Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Цілісність і суперечливість сучасного світу

Цілісність і суперечливість сучасного світу

Назва:
Цілісність і суперечливість сучасного світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,54 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Цілісність і суперечливість сучасного світу
План
1. Глобалізація світового господарства
2. До чого веде глобалізація?
3. Глобальні проблеми сучасності
4. Екологічна криза
5. Проблеми війни і миру в сучасних умовах
6. Проблеми "північ-південь"

Ми сьогодні пов'язані з усім світом тісніше, ніж коли-небудь, добре це чи погано? Які проблеми ставлять під загрозу майбутні всього людства? Вирішувати загальні проблеми можна лише спільними зусиллями: чи .ютові уряди і народи до такого міжнародного співробітництва, що потрібно від кожного з нас?
Ідея різноманіття світу не суперечить ідеї єдності людства. Люди планети Земля усе глибше усвідомлюють себе як єдину спільність, де кожний зв'язаний з багатьма тисячами ниток, "Протягом декількох поколінь навколо нас утворилися своєрідні економічні і культурні зв'язки, що збільшуються В геометричній прогресії. Тепер крім хліба... кожна людина вимагає щодня свою порцію заліза, міді і бавовни, свою порцію електрики, нафти і радію, свою порцію відкриттів, кіно і міжнародних новин. Тепер уже не просто поле..., а вся Земля потрібна, щоб постачати кожного з нас. Для людини немає майбутнього... поза її об'єднанням з іншими людьми".
З того моменту, коли французький мислитель Тейяр де Шарлей написав ці рядки, пройшло більше півстоліття. Світ дуже змінився за цей час. Протиріччя, що загострювалися між країнами і регіонами неодноразово призводили до розриву сформованих відносин. Змінювався сам характер зв'язків і взаємозалежностей, багато чого з того, що здавалося благом, ставило якщо не злом, то проблемою: сьогодні вже навряд чи хтось буде претендувати на свою "порцію радію". Однак головне філософом було схоплено точно: людство не зможе розвиватися, не зміцнюючи свою спільність, не розширюючи зв'язки і контакти.
У сучасному світі значно посилюються інтеграційні зв'язки між окремими людьми, організаціями і державами, росте взаємозалежність між ними. Цей процес дослідники назвали глобалізацією. Глобалізація багатогранні, вона охоплює різні сфери життя суспільства.
ГЛОБАЛІЗАЦІЯ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
На уроках географії ви довідалися, що світове господарство утворюють національні господарства всіх країн світу, пов'язані між собою всесвітніми економічними відносинами. Додамо, що не менш значну роль в економічній глобалізації відіграють великі міжнародні компанії транснаціональні корпорації (ТИК). Саме в їхніх рамках установлюються складні багатоланкові виробничі ланцюги. Ось як описує глобальний розмах виробництва один закордонний економіст. Одна з деталей автомобіля (приміром, сенсор у подушках безпеки) може бути розроблена в Бостоні, зібрана і випробувана на Філіппінах, упакована на Тайвані і вмонтована в автомобіль фірми "БМВ" у Німеччині для того, щоб ця машина була успішно продана в Бразилії. Кваліфікований фахівець у Масачусетсі співробітничає в цьому процесі з некваліфікованим робітником на Філіппінах, який, у свою чергу, працює з молодою людиною, що має середню освіту, на Тайвані. При цьому всі разом вони здійснюють той самий процес з найбільш високооплачуваним у світі персоналом заводу "БМВ" у Баварії усього лише для виробництва деталі, що коштує не більш 50 доларів.
Масштаб діяльності таких компаній, які фактично непідконтрольні національним урядам, вразливий. Близько 600 транснаціональних корпорацій забезпечують більше п'ятої частини загальносвітового промислового і сільськогосподарського виробництва. Зокрема, в автомобільній промисловості 10 компаній забезпечують 80% виробництва. 5 великих ТНК контролюють більше половини світового виробництва товарів тривалого користування, літаків, електронного устаткування. Економічна могутність великих корпорацій може бути порівняна з внутрішнім валовим продуктом середньої держави.
Глобалізації економіки сприяє і розвиток міжнародної торгівлі. Сьогодні в неї включилися нові групи країн, зокрема, країни, що розвиваються, держави Східної Європи, у яких стверджується ринкова система господарства. У рамках великих регіональних об'єднань відбулася лібералізація торгівлі, тобто усунення різних бар'єрів і обмежень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Цілісність і суперечливість сучасного світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок