юначу душу, що захоплювало, а що обурювало кільканадцять років тому. Коло замикається.
Розірвати його – справа ще не одного покоління. Та й, зрештою, камінь спотикання ховається не в одвічному конфлікті “батьків і дітей” - вік адміністратора не має жодного значення, якщо той кваліфіковано виконує свої обов’язки. Проблема не стільки у тому, що молодій людині складно зробити кар’єру керівника – справжній талант завжди проб’є собі дорогу. Корінь зла полягає у небажанні владоможців по-справжньому, не на словах, усвідомити, що держава має перед своєю молоддю зобов’язання. Влада, яка про це забуває, уподібнюється до “батьків”, що відмовляються від дитини, яку народили.
На жаль, ознак такої “зозулячої” поведінки державних інститутів України щодо нашої молоді чимало. Яскраве підтвердження тому – низький відсоток молоді у суспільстві. Наших співгромадян віком 14-28 років близько 11 мільйонів, що складає трохи більше 22% нації. Вчені прогнозують подальше зменшення цього співвідношення внаслідок скорочення народжуваності, оскільки блискавично зростає кількість молодих сімей з орієнтацією на одну дитину, а то й на бездітність. Найнижчий рівень народжуваності спостерігається у найбільш урбанізованих регіонах Східної України, у Києві та Севастополі, де сконцентровано понад 20 мільйонів українців, що становить близько 40% від загальної кількості населення.
Головна причина такої ситуації, яка межує з демографічною катастрофою – матеріальна незахищеність молоді, невпевненість у прийдешньому дні. Статус безробітного мають понад 350 тисяч молодих людей. Складно навіть уявити собі реальну статистику. Але навіть офіційна цифра вражає. Тим більше, коли взяти до уваги, що вона вдвічі перевищує аналогічний показник серед дорослого населення. З незайнятістю тісно пов’язана житлова проблема. Для розвитку системи кредитування молодих сімей державному чи приватному фонду потрібні гарантії подальших стабільних доходів подружжя. Їх може надати висококваліфікований фахівець з гостродефіцитної спеціальності, попит на яку з часом зростатиме. Багато у нас таких? І чи плануватиме дитину сім’я без даху над головою? Кваліфікація і, головне, доступність вітчизняної медицини – теж один з факторів, які визначають низький рівень народжуваності. Щоб бути впевненим у належному медичному обслуговуванні до, під час та після пологів, потрібно мати чималий матеріальний ресурс.
Дамокловим мечем нависли над здоров’ям нового покоління “епідемії XX століття”. Молодь становить 70% від кількості всіх ВІЛ-інфікованих в Україні. Тільки офіційно в Україні зареєстровано близько 68 тисяч наркоманів, значна частина з яких – молоді люди.
Безпосередньо стосуються молоді проблеми вітчизняної освіти. В існуючій економічній ситуації, звичайно ж, нереально та й непотрібно говорити про реанімацію системи безкоштовного навчання. Багато країн цю проблему успішно вирішують за рахунок цільового кредитування. Практика безвідсоткових кредитів, розрахованих на 10-20 років, за які студент починає розраховується вже після закінчення учбового закладу, себе виправдовує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Чому в нашому теперішньому житті не захищена і не влаштована молодь випускних класів?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок