Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Напрями модифікації традиційних методів дослідження регіональної соціальної географії у XXI ст.

Напрями модифікації традиційних методів дослідження регіональної соціальної географії у XXI ст.

Назва:
Напрями модифікації традиційних методів дослідження регіональної соціальної географії у XXI ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Напрями модифікації традиційних методів дослідження регіональної соціальної географії у XXI ст.
У XXI ст. зазнають подальшої модифікації традиційні методи дослідження, які до цього часу застосовувалися і тепер використовуються при здійсненні регіональних соціально-географічних досліджень.
Інтенсифікація такої модифікації, на нашу думку, зумовлена:—
масштабами історичного поступу цивілізації на планеті Земля;—
впливом глобалізації на розвиток суспільного менталітету та суспільного інтелекту в різних державах світу;—
революцією у технологічному розвитку;—
застосуванням технологічних інновацій в управлінні складними соціальними системами;—
інтенсифікацією розвитку і диверсифікацією засобів масової інформації;—
трансформацією соціальної комунікації.
Поява і розвиток комп'ютерних технологій кардинально змінили взаємовідносини між "Я" соціогеографа і досліджуваним соціогеографічним об'єктом. Саме тому модифікація всіх традиційних методів дослідження тією чи іншою мірою пов'язана з комп'ютерними технологіями. Насамперед це стосується літературного методу, суть якого полягає у відборі й аналізі літературних джерел, що стосуються об'єкта, явища чи процесу вивчення.
Особливість нашого часу полягає в тому, що низка літературних джерел міститься в бібліотеках, розташованих у системі Internet. Для прикладу можна навести дані про електронну бібліотеку кафедри філософії та методології науки філософського факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, електронна адреса якої — dps@mech.mai.univ.kiev.ua. Тут можна ознайомитися з такими важливими працями для соціально-географічних досліджень, як Л. Гумильова "Етногенез та біосфера Землі", М. Вебера "Основні соціологічні поняття", П. Гайденка "Еволюція поняття науки" та ін. Серед літературних джерел цієї бібліотеки, — сучасна англомовна література у перекладних варіантах, наприклад, праця T. Парсонса "Поняття суспільства: компоненти та їх взаємовідношення". Діють приватні електронні бібліотеки, доступні для загалу. Наприклад, цікава підбірка літературних джерел міститься в електронній науковій бібліотеці Воєводіна (електронна адреса http://enbv.narod.ru). Щоправда, більшість літературних джерел, які зберігаються в цій бібліотеці, відносяться до сфери економічних інтересів. Однак передбачається, що в її складі у перспективі буде розміщена широка палітра літературних джерел, яка суттєво розширить до них доступ науковців найрізноманітніших галузей знань, у тому числі соціогеографів.
Отже, створюється низка бібліотек у міжнародній системі Internet, які не лише суттєво полегшать здійснення наукових досліджень, а й виокремлять віртуальний пласт нової бази даних у вигляді літературних джерел в електронному варіанті, легко доступних і для науковців, і для найрізноманітніших користувачів.
Дуже важливо, щоб при цьому користувачі могли без перешкод отримувати необхідні для них електронні копії літературних джерел. Це, звичайно, полегшило б здійснення подальших досліджень. Очевидно, в перспективі літературні джерела могли б бути доступними і через телевізійну мережу, яка із засобу масової інформації може перетворитися вже у найближчій перспективі на засіб наукової комунікації.
Зазнає модифікації найдавніший метод — описовий. В інформаційних мережах можна ознайомитися з описами найрізноманітніших територіальних суспільних систем (наприклад, за електронною адресою www.lviv.ua2.htm — описами м. Львова, інформацією про публікації, які містять описову інформацію стосовно Львова тощо).
Дуже часто описова інформація доповнюється картографічною. Описи багатьох населених пунктів подаються приблизно за такою схемою: географічне положення, історична довідка, населення, список установ, організацій та їх контактні реквізити (адреса, телефон), розвиток економіки, інвестиційні пропозиції, набір знімків із найцікавішими об'єктами та ін. Схема подачі за матеріалом окремих поселень або районів може дещо відрізнятися, але найголовніші відомості майже завжди присутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Напрями модифікації традиційних методів дослідження регіональної соціальної географії у XXI ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок