Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> РЕВОЛЮЦІЯ ПОКОЛІНЬ З ПОЗИЦІЙ СИНЕРГЕТИЧНОГО ТА СОЦІОБІОЛОГІЧНОГО ПІДХОДІВ

РЕВОЛЮЦІЯ ПОКОЛІНЬ З ПОЗИЦІЙ СИНЕРГЕТИЧНОГО ТА СОЦІОБІОЛОГІЧНОГО ПІДХОДІВ

Назва:
РЕВОЛЮЦІЯ ПОКОЛІНЬ З ПОЗИЦІЙ СИНЕРГЕТИЧНОГО ТА СОЦІОБІОЛОГІЧНОГО ПІДХОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,30 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕВОЛЮЦІЯ ПОКОЛІНЬ З ПОЗИЦІЙ СИНЕРГЕТИЧНОГО ТА СОЦІОБІОЛОГІЧНОГО ПІДХОДІВ
Проблема трансформації міжпоколіннєвих відносин, тобто відносин між різними поколіннями сучасного суспільства, дозволяє будувати такі пізнавальні моделі, які спрацьовують в епохи змін, коли суспільство знаходиться у неусталеному стані. Міжпоколіннєві відносини у радянському суспільстві жорстко регулювались владою й ідеологією. В період пострадянських трансформацій з’явилась можливість неконтрольованого збагачення та швидкого накопичення капіталів, в основному, поколінням комсомольців, коли партія прийняла “удар” за тоталітарне минуле на себе. Це призвело до розширення та поглиблення соціального розколу між поколінням, обтяженим соціальною пам’яттю минулого, і першими, які скористались плодами їх праці і заощадженнями. Виросло і нове покоління п’ятнадцяти-двадцятилітніх, яке не брало участі у виясненні стосунків, сформувалось в нових умовах і шукає власне місце у полі соціальних взаємодій.
Ці соціальні відносини продукують гносеологічну потребу створення методології аналізу сучасних поколіннєвих відмінностей, які продукують властивості соціального простору та потребують оцінки перспектив розбіжностей, іноді і конфліктів, між поколіннями з огляду на ті тенденції динаміки сучасного суспільства, що вимагають соціологічних рефлексій з приводу феномену міжпоколіннєвих трансформацій. Переважання на сьогоднішній день перетворених, відчужених форм соціуму призводить до симулювання соціальної реальності, коли існуюча система міжпоколіннєвих ресурсів в існуючій соціальній реальності і соціальних структурах вичерпала себе [1]. Механізми стихійного відтворення, що вступають в дію, збільшують хаотизацію суспільства. Вибір форм соціальної взаємодії обмежується можливостями легітимації нових соціальних взаємодій, що виникають в процесі соціальної динаміки як периферійні форми (легітимація проституції, кілерства, рекету у різних формах, клієнтизму тощо). Хоча і зберігається значення граничних успадкованих соціальних форм, накопичених протягом соціальної еволюції і укорінених у підсвідомості поколінь, вони значною мірою мотивують свої дії і відносини, виходячи з нових реалій, бо цим визначаються адаптивні можливості подальшого вибору системою механізмів соціального руху. Це, у свою чергу, актуалізує синергетичні моделі самовідтворення і самопродукування суспільства як емерджентного продукту соціальних практик поколінь.
Теорія термодинамічної еволюції систем брюссельської школи Іллі Пригожина дозволяє концептуалізувати соціальний простір взаємодії поколінь, виходячи з засад його самоорганізації і природно обумовленого процесу розвитку і взаємодії, а також нового стилю мислення – нелінійного. За цим мисленням все, що визначає соціальний світ, постає структурно зорганізованим, і все, що входить до його складу, являє собою систему поєднання елементів у функціонуючу цілісність. Системи перебувають у координаційних та субординаційних зв’язках між собою, кожна з них знаходиться одночасно у процесі взаємообміну енергією та інформацією з середовищем, постійно долаючи ентропійний тиск з боку середовища. Здатність витримувати ентропійні впливи середовища визначається її внутрішньою багатоманітністю. Чим більше у неї можливостей щодо самоорганізації, тим більше шансів переходу в якусь іншу, досконалішу систему.
Одна з засадових ідей синергетики полягає в тому, що саме реакція на ентропійний тиск середовища збільшує структурованість соціуму, збагачує його багатоманітність. Такий процес із необхідністю включає точки біфуркації, коли відкриваються різні можливості для подальшого розвитку. Серед факторів, що сприяють і визначають процес розвитку соціальної структури і структурної взаємодії, відносини між поколіннями є відповіддю на виклик історії [2] щодо загрози руйнації суспільного життя, одним із ресурсів якого і виступає міжпоколіннєва трансмісія цінностей. Об’єктивні механізми у поєднанні з конкретними діями людей створюють ті варіації суспільних відносин, які забезпечують цей процес і програмують нові функціональні можливості збереження суспільства, його еволюцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: РЕВОЛЮЦІЯ ПОКОЛІНЬ З ПОЗИЦІЙ СИНЕРГЕТИЧНОГО ТА СОЦІОБІОЛОГІЧНОГО ПІДХОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок