Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Проблеми формування “нового” середнього класу в Україні

Проблеми формування “нового” середнього класу в Україні

Назва:
Проблеми формування “нового” середнього класу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,05 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Проблеми формування “нового” середнього класу в Україні


ПЛАН
Вступ
1. Поняття середнього класу, його структура
2. Особливості формування середнього класу в Україні
3. Проблеми формування “нового” середнього класу в Україні
4. Місце середнього класу в політиці, наскільки реально створити партію середнього класу в Україні
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Сьогодні в українському соціально-економічному житті необхідні комплексні заходи по його реформуванню та згуртуванню суспільних сил, здатних послідовно втілювати як соціальні, так і економічні реформи в життя. Однією з таких сил повинен виступати середній клас. Саме він у більшості розвинених країн є основою стабільності та добробуту. Як основний платник податків, середній клас формує державний та місцевий бюджети, визначає споживчу поведінку населення та вирішальним чином впливає на розвиток внутрішнього ринку. Шляхом накопичення та участі у різних системах страхування, створює потужний інвестиційний ресурс, та завдяки активній участі у громадському та політичному житті визначає моральні стандарти суспільства.
Процес формування середнього класу в Україні перебуває, поки що, на початковому етапі. Вже час вирішувати проблему його формування в Україні шляхом здійснення невідкладних і рішучих змін у законодавстві. Необхідно підтримувати дрібний та середній бізнес, провести реформу податкової системи, створити відповідні матеріальні умови для праці лікарів, вчителів, науковців, викладачів та державних службовців.
Політика формування середнього класу є наріжним каменем розбудови стабільного демократичного суспільства, у якому відсутня масштабна глибока бідність, корупція та розкрадання державної власності. Де кожна людина, сплачуючи податки, відчуватиме себе гідним його членом, права якої належно захищені законодавством, а виконавча влада діє на користь платників податків, а не чиновників та олігархів. Формування середнього класу не досягається розробкою соціальних програм чи окремих заходів, але ця мета має проходити червоною ниткою крізь всю урядову діяльність та реформи законодавства.
Отож, сьогодні ми маємо визнати, що наше суспільство конче потребує змін. Змін на усіх рівнях. Адже, ми усі розуміємо, що одних лише матеріальних ресурсів для вирішення соціальних проблем не достатньо. Сьогодні нам потрібні конкретні ідеї і шляхи їх запровадження. Суспільство потребує людей, які можуть і хочуть здійснювати перетворення на краще.
Середній клас якраз і є тим осередком, який – за особливостями його існування – налаштований, як правило,  на те, щоб самому здобувати “місце під сонцем” – за рахунок власних здібностей і праці, а не за рахунок зв’язків з владою.
1. Поняття середнього класу, його структура
Саме поняття середнього класу є досить невизначеним. У західних суспільствах до середнього класу відносять (якщо скористатися сучасною термінологією соціологів), так звані, контрадикторні класові позиції. Це такі класові позиції, які не можна віднести, з одного боку, до роботодавців-капіталістів, а з іншого боку, до робітничого класу. Такі проміжні позиції займають, наприклад, самозайняті, які володіють засобами  виробництва, але нікого не наймають. До них відносять, наприклад, фермерів, які не використовують найманої праці, а працюють самі.
Друга категорія, яка входить до середнього класу – це наймані працівники, робоча сила яких  дорого коштує на ринку праці – це професура, артисти, майстри мистецтв. У нас ця категорія ще досить  далека до того, щоб піднятися до тих позицій, яку вона має у ринкових суспільствах. Крім окремих діячів мистецтва, які користуються великою популярністю і вже вийшли не просто в середній, а у “вищий” середній клас. Більшість поки що знаходиться у скромному достатку.
І третя категорія – це люди, які є найманими працівниками, але виконують деякі з тих функцій, що належать до функцій роботодавця. Це ті люди, які контролюють робочу силу. До них належать різного роду менеджери, супервізори різних рівнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми формування “нового” середнього класу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок